Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Głównym celem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja” jest udzielanie wszechstronnej pomocy osobom szczególnej troski i ich rodzinom oraz wyrównywanie szans
i zapobieganie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu tych osób i ich rodzin.
Założenia statutowe realizujemy poprzez podejmowanie szeregu działań. Do najważniejszych zaliczamy prowadzenie:
- Warsztatu Terapii Zajęciowej,
- Punktu konsultacyjnego dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin,
oraz
- wspieranie działań podejmowanych na rzecz osób szczególnej troski uczęszczających do Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych.
Środki pozyskane z 1% wykorzystamy na pokrycie wkładu własnego w ramach realizacji
następujących projektów:
- Punkt konsultacyjny dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin
- Rehabilitacja dzieci i młodziezy z zaburzeniami sensorycznymi
- Organizacja zajęć ruchowych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami sensorycznymi.
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”, zostało powołane w roku 2003 r.
z inicjatywy nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli. Obecnie do grupy blisko 50 członków, należą również pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Nadzieja” oraz mieszkańcy Stalowej Woli, przyjaciele niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. W drugim roku działalności (tj.2004) Stowarzyszenie „Nadzieja” uzyskało status organizacji pożytku publicznego (OPP).
Podopiecznymi Stowarzyszenia są dzieci, młodzież oraz dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami oraz z autyzmem. Do tej grupy należą uczniowie Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Nadzieja”.
Praca w Stowarzyszeniu skupia się wokół następujących czynności :
Unię Europejską, PFRON, administrację państwową, jednostki samorządu lokalnego i regionalnego oraz fundacje.
Bardzo ważną sferą działalności statutowej Stowarzyszenie „Nadzieja” jest wspomaganie systemu kształcenia i wychowania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem w Zespole Szkół nr 6 Specjalnych. Stowarzyszenie „Nadzieja” swoim podopiecznym — uczniom
i absolwentom Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli umożliwiło uczestnictwo w:
– Przemyśla, Zakopanego, Warszawy, Wrocławia, Kazimierza Dolnego, Bochni, Wieliczki, Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz organizacji „białej szkoły” – Rymanów Zdrój i „zielonej szkoły” – Bukowiec i okolice.
Wsparcie ZS nr 6 Specjalnych przejawia się w:
Stowarzyszenie „Nadzieja” wspieranie integracji podopiecznych ze środowiskiem społecznym osiąga poprzez organizację imprez
o charakterze lokalnym i regionalnym, takich jak:
Działalność informacyjno-edukacyjna dotycząca problemów związanych z niepełnosprawnością intelektualną to:
W celu realizacji powyższych i szeregu innych działań Stowarzyszenie „Nadzieja” nawiązało współpracę z: Gminą Stalowa Wola, Powiatem Stalowowolskim, Senatem RP, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie i w Warszawie, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli, Stowarzyszeniem na Rzecz Euroregionu Karpackiego i Eurokarpaty, Fundacją
im. St. Batorego, Fundacją Polska Akcja Humanitarna oraz Fundacją Akademia Obywatelska.
Współpraca z wyżej wymienionym jednostkami dotacyjnymi, jest możliwa dzięki posiadaniu przez naszą organizację statusu OPP i funduszy na wkład własny. Wkład własny to środki finansowe jakie pozyskuje Stowarzyszenie „Nadzieja” od „ludzi wielkiego serca” w trakcie trwania akcji 1%.
Dewizą Stowarzyszenia „Nadzieja” jest: Pamiętaj, dobro powraca!
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie „Nadzieja”” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi