Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja Brak Barier działa od stycznia 2018 r. i skupia się w głównej mierze na projektach skierowanych do osób z niepełnosprawnością ruchową. Od 2021 roku jesteśmy również Organizacją Pożytku Publicznego.
Misją naszej fundacji jest likwidacja podziału społeczeństwa na osoby “pełnosprawne” i “niepełnosprawne”. Chcemy likwidować ten podział poprzez integrowanie osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością fizyczną.
Naszym kolejnym celem jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami – chcemy pokazać i skupiamy się na tym, że dana osoba nie ma deficytu, tylko ma możliwości i potencjał. Osobom niepełnosprawnym zaś chcemy pokazać, że osoby pełnosprawne to nie jest jakiś inny, odrębny świat – mogą być ich znajomymi, przyjaciółmi, współpracownikami, a nawet partnerami.
Jesteśmy grupą ludzi z niepełnosprawnością ruchową. Wiemy, z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne, więc pomagamy im. Chcemy pokazać im, że mogą żyć aktywnie, zmotywować ich do działań, pomóc w przezwyciężeniu ograniczeń, które w dużej mierze wynikają z ich własnego strachu i poczucia izolacji.
Dlatego nasze projekty prowadzimy w miejscach ogólnodostępnych , gdzie osoby niepełnosprawne integrują się z osobami pełnosprawnymi, a te drugie z kolei mogą zmienić swoje postrzeganie niepełnosprawności.
Fundacja Brak Barier od 2018 roku prowadzi aktywnie swoją działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Naszą misją jest przede wszystkim przełamywania barier i stereotypów. Chcemy, aby nasi podopieczni mogli korzystać z naszych usług i tym samym zwiększyć szanse dla siebie na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Aktywność społeczna, integracja oraz możliwość skorzystania z aktywności sportowej dla osób niepełnosprawnych jest dla nas priorytetem.
Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy być częścią Organizacji Pożytku Publicznego. Jednocześnie zachęcamy serdecznie do przekazywania swojego 1,5 % podatku abyśmy mogli działać coraz prężniej dla naszych podopiecznych i innych ludzi potrzebujących wsparcia.
– dofinansować treningi i zawody sportowe dla osób na wózku
– organizować obozy sportowo-rehabilitacyjne
– finansować rehabilitacje oraz zakup sprzętów dla podopiecznych
– realizować większą liczbę wydarzeń integracyjnych
- stale rozwijać działania fundacji
Naszym marzeniem jest zlikwidowanie polaryzacji społeczeństwa, aby wszyscy ludzie w społeczeństwie byli traktowani tak samo, niezależnie od posiadanych cech fizycznych. Celem jest też zbudowanie w osobach niepełnosprawnych poczucia, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem dla normalnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie.
Realizujemy projekty, które aktywizują naszych podopiecznych do większego udziału w życiu społecznym. W tym celu organizujemy treningi, zawody sportowe, obozy, wydarzenia kulturalne, a także szkolenia i kampanie poruszające temat niepełnosprawności oraz spotkania pokazujące niepełnosprawnym ich możliwości, w tym predyspozycje zawodowe. Dążymy do tego, by osoby niepełnosprawne były samodzielne i niezależne na różnych płaszczyznach życia oraz chcemy zwiększyć świadomość społeczeństwa, że niepełnosprawność to nie jest odmienność.
Jest to ważne ponieważ bardzo powszechnym zjawiskiem społecznym jest dyskryminacja, która sprawia, że osoby niepełnosprawne mają ograniczone możliwości rozwoju osobistego i zawodowego – wyklucza je z życia społecznego. Udział w naszych projektach daje szansę na zmniejszenie tego zjawiska.Integrowanie osób z niepełnosprawnością pomoże tym osobom w przełamaniu ich blokad psychologicznych, pozwoli na otwarcie się na świat, poznanie nowych ludzi oraz pokaże, że osoba niepełnosprawna może normalnie funkcjonować w społeczeństwie i założyć swoją rodzinę.
Naszym marzeniem jest zburzenie polaryzacji społeczeństwa, aby wszyscy ludzie w społeczeństwie byli traktowani tak samo, niezależnie od posiadanych cech fizycznych. Celem jest też zbudowanie poczucia pośród osób niepełnosprawnych, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem dla normalnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie.
NASZE PROJEKTY:
- Treningi i zawody sportowe Crossfit dla osób na wózku - celem jest zwiększenie aktywności i sprawności fizycznej, dzięki czemu takie osoby mogą stać się bardziej samodzielne i lepiej sobie radzić w życiu. Treningi odbywają się w jednej z krakowskich siłowni, z odpowiednim do tego sprzętem oraz z profesjonalnym podejściem naszych trenerek i wolontariuszy. Regularne treningi dają naprawdę świetne rezultaty, gdyż są formą aktywnej rehabilitacji. Najlepsi uczestnicy brali udział w zawodach w Warszawie. Nasza fundacja także chciałaby przeprowadzić ogólnopolskie zawody Crossfitowe na terenie Krakowa. Crossfit to dyscyplina, którą uprawia coraz więcej osób na całym świecie. Chcemy, aby osoby poruszające się na wózkach również miały do niej dostęp. Dla osób cieszących się pełną sprawnością to jeden z rodzajów treningu. Dla nas to coś więcej – to doskonała forma rehabilitacji, której tak bardzo potrzebujemy – wzmacnia nie tylko nasze mięśnie, ale również wiarę w siebie. Pozwala utrzymać nasz stan zdrowia na optymalnym poziomie oraz oderwać się od codziennych problemów i trudności. Mobilizuje do wyjścia z domu, pomaga przełamać bariery strachu oraz poznać nowe osoby. Będąc każdorazowo na treningu pokonujemy swoje ograniczenia (nie tylko ruchowe), też te w naszej głowie – stopniowo wzmacnia się nasza samoocena, wiara we własne siły i możliwości. A także poznając nowe osoby, integrujemy się. Czyni to nas szczęśliwszymi.
- Taniec na wózku - Często przy okazji różnych imprez osoby niepełnosprawne nie wiedzą, jak się poruszać na parkiecie, aby się dobrze bawić. Najczęściej towarzyszy im też lęki i myślenie, że one tego nie mogą robić lub nie potrafią. My chcemy obalić te mity i pokazać, że osoby z niepełnosprawnością ruchu również mogą nauczyć się dobrze tańczyć i tym samym pokonać swoje własne bariery, które tkwią w ich głowach. Dlatego organizujemy cykliczne warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach. Warsztaty prowadzi profesjonalna trenerka tańca nowoczesnego. Jeśli tak jak my uwielbiasz dzikie szaleństwa na parkiecie już teraz zapraszamy Cię do wspólnej zabawy. Świetna atmosfera gwarantowana!
- Wydarzenia integracyjne - celem jest propagowanie i zwiększenie aktywności społecznej środowiska osób z niepełnosprawnością, promocja wolontariatu i zachęcenie wolontariuszy do włączania się w akcję integracyjne z osobami niepełnosprawnymi. Wiemy jak ważna jest obecność osób niepełnosprawnych w życiu społecznym , by mogli czuć się pełnowartościowymi ludźmi oraz mieli szansę do normalnego funkcjonowania. Dlatego postanowiliśmy realizować szereg działań na rzecz aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych. Organizujemy spotkania okolicznościowe np : andrzejki i spotkanie wigilijne, wycieczki krajoznawcze, ogniska czy warsztaty kulinarne.
-„Dostępna Kultura” mający na celu zwiększenie dostępności i aktywności kultury dla osób z niepełnosprawnością – organizujemy wyjścia do teatru, filharmonii, opery czy muzeów.
- Obozy rehabilitacyjno-sportowe - organizujemy również obozy sportowe dla naszych podopiecznych. W trakcie obozu duży nacisk kładziemy na poprawę kondycji fizycznej uczestników jak i ich regenerację. Obozy to świetna okazja, by spędzić trochę czasu we wspólnym gronie, pozwiedzać ciekawe miejsca, skupić się na solidnej rehabilitacji poprzez sport i wzmocnić swoją kondycję. Na obozach uczestnicy mają okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych oraz zdobyć cenną wiedzę na tematy związane z niepełnosprawnością. To wszystko pod okiem doświadczonych specjalistów i trenerów personalnych.
- Szkolenia savoir vivre i obsługi klienta z niepełnosprawnoscią - celem jest kształtowanie i zwiększanie świadomości społecznej i opinii publicznej na temat środowiska i potrzeb oraz możliwości osób z niepełnosprawnościami oraz przełamanie barier w kontakcie dwóch stron. Wszystkie pojawiające się wątpliwości rozwieje szkolenie z zakresu savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych. Dokładnie przestawimy na nim każdy rodzaj dysfunkcji oraz zaburzenia jakie temu współtowarzyszą. W jaki sposób pomagać, jak się zachować w różnych sytuacjach i jakich rzeczy należy unikać.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Brak Barier” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi