Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Głównym celem Fundacji "Pomoc i Nadzieja" jest tworzenie systemu stypendialnego dla zdolnych studentów z ubogich rodzin. Nasi Stypendyści to młodzież, która już na starcie spotyka się z trudnościami życiowymi. Czasem jest to śmierć rodzica, jego długotrwała choroba, niepełnosprawność rodzeństwa i brak możliwości podjęcia pracy przez jednego z rodziców, alkoholizm opiekuna itp. Bez finansowego wsparcia naszej Fundacji nie mogliby studiować w systemie dziennym. Siedziba Fundacji jest w Bydgoszcz, ale nasi Stypendyści mieszkają na terenie całej Polski, studiują na różnych uczelniach. Wybierając Stypendystów patrzymy na wyniki w nauce, zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną, sytuację finansową i losową rodziny. Nie interesują nas natomiast poglądy polityczne czy światopogląd religijny. Nie ograniczamy się tylko do stypendium. Nasi studenci mogą otrzymać dodatkowe wsparcie Fundacji np. w formie zapomóg na koszty leczenia, opłaty za akademik i inne. Nie bez znaczenia jest też pomoc niematerialna- pomoc psychologa, prawnika, doradcy finansowego.
Oprócz systemu stypendialnego Fundacja PiN brała udział w różnych akcjach charytatywnych. W Fundacji wszyscy pracujemy społecznie, nikt nie otrzymuje wynagrodzenia.
Środki pochodzące z 1,5% podatku kierujemy przede wszystkim na realizację głównego celu Fundacji, tj. na stypendia dla zdolnych studentów z ubogich rodzin. Nasze stypendia wypłacamy przez 9 miesięcy w roku (od października do czerwca) i wynosi ono średnio 500zł miesięcznie. Fundacja istnieje już siedem lat. W tym czasie wspomagała 52 Stypendystów. Jeśli w Fundacji zostają środki po przekazaniu stypendiów, przeznaczane są na leki dla ciężko chorych dzieci, zabiegi medyczne , turnusy rehabilitacyjne, sprzęt medyczny i inne koszty leczenia osób niepełnosprawnych.
Oprócz stypendium, studenci otrzymują przesłanie : "Nieś dobro dalej". Realizują je włączając się w akcje charytatywne lub organizując pomoc w swoich środowiskach. W minionym roku zorganizowali zbiórkę darów dla Ukrainy, brali udział w festynie, który miał na celu zebranie środków dla dzieci leczących się na oddziale onkologicznym, organizowali zrzutkę dla pogorzelców, pomagali młodej dziewczynie po wypadku. Tym, którym pomagają, przekazują również nasze hasło. I tak dobro promieniuje dalej. Jeśli chcesz zapoczątkować taki promień dobra- przekaż 1,5% swojego podatku naszej.
Fundacja "Pomoc i Nadzieja" powstała w 2015r. Utworzyli ją ludzie, którzy wcześniej spontanicznie organizowali róznego rodzaje akcje charytatywne, np. pomoc powodzianom w odbudowie domu, zbiórka dla rodziny, której spalił się dom, mikołajkowe prezenty dla dzieci ze świetlicy środowiskowej. Kiedy działalności tej nadano formę fundacji określono, że głównym celem będzie tworzenie funduszu stypendialnego dla zdolnych studentów z ubogich rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży niepełnosprawnej i pochodzącej z małych miejscowości. W pierwszych latach działania Fundacja również finansowała obiady dla głodnych dzieci z dwóch bydgoskich szkół. Działalności na rzecz studentów nie ograniczamy tylko do wypłaty stypendium: zawsze mamy dla nich czas, pomagamy im w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego, oferujemy pomoc psychologa, prawnika, w przypadku choroby finansujemy leki, pomagamy w zakupie pomocy naukowych, w opłatach za kursy, partycypujemy w kosztach wyjazdów na konferencje naukowe. Jeśli w Fundacji zostaną wolne środki przeznaczamy je na leczenie osób niepełnosprawnych, w szczególności dzieci.
Wszystkie środki pozyskane z 1,5% podatku nasza Fundacja przeznacza na cele charytatywne. Koszty związane z funkcjonowaniem Fundacji pokrywają Fundatorzy, założyciele fundacji . Osoby działające w Fundacji nie otrzymują wynagrodzenia.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Pomoc i Nadzieja” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi