Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Naszą działalność prowadzimy głównie w trzech obszarach: rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja kultury fizycznej i rekreacji oraz wspomaganie rozwoju kultury.
Państwa darowizny wykorzystamy na jeden z trzech realizowanych przez Stowarzyszenie projektów: Spotkania z filmem, Pożegnanie Wakacji bądź Bieg Niepodległości "Nowosarzyńska Jedenastka".
Stowarzyszenie "Nasza Mała Ojczyzna" powstało w 2003 roku i od tego czasu aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. 14 kwietnia 2004 r. uzyskaliśmy (jako pierwsza organizacja w powiecie leżajskim) status organizacji pożytku publicznego.
Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, w szczególności przez:
Stowarzyszenie prowadzi działalność na terenie powiatu leżajskiego, w szczególności w mieście i gminie Nowa Sarzyna.
Prowadziliśmy (zazwyczaj w partnerstwie z innymi organizacjami i instytucjami) szereg projektów edukacyjnych i z zakresu upowszechniania kultury, w tym finansowanych ze środków europejskich (Mały biznes w wielkim stylu – Centrum Młodego Przedsiębiorcy, POKL 9.5) oraz dotowanych przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności (Rowerem po gminie, Uratuj jedno życie, Młodzieżowy Klub Przedsiębiorczości C.D.N. – Czas Dokonać Niemożliwego) i Województwo Podkarpackie (Z Chopinem w Podkarpackie).
Dwukrotnie organizowaliśmy obozy sprawnościowo-wypoczynkowe dla młodzieży, podczas których tworzyliśmy uczestnikom warunki do uprawiania różnorodnych form aktywności ruchowej.
Od 2016 roku prowadzimy finansowany ze środków Fundacji PZU i miasta i gminy Nowa Sarzyna projekt "Spotkania z filmem", polegający na cyklicznych projekcjach filmów niedostępnych w codziennej ofercie kin komercyjnych, niosących uniwersalne wartości i pobudzających do refleksji. Każdy cykl kończy się spotkaniem podsumowującym projekt z konkursem o tematyce filmowej. W niektórych edycjach organizujemy imprezy towarzyszące, jak np. wystawę "Rzeź wołyńska" połączoną z prelekcją oraz projekcją filmów dokumentalnych poświęconych tamtym tragicznym wydarzeniom. "Spotkania z filmem" prowadzimy w partnerstwie z Ośrodkiem Kultury, którego wkład rzeczowy stanowi nieodpłatne udostępnienie sali kinowej wraz z obsługą.
Od 2005 roku współorganizujemy "Pożegnanie wakacji" - imprezę o charakterze kulturalno-rekreacyjno-sportowym, wielokrotnie dofinansowywaną ze środków miasta i gminy Nowa Sarzyna oraz przez lokalnych przedsiębiorców. "Pożegnanie wakacji" ma charakter pikniku rodzinnego dla około 400 osób, odbywa się w otoczeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który wraz z Ośrodkiem Kultury jest współorganizatorem imprezy. Podczas pikniku odbywają się różnego rodzaju konkursy, gry i zabawy dla odbiorców zadania – dzieci i młodzieży, zarówno sprawnościowe, jak i o charakterze artystycznym. Uczestnikom tworzymy też możliwość korzystania z urządzeń wesołego miasteczka, strzelnicy ASG, minigolfa, ścianek wspinaczkowych itp.
W 2015 roku po raz pierwszy wspólnie z szeregiem partnerów zorganizowaliśmy Bieg Niepodległości "Nowosarzyńska Jedenastka", który na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych w Nowej Sarzynie. Bieg odbywa się w kategoriach: młodzieżowej – grupa młodsza (na dystansie ok. 650 m), młodzieżowej – grupa starsza (na dystansie ok. 2,3 km), open (na dystansie ok. 11 km) oraz nordic walking (również na dystansie ok. 11 km). W ostatniej edycji wzięło udział łącznie 222 uczestników. Organizacja biegu jest możliwa dzięki zaangażowaniu współpracujących ze stowarzyszeniem wolontariuszy (w 2018 roku łącznie 81 uczniów szkół z terenu miasta i gminy Nowa Sarzyna), Ochotniczych Straży Pożarnych i Policji, jak również przedsiębiorców, wspierających organizatorów darowiznami finansowymi bądź rzeczowymi.
Stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną, m. in. za pośrednictwem Sarzyńskiego Serwisu Informacyjnego. Realizując to zadanie informujemy społeczność lokalną o bieżących sprawach naszego otoczenia.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi