Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent.
Fundacja Cantito
-
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów." Pitagoras
Jak wykorzystamy 1,5%
Zebrane środki przeznaczymy na organizację koncertów, warsztatów muzycznych, wydarzeń kulturalnych, zakup instrumentów muzycznych i sprzętu audio, oraz na inne działania statutowe Fundacji.
-
- Obszar działalności:Sztuka, kultura i nauka
- Obszar działania:cała Polska
- KRS:0000424570
- Konto:72 2490 0005 0000 4530 5508 3534
- Adres:ul. Słomiana 21/44 30-316 Kraków
- WWW:http://www.fundacjacantito.pl
- E-mail:kontakt@fundacjacantito.pl
- Telefon:+48 607305301
-
Fundacja Artystyczna Cantito powstała w czerwcu 2012 roku. Istnieje po to, by dawać nadzieję i wiarę we własne możliwości. Poprzez sześć lat działalności udowadniamy niepełnosprawnym artystom, że żadna dysfunkcja nie może przekreślać ich przygody ze sztuką. Dlatego właśnie organizujemy warsztaty muzyczne, koncerty i wiele imprez kulturalnych. Wyposażamy także swoich podopiecznych w instrumenty, sprzęt nagłaśniający, który umożliwia im samodzielne organizowanie muzycznych wydarzeń. Dzięki promowaniu podopiecznych na wielu ogólnopolskich festiwalach pokazujemy że integracja, to najlepszy sposób na rewalidację i ukazanie swoich zdolności szerszemu gronu odbiorców. Muzycy chcą także, jak pełnoprawni artyści, wydawać, rejestrować i wychodzić do ludzi ze swoją twórczością. W zamian za otrzymaną pomoc oferujemy wrażliwość muzyczną, talent, radość i nadzieję, a także wartościowy materiał muzyczny. Niosąc innym przesłanie, że jeśli będziemy działać wspólnie, uczynimy świat lepszym i bardziej przyjaznym. Fundacja Artystyczna Cantito powstała po to, aby spełnić wszystkie te marzenia. Od dnia 08.09.2015 posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego.
Osiągnięcia:
-
koncerty podopiecznych - regularnie organizujemy koncerty w popularnych miejscowościach wypoczynkowych takich jak: Szczawnica, Muszyna, Busko-Zdrój, czy Solec-Zdrój. To pozwala zdobyć nam nowe doświadczenia muzyczne, poznać ciekawych ludzi, ale też pokonać swoje słabości i integrować się z pełnosprawnymi. Jest to doskonały sposób na poznanie nowych miejsc w Polsce. Koncerty te najczęściej wiążą się z wyjazdami z miejsca zamieszkania, co dla osób z dysfunkcją wzroku może być trudnością. Pozwala to jednak rozwijać się nam w zakresie orientacji w przestrzeni, co sprawia że łatwiej uwierzyć w to, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w rozwoju człowieka.
-
zajęcia warsztatowe - od początku swojego istnienia pod opieką fundacji są osoby z niepełnosprawnością (głównie wzroku). Jesteśmy ludźmi z ogromnym zapałem i chcemy rozwijać swoje muzyczne zdolności. Regularnie, dwa razy w tygodniu, spotykamy się, żeby pracować nad naszym głosem. Ćwiczenia wokalne, dykcyjne i emisyjne, poszerzanie repertuaru, opracowywanie utworu harmonicznie i instrumentalnie. To wszystko składa się na poszerzanie naszego dorobku artystycznego. Każdy członek zespołu ma swoją rolę jako instrumentalista lub wokalista. Zależy to od upodobań i możliwości osoby. Celem tych spotkań jest: uwrażliwianie na piękno muzyki, rozwijanie zainteresowań muzycznych, rozwijanie słuchu muzycznego.
-
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej - Od pięciu lat organizujemy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Dzięki temu propagujemy dorobek twórczy krakowskich artystów, pokazujemy kulturę Krakowa i jego magię, rewalidujemy osoby niepełnosprawne, integrujemy niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, podnosimy umiejętności wokalno-muzyczne.
-
Wielki Koncert Kolędowy - od czterech lat organizujemy Wielki koncert kolędowy. Odbywa się on w styczniu. Biorą w nim udział niepełnosprawni artyści i zaproszeni przez nas goście m.in. pełnosprawni uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Jest to przedsięwzięcie, do którego przygotowujemy się od listopada. Znane i mniej znane kolędy i pastorałki rozbrzmiewają w często nowych i zaskakujących aranżacjach.
-
akcja „Piano dla Cantito” - zbiórka na portalu zrzutka.pl. Zbieraliśmy na pianino cyfrowe, które moglibyśmy obsługiwać bez pomocy osoby widzącej. Akcja dzięki wielu osobom wspierającym tą konkretną akcję, ale także przez regularne darowizny i przekazywany 1% podatku zakończyła się sukcesem dzięki czemu podczas naszych koncertów możecie słyszeć państwo brzmienie wspaniałego instrumentu.
-
warsztaty wokalne - to wakacyjne przedsięwzięcie odbywające się w lipcu i sierpniu. Przez dwa tygodnie opracowujemy wraz z akompaniatorem utwory solowe, ale także zbiorowe. Są one aranżowane instrumentalnie. Dodatkowo dzięki zajęciom z emisji głosu, dykcji, interpretacji, zachowania na scenie, czy radzenia sobie ze stresem nasze występy mogą stawać się coraz lepsze. Jest to także wspaniała okazja do wspólnych spotkań i rozładowywania napięcia śmiechem, a po ciężkim dniu pracy to doskonała terapia.
-
wydanie płyty „Rzeki nadziei” - Pod okiem wykształconych muzyków, dzięki systematycznemu rozwijaniu swoich muzycznych pasji, mogła zostać nagrana płyta „Rzeki Nadziei”. Proces ten trwał kilka lat, najpierw opracowywaliśmy utwory muzyczne na instrumentalistów, zespół i wokalistów, a potem zarejestrowaliśmy efekt pracy w studiu nagrań. Płyta była promowana i sprzedawana w całym kraju.
Ponadto bierzemy udział w: jasełkach organizowanych m.in. przez Szkołę Przysposabiającą do Pracy przy ulicy Tynieckiej w Krakowie, koncertach charytatywnych, ogólnopolskich festiwalach (Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie), czy Przegląd Pieśni Pasyjnej w Koziegłówkach), koncertach (Koncert na gali fundacji Vital).
Cele na kolejny rok:
W przyszłym roku chcielibyśmy skupić się głównie na koncertach i poprzez nie promować kulturę i sztukę osób z dysfunkcją wzroku. Naszym marzeniem jest szeroka prezentacja uzdolnionych artystów, którzy swoim talentem oraz wrażliwością muzyczną występują na scenach w całej Polsce, a także są chętnie zapraszani do wielkich koncertów.
Mamy nadzieję, że zaufacie nam państwo ponownie i będziecie wspierać nasze działania oraz przybywać na nasze koncerty i inne muzyczne wydarzenia. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i okazane dobro.
-