Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Klub Hipiczny IKARION powstało w listopadzie 2014r. Celem stowarzyszenia jest w szczególności:
1) propagowanie sportów jeździeckich,
2) pomoc w rehabilitacji poprzez zajęcia hipoterapeutyczne dzieci niepełnosprawnych,
3) współpraca z przedszkolami, szkołami, domami dziecka i ośrodkami dla dzieci w organizowaniu zajęć edukacyjnych,
4) działalność inna, nieokreślona, odpowiadająca na bieżące potrzeby.
Stowarzyszenie prowadzi działalność edukacyjną oraz działalność kulturalną.
Stowarzyszenie realizuje swoje cele statutowe w szczególności przez:
Wpłaty z 1% służą nam głownie do wspierania rehabilitacji dzieci i osób dorosłych. Potrzeba pomocy osobom z deficytami rozwojowymi jest problemem zdefiniowanym w trakcie 5 lat działalności Klubu, a prowadzone przez niego działania potwierdzają go. Duże zainteresowanie akcjami wspomagającymi rodziny w trudnej sytuacji życiowej i rozmowa z nimi naszych terapeutów ukazuje główne ich problemy, zamykające się zazwyczaj w braku dostępu do zabiegów rehabilitacyjnych przez bariery ekonomiczne, odległe terminy i niedostateczną ich ilość. Usprawnienie tych osób pozwala na zmianę modelu rodziny i uniezależnienie ich w znacznym stopniu od opiekuna. Rodzice osób niepełnosprawnych nie mogą pracować zawodowo a ich życie często jest powodem frustracji, co wiemy z prowadzonych rozmów w czasie dotychczasowych terapii.
Stowarzyszenie pozyskuje rokrocznie środki na rehabilitację osób potrzebujących tych działań z różnorodnych funduszy lokalnych, ogólnopolskich i unijnych . Jednak założeniem tych programów jest wkład własny, częto oprócz osobowego (wolontariat) wysoko punktowany jest wkład finansowy. Ponieważ stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, bez pomocy społeczeństwa- ich darowizn i przekazania 1 % podatku, nie jest możliwa pomoc dla osób najbardziej potrzebujących. Im większą kwotę zbierzemy tym więcej osobom możemy udzielić pomocy, rehabilitując ich w formie ruchowej i społecznej a przy tym zapobiegając ich wykluczeniu społecznemu.
Stowarzyszenie powołane do życia w listopadzie 2014 roku staraj się poprzez udział w dotacjach również stworzyć własne zaplecze do lepszej pracy edukacyjnej. Klub w swoim statucie ma założenia pomocy dzieciom z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez organizowanie różnych form wypoczynku, ma również idee propagowania sportów jeździeckich jako modelu czynnego wypoczynku.
DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA
2016 r. stowarzyszenie w konkursie NA NAJLEPSZY PROJEKT MATERIAŁU PROMOCYJNEGO ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ Z TERENU POWIATU OŚWIĘCIMSKIEGO zdobywa fundusze na Zestaw elementów odblaskowych – kamizelka, zawieszka, opaska -promujące z Klubem Hipicznym IKARION i Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu, bezpieczne zachowania na drodze.
Na zorganizowanej imprezie środowiskowej pn.„ Bądź widoczny na drodze z Klubem IKARION”. organizatorzy i wolontariusze zrzeszeni w Klubie w formie zabawy, i turniejów wiedzy o przepisach ruchu drogowego promowali bezpieczne zachowania na drodze i czynną formę wypoczynku. Uczestnicy biorący udział w tej imprezie otrzymali elementy odblaskowe zwiększą bezpieczeństwo w trakcie tego korzystania z dróg, jak również będą promować Klub w miejscach do których się będą przemieszczać.
2016 r - realizowany był projekt współfinansowany z FIO Lokalne pn. Angielski w stajni- wakacyjne zajęcia dla dzieci, w którym 30 dzieci poszerzyło zasób słownictwa z jęż. angielskiego oraz rozwinęło swoje zainteresowania w kierunku jazdy konnej. . Zagospodarowano czas wakacyjny dzieci z rodzin o niskim statucie finansowym, dostarczono im możliwość innego sposobu spędzenia czasu i rozwinięcia swoich zdolności oraz umiejętności jezykowych. Dzieci miały okazję spędzać czas w kontakcie z naturą oraz zwierzętami, dbać o nie, pielęgnować oraz popróbować jazdy na koniu . Dzieci bardzo dobrze czuły się w swoich grupach, naiązały nowe znajomości a mając okazję do rozmów po angielsku przy czynnościach w stajni, doskonaliły swoje techniki mowy. Działanie to spotkało się z pozytywną aprobatą środowiska.
SZERZENIE IDEI WOLONTARIATU
2016/17 realizowano projekt przy współpracy finansowej FIO HIPOWOLONTARIAT sposobem na pomaganie – działaniom tym towarzyszyła promocja hipoterapii i kompleksowa aktywizacja społeczności lokalnej, w szczególności młodzieży szkolnej na rzecz rozwoju hipoterapii oraz przeciwdziałania dyskryminacji rówieśniczej w odniesieniu do dzieci niepełnosprawnych.
Dawniej rodziny były wielodzietne i naturalny był fakt pomagania innym – młodszym czy słabszym.. W obecnych czasach rodzice nie mają czasu dla dziecka – by spędzać z nim czas, uczyć zasad współżycia społecznego. Prowadzi to do niskiego zaangażowania ludzi w sprawy publiczne. Większość czasu młodzi ludzie spędzają na bezcelowych wędrówkach po centrach handlowych lub na graniu w gry komputerowe. Potrzebne jest pokazanie młodym ludziom, iż ich wolny czas jest rzeczą cenną, budowanie świadomości młodych ludzi tak, aby nastawić ich na chęć niesienia pomocy innym jako alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Wolontariat może być sposobem pomocnym w szukaniu dróg na przyszłość, może zapobiec uzależnieniom młodych ludzi od używek, które często są brane z powodu braku innych, wartościowych celów w życiu. Wolontariat to droga do szlachetnego spędzania wolnego czasu.
REHABILITACJA
Zakładanym celem zadań jest usprawnianie osób z deficytami rozwojowymi za pomocą rehabilitacji ruchowej oraz poprawienie ich kondycji fizycznej i psychicznej a tym samym zwiększenie ich samodzielności w przyszłym życiu.
Zadania tego rodzaju przeważają w działaniu naszego stowarzyszenia. Opieramy je o kontakt ze zwierzętami i wykorzystujemy ich leczniczą moc, działając inaczej niż rehabilitacja w typowych ośrodkach leczniczych. Rehabilitacja prowadzona jest w formie hipoterapii, terapii ruchowej lub integracji sensorycznej często połączonej z alpakoterapią. Alpakoterapia to nowy trend w polskiej rehabilitacji, który łączy oddziaływanie alpaki na człowieka w trakcie prowadzonych ruchowych zajęć usprawniających. Zajęcia te w dużej mierze do tej pory odbywają się na powietrzu, w środowisku naturalnym, co dodatkowo pozytywnie wpływa na ich odbiorców. Beneficjenci bardzo chętnie ćwiczą tez w sali rehabilitacyjnej w towarzystwie alpak. Wszystkie te zajęcia cieszą się ogólnym zainteresowaniem i dzieci chętnie w nich uczestniczą.
Od 2016 roku realizujemy zadanie finansowane z udziałem Gminy Chełmek pn. Koń najlepszy terapeuta.
Od 2017 roku realizujemy systematycznie zadanie wspólfinansowane przez Powiat Oświęcimski pn Rehabilitacja na końskim grzbiecie, a 2019 r. Animalterapia jako metoda rehabilitacji .
2019/2020 realizujemy projekt w partnerstwie z Fundacją PZU pn. Animalterapia z PZU – szansą na większą sprawność.
2018/2019 zadanie realizowane przy współudziale małopolskiego oddziału PFRON pn. Koń naszym pomocnikiem w wieloaspektowym wspomaganiu niepełnosprawnych w drodze do osiągnięcia niezależności życiowej.
BUDOWANIE MODELU CZYNNEGO SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO
W 2015 roku realizowane były przez stowarzyszenie wakacyjne zajęcia pod nazwą Akademia sprawności – współfinansowane przez FIO lokalne.
Projekt zakładał prowadzenie przez animatora wolontariusza ze stowarzyszenia, w okresie wakacyjnym 2 x w tygodniu po 2 godz. „ Akademii sprawności” – zabaw i zajęć sprawnościowych na placu zabaw. Byly to zajęcia alternatywne dla dzieci, które nie korzystały z żadnych zorganizowanych form wypoczynku wakacyjnego . Dzieci rozwijały sprawność i zwinność oraz wyobraźnie. Dzieci w zorganizowany sposób w grupie rówieśników nabywały nawyki aktywnego stylu życia, co powinno pozostać modelem spędzania wolnego czasu. Po każdych zabawach zręcznościowych na przyrządach dzieci miały przekazaną wiedzę o korzyściach takich ćwiczeń
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Klub Hipiczny IKARION” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi