Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Siedziba Towarzystwa Biblijnego w Polsce mieści się w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 15a. Naszymi działaniami służymy wszystkim ludziom, którzy interesują się Biblią. Współpracujemy z Kościołami, ale nie jesteśmy związani z żadnym wyznaniem. Zrzeszając jedenaście Kościołów członkowskich, reprezentujących wszystkie tradycje chrześcijańskie w Polsce, stanowimy najbardziej ekumeniczne gremium w naszym kraju.
Warto wspomnieć, że jesteśmy członkiem wielkiej międzynarodowej rodziny zrzeszającej 152 krajowe Towarzystwa Biblijne, które prężnie działają w ponad 200 krajach, w celu konsultacji, wzajemnej pomocy i działania na rzecz wspólnego zadania, jakim jest rozpowszechnianie Pisma Świętego.
Towarzystwo Biblijne w Polsce jest także członkiem stowarzyszonym Polskiej Rady Ekumenicznej. Naszym mottem są słowa z Ewangelii według św. Mateusza 24,35: „Niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą”, a symbolem jest postać siewcy z 13. rozdziału tej samej Ewangelii. Modlitwą współpracowników jest to, aby ziarno Słowa siane tu i teraz padało na dobrą ziemię i przynosiło obfity plon.
Wierzymy, że otwarcie na potrzeby drugiego człowieka pokazuje, jakimi wspaniałymi ludźmi jesteśmy. A to daje poczucie sensu i motywuje do działania. Towarzystwo Biblijne w Polsce jednoczy ludzi, którzy chcą wspierać szlachetne inicjatywy i czerpać radość z pomagania innym. Realizując przez wiele lat nasze cele widzimy, że wspólne pomaganie ma większą moc i przynosi dużo więcej radości.
Jesteśmy przekonani, że warto rozliczyć 1,5% swojego podatku, przekazując go na projekty prowadzone przez Towarzystwo Biblijne w Polsce.
Wpisz numer KRS 0001066002
W 2024 roku zebrane środki z 1,5% podatku planujemy przeznaczyć na realizację naszych działań: Biblia dla dzieci i młodzieży, Biblia w każdej więziennej celi oraz Pomoc dla Ukrainy. Poznaj szczegóły projektów nad którymi pracujemy.
Projekt Biblia dla dzieci i młodzieży
To jeden z projektów, który wspierają nasi darczyńcy, którzy tak jak my wierzą, że Słowo Boże pomoże dzieciom przejść przez życie z miłością w sercu i dobrem, które niesie za sobą przesłanie biblijne.
Nadrzędnym celem tego projektu jest zapewnienie młodym ludziom własnego egzemplarza Pisma Świętego oraz dotarcie ze Słowem Bożym do każdego, kto tego potrzebuje – a szczególnie do dzieci i młodzieży, aby dać im wiarę w drugiego człowieka. Dzięki naszym działaniom młodzi ludzie mogą zapoznać się z Biblią jako księgą, która jest dziedzictwem kulturowym, a nie tylko książką, która przekazuje wartości religijne i etyczne.
Projekt Biblia w każdej więziennej celi
Towarzystwo Biblijne w Polsce z całego serca wierzy, że nikt z nas nie jest zły z natury. Każdy człowiek rodzi się z bożym błogosławieństwem. Czasami zdarza się, że ktoś przekracza bardzo cienką granicę moralności i wkracza na złą drogę.
Mając to na uwadze, za pośrednictwem kapelanów więziennych docieramy do osadzonych, dając im nadzieję na lepsze jutro. Przekazujemy Biblie lub jej części (Nowy Testament, pojedyncze Ewangelie itp.), jako dary dla tych, którzy chcą posiadać własny egzemplarz, aby mogli w każdej chwili zacząć czytać Słowo Boże.
Dzięki modlitwie i rozważaniu Pisma Świętego osadzeni skłaniają się do refleksji nad własnym życiem. Doświadczenia duchownych, pracujących wśród więźniów potwierdzają celowość prowadzonego przez Towarzystwo Biblijne projektu.
Dajemy wiarę i nadzieję – Pomoc dla Ukrainy
Nie możemy zapomnieć o Ukrainie. Wspólnie z krajami ze Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych pomagamy ofiarom wojny w Ukrainie. Prowadzimy wśród Kościołów w Polsce dystrybucję darmowych egzemplarzy: Pisma Świętego dla dzieci i dorosłych, Nowego Testamentu oraz Ewangelii św. Jana. Do pomyślnej realizacji tego projektu potrzebne jest Boże błogosławieństwo i wsparcie materialne. Dlatego środki z 1,5% podatku bardzo pomogą nam realizować także ten cel.
Czy wiesz, że Towarzystwo Biblijne w Polsce działa nieprzerwanie już przeszło 200 lat?! Poznaj naszą historię.
Korzenie samego Towarzystwa Biblijnego wywodzą się z Anglii, gdzie w 1804 r. powstało Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne. Ich działacze postanowili przenieść ideę na kontynent i przyczynić się do założenia Towarzystw Biblijnych w różnych krajach. W odpowiedzi na propozycję ks. Roberta Pinkertona, reprezentanta Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego w Londynie, złożoną przedstawicielom polskiego życia duchowego i kulturalnego, w 1816 r. założono Towarzystwo Biblijne w Warszawie.
Jego działalność zainaugurowano w Pałacu Czartoryskich w Warszawie, a we władzach zasiedli chrześcijanie różnych wyznań, m.in. katolicy: książę Adam Jerzy Czartoryski, bp Franciszek Malczewski, bp Jan Paweł Woronicz, ks. Stanisław Staszic, Stanisław Kostka Potocki, Julian Ursyn Niemcewicz, a także ks. Karol Diehl (ewangelik reformowany), Samuel Bogumił Linde (luteranin), Jerzy Samuel Bandkie (luteranin) i wiele innych osób z polskiego życia kulturalnego i społecznego.
Towarzystwo Biblijne w naszym kraju zmagało się z trudnymi sytuacjami, które wyniknęły z biegu historii. Powstania narodowe, polityka rusyfikacyjna caratu, pietystyczne, protestanckie korzenie Towarzystwa oraz wiele innych spraw zakłócało działalność polskiej placówki. Wydając teksty biblijne bez ksiąg deuterokanonicznych (zwanych przez protestantów apokryfami) Towarzystwo nie zaspokajało potrzeb większości wyznaniowej w Polsce. Publikowanie Pisma Świętego bez przypisów i komentarzy doprowadziło do potępienia Towarzystwa Biblijnego przez papieży Leona XII (1824 r.) i Piusa VIII (1829 r.). Odtąd służyło ono głównie wiernym z Kościołów ewangelickich. Dopiero w 1992 r. Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne w Polsce, współpracujące od dziesięcioleci z chrześcijanami różnych wyznań, oficjalnie poszerzyło swój profil ekumeniczny i powołało Komitet Krajowy, jako gremium decyzyjne. W jego skład weszli oficjalni przedstawiciele dwunastu polskich Kościołów. Na jednym z pierwszych posiedzeń został uchwalony nowy statut, zmieniający m.in. nazwę organizacji na Towarzystwo Biblijne w Polsce.
Jeśli czujesz sercem naszą misję i masz wiarę – tak jak my – w sens prowadzonych przez nas działań, przekaż nam 1,5% swojego podatku, abyśmy mogli kontynuować działania naszych poprzedników.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Towarzystwo Biblijne w Polsce” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi