Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Naszą misją jest wspieranie różnych organizacji w zbieraniu funduszy na to, co jest ważne. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi grupami realizującymi zadania o naturze prospołecznej.
Fundacja FaniMani powstała 28 lutego 2014 roku w Poznaniu. Zauważyliśmy że, dzieci w Polsce od wczesnych lat nie są edukowane w zakresie przedsiębiorczości i nie posiadają przekonania że, same lub w grupie mogą zbierać środki na realizację marzeń czy celów społecznych.
Dostrzegliśmy również, że organizacje pozarządowe nastawione są na pozyskiwanie darowizn głównie od przedsiębiorców, grantów fundowanych przez organy Unii Europejskiej lub zbiórek publicznych. Wśród organizacji jest niska świadomość że, środki z Unii Europejskiej się skończą i organizacje będą zmuszone szukać innych źródeł finansowania, przede wszystkich w prężnie rozwijającym się internecie i mediach społecznościowych.
Fundacja FaniMani powstała właśnie po to, aby oferować młodzieży szkolnej, organizacjom pozarządowym, osobom fizycznym w potrzebie lub realizującym cele charytatywne:
nowoczesne narzędzia do zbierania funduszy on-line,
edukację w zakresie efektywnego pozyskiwania darowizn,
gotowe i dedykowane materiały graficzne do promocji organizacji w social media.
Środki pochodzące z 1,5% podatku przeznaczymy w głównej mierze na rozwój i utrzymanie narzędzi, które udostępniamy nieodpłatnie w ramach serwisu FaniMani.pl oraz działania edukacyjne wśród beneficjentów Fundacji FaniMani.
Fundacja FaniMani została wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 25 kwietnia 2014 r. Począwszy od dnia powstania Fundacja prowadzi w sposób nieprzerwany działalność pożytku publicznego w sferze obejmującej zadania w zakresie:
działalność charytatywnej (art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dalej zwaną „ustawą”),
nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania (art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy),
działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży (art. 4 ust. 1 pkt 15 ustawy),
wspierania i upowszechniania kultury fizycznej (art. 4 ust. 1 pkt 17 ustawy),
działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt 1-32 ustawy (art. 4 ust. 1 pkt 33 ustawy).
Od powstania Fundacji, jej celami były i pozostają:
pielęgnowanie, promowanie i wspieranie oświaty, nauki, edukacji, kultury fizycznej, wychowania i sportu, a także innych zajęć prorozwojowych,
wspieranie organizacji szkolnych,
promowanie i kształtowanie postawy przedsiębiorczej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Powyższe cele w toku działalności Fundacji zostały poszerzone o:
szerzenie wiedzy o przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
wspieranie działalności organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego działających w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt 1–32 tej ustawy,
wspieranie osób fizycznych w zbieraniu środków na cele charytatywne,
wspieranie wszelkich inicjatyw społecznie użytecznych organizowanych przez osoby fizyczne i organizacje pozarządowe.
Zgodnie ze statutem Fundacja FaniMani realizuje swoje cele statutowe nieodpłatnie na rzecz ogółu społeczeństwa i w zakresie pożytku publicznego. Fundacja FaniMani udostępnia bezpłatnie:
W 2015 roku Fundacja FaniMani jako pierwsza opracowała i udostępniła serwis FaniMani.pl do wspierania organizacji społecznych podczas robienia zakupów online. Serwis FaniMani.pl (www.fanimani.pl) współpracuje z ponad 1 000 sklepami internetowymi, które przekazują część swojego zysku na rzecz wskazanej przez Kupującego organizacji. Na koniec 2018 roku w serwisie było zarejestrowanych pona 5 tysięcy organizacji wśród nich są fundacje, stowarzyszenia, szkoły, koła zainteresowań, kluby sportowe, drużyny harcerskie, przedszkola i żłobki. Kwota wsparcia dla benefocjentów pozyskana z serwisu FaniMani.pl przektoczyła milion złotych.
W sierpniu 2017 roku Fundacja FaniMani po raz pierwszy uruchomiła akcję Sprytni Rodzice z dedykowaną stroną internetową: https://sprytnirodzice.org.pl/ Akcja ma na celu wspieranie przez rodziców klasy dziecka dzięki zakupom online poprzez serwis FaniMani.pl. Zebrane w ramach akcji środki są wypłacane w drugim kwartale roku kalendarzowego na rachunek wskazany przez radę rodziców, a klasy mogą je przeznaczyć na wycieczkę szkolną, zakup sprzętu sportowego czy na nagrody na zakończenie roku szkolnego. W edycji 2017/2018 wzięło udział ponad 450 szkół z całej Polski. Fundacja FaniMani będzie powtarzać daną akcję co rok, a w 2018 roku rozpowszechniła ją także wśród żłobków i przedszkoli.
To polska edycja ogólnoświatowego ruchu, który gromadzi nas, aby wzmacniać postawę dzielenia się. Wspólnie tworzymy społeczność, która docenia pomaganie. Która wie jak ważne jest ono dla naszego otoczenia i dla nas samych. Daje szczęście obdarowanym i nam samym.
W #GIVINGTUESDAYPL wierzymy, że dawanie ma bardzo szerokie znaczenie i każdy z nas może to robić. Na każdym etapie naszego życia możemy podarować coś innego. Młodzieńczy entuzjazm, energię zaangażowania, wiedzę i doświadczenie, umiejętności i relacje, poświęcenie uwagi i swój czas. Prędzej czy później, również pieniądze, którymi zapragniemy dzielić się z innymi.
Fundacja FaniMani prowadzi cykliczne szkolenia internetowe, w których czynnie uczestniczą organizacje społeczne. Podczas szkoleń Fundacja udziela licznych porad w zakresie prowadzenia strony www, efektywnego wykorzystania mediów społecznościowych czy zbierania 1,5% podatku. Szkolenia są zapisywane i bezpłatnie udostępniane w Internecie, po to aby każdy miał dostęp do wiedzy, którą dzieli się Fundacja FaniMani (kanał na YouTube)
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „FUNDACJA FANIMANI” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi