Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
American Councils for International Education współpracuje z wieloma międzynarodowymi organizacjami, instytucjami jak również rządami krajów, dla których ważne są takie wartości jak wymiana międzykulturowa, nauka języków obcych oraz rozwój zawodowy.
Od 1974 roku nasza oferta edukacyjna skierowana jest do 90 krajów ważnych dla bezpieczeństwa narodowego, dobrobytu i pokoju. Nasze programy są poparte dokładnymi badaniami, tak aby zapewnić ich jakość i integralność. Spektrum naszych uczestników jest bardzo szerokie: od uczniów szkół średnich, po studentów studiów doktoranckich jak również doświadczonych profesjonalistów.
Do tej pory w naszych inicjatywach uczestniczyło ponad 94 000 osób, w tym również byli to głowy państw, ministrowie, członkowie parlamentów, ambasadorzy i prezesi międzynarodowych korporacji.
American Councils umacnia międzynarodowe więzi i wzajemne zrozumienie poprzez doskonalenie w wymianie akademickiej, zawodowej i kulturalnej, nabywaniu języka, rozwoju edukacji i badaniach.
Umożliwiać osobom i instytucjom podejmowanie wyzwań w zróżnicowanym i pełnym połączeń świecie.
Uważamy, że edukacja międzynarodowa powinna być dostępna dla wszystkich. Właśnie dlatego naszym celem jest rozwój badań naukowych i uczenia się ponadgranicznego poprzez projektowanie i wdrażanie programów edukacyjnych opartych na kluczowych światowych językach, kulturach i regionach. Poprzez szkolenia międzynarodowe, wymianę kulturalną, naukę immersji i dyplomację publiczną poszerzamy indywidualne perspektywy i wspieramy rozwój osobisty i intelektualny. Na wielką skalę wysiłki te wzmacniają bezpieczeństwo międzynarodowe i narodowe, budują dobrobyt i promują pokój.
American Councils od 50 lat na świecie i od 8 lat w Polsce działa na rzecz kształtowania dialogu między krajami poprzez wymiany kulturowe, edukacyjne i zawodowe. Nasze programy wspierają uczniów i studentów u progu ich karier zawodowych jak również osoby z doświadczeniem zawodowym, aby pomóc im się rozwijać jako lokalni i krajowi liderzy.
W 2023 roku absolwenci Programu FLEX byli inicjatorami ponad 120 wydarzeń w swoich lokalnych społecznościach. Wśród absolwentów Programu Open World znajdują się aktywiści, specjaliści w organizacjach pozarządowych, czy politycy na poziomie krajowym i samorządowym.
Co roku blisko 40 młodych osób z całej Polski ma szansę wyjechać do USA na cały rok szkolny. Mieszkają tam u rodzin goszczących, chodzą do szkoły średniej a przede wszystkim rozwijają się jako młodzi liderzy. Zdobywają cenne doświadczenie, aby zmieniać rzeczywistość wokół siebie.
Po powrocie do Polski nasi absolwenci angażują się w różnorakie projekty lokalne, niejednokrotnie je inicjując. Chcąc wykorzystać zdobytą w USA wiedzę i doświadczenie pragną przyczynić się do rozwoju swojej społeczności. Dzięki ich zaangażowaniu oraz wytrwałości wspólnie możemy realizować nasze marzenia.
Biuro American Councils w Polsce zostało otwarte w 2015 roku. Znajdujemy się w samym centrum Warszawy.
Obecnie naszym głównym programem jest Future Leaders Exchange (FLEX), nasza działalność w Polsce naprawdę rozpoczęła się w 2008 roku od uruchomienia programu US-Poland Parliamentary Exchange, który stanowił część obchodów 90 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a USA.
Nasze biuro współpracuje z szeroką siecią lokalnych partnerów w zakresie szkoleń i edukacji. Ściśle współpracujemy również z Ambasadą USA w Warszawie, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Finansowany przez Departament Stanu USA, Future Leaders Exchange (FLEX) Program promuje wspólne zrozumienie pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i 22 krajów Europy, Eurazji i Azji Środkowej.
Każdy finalista Programu FLEX mieszka z rodziną goszczącą dobrowolnie przyjmującą ucznia przez cały rok szkolny, aby lepiej poznać amerykańskie wartości, uczęszczać do szkoły średniej w USA i przybliżyć Amerykanom wiedzę o swoim ojczystym kraju. Uczestnicy wracają do domu zmotywowani i zainspirowani, żeby dzielić się swoimi nowymi doświadczeniami i pozytywnie wpływać na swój kraj i społeczność.
Alumni po programie FLEX dołączają do silnej międzynarodowej sieci wspieranej przez Program Alumnów FLEX, który oferuje wsparcie poprzez dotacje i rozwój zawodowy. Dziś, Alumni FLEX pracują we wszystkich sektorach, w tym w: sektorze rządowym, biznesie, non-profit, edukacji i dziennikarstwie.
Program Open World, założony w 1999 roku przez Kongres Stanów Zjednoczonych, zaprasza liderów politycznych i społecznych z krajów Europy i Azji do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych w ramach krótkich wizyt zawodowych.
Wizyty zawodowe koncentrują się na określonym temacie, a podczas nich liderzy dzielą się pomysłami i wiedzą z osobami, które działają w podobnym obszarze zawodowym czy społecznym w Stanach Zjednoczonych.
Celem programu jest rozwijanie wzajemnych relacji między krajami Europy i Azji a Stanami Zjednoczonymi poprzez umożliwienie liderom przyjrzenia się cechom życia politycznego i obywatelskiego USA.
Program Open World jest skierowany do osób podejmujących decyzje dotyczące polityki państwowej, a także do tych, którzy mają wpływ na kształtowanie polityki społecznej i opinii publicznej. Organizacja ma na celu dotarcie do liderów wszystkich szczebli administracji rządowej (krajowej, regionalnej i lokalnej) oraz organizacji non-profit i innych podmiotów działających na rzecz interesu publicznego. Odpowiednimi kandydatami są osoby, które wykazały się umiejętnościami przywódczymi i zaangażowaniem w budowanie demokracji, wolnego rynku i praworządności.
Wizyta w ramach Programu Open World trwa 10 dni. Uczestnicy zazwyczaj spędzają jeden dzień na spotkaniach z przedstawicielami Biura Kongresu ds. Międzynarodowego Przywództwa w Waszyngtonie, a następnie udają się do lokalnych organizacji goszczących w całych Stanach Zjednoczonych.
Lokalne organizacje goszczące zapewniają szkolenia i spotkania, które odpowiadają zawodowym zainteresowaniom uczestników, zakwaterowanie w domach wolontariuszy, posiłki i transport. Znajomość języka angielskiego nie jest konieczna, aby wziąć udział w Programie.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony poland.americancouncils.org.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja American Councils for International Education” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi