Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Jako Stowarzyszenie "Dom" działamy na rzecz osób niepełnosprawnych od kilku lat poszerzając bazę oparcia dla potrzebujących z terenu województwa śląskigo a głównie z Raciborza i okolic całego powiatu raciborskiego.
Organizaujemy zajęcia terapeutyczne w ośrodkach wsparcia gdzie świadczona jest specjalistyczna pomoc dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną jak również ze sprzężonymi niepełnosprawnościami i ze zpectrum autyzmu.
Uczymy osoby niepełnosprawne potrzebnych umiejętności do samodzielnego życia, które pozwalają naszym podopiecznym odnaleźć się w życiu społecznym pomimi niepełnosprawności z którą przyszło im żyć.
Pomagamy rodzinom wychodzić z izolacji społecznej poprzez działania na rzecz integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym w ich najbliższym otoczeniu.
Staramy się pomóc we wszystkich problemach z jakimi zgłaszają się do nas osoby potrzebujące znajdując najlepsze rozwiązania dla nich w danej chwili.
Pomagamy osobom niepełnosprawnym fizycznie i umysłowo, na rzecz których prowadzimy systematyczne formy wsparcia.
Prowadzimy ośrodek wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, gdzie uczestniczą codziennie przez 5 dni w tygodniu w zajęciach terapeutycznych kształtujących umiejętności potrzebne dla nich w codziennym życiu. W swojej działalności wykorzystujemy nowoczesne metody pracy terapeutycznej i staramy się doposażać ośrtodek w sprzęt i materały niezbędne do zajęć tak by były dostosowane do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.
Organizujemy również wiele form wypoczynku dla osób niepełnosprawnych: wyjazdy integracyjne, pikniki, zajęcia wakacyjne, konferencje tematyczne.
Rozwijamy zainteresowania i indywidualne uzdolnienia poprzez udział w różnorodnych zajęciach terapeutycznych. Aktywizujemy i zwiększamy zaradność życiową, rozwijamy umiejętności niezbędne do codziennego życia.
Pomagamy kształtować poczucie własnej wartości, godności oraz wiary w siebie.
Integrujemy ze środowiskiem lokalnym poprzez uczestnictwo w życiu kulturalnym.
Realizujemy program pomocy rodzinom uczestników w sprawowaniu stałej opieki, załatwianiu spraw urzędowych. Prowadzimy poradnictwo socjalne.
Przeciwdziałamy dyskryminacji, stygmatyzacji i nierównemu traktowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Zamierzamy rozszerzać i kontynuować działania na rzecz integracji i rozwoju osób niepełnosprawnych i potrzebujących organizując dla nich ośrodki wsparcia, zajęcia terapeutyczne, rehabilitację ruchową, wyjazdy integracyjne, pikniki, konferencje tematyczne.
Chcemy kontynuować prowadzenie ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, gdzie mogą uczestniczyć codziennie przez 5 dni w tygodniu w zajęciach terapeutycznych kształtujących umiejętności potrzebne dla nich w codziennym życiu. W swojej działalności wykorzystujemy nowoczesne metody pracy terapeutycznej i staramy się doposażać ośrodek w sprzęt i materiały niezbędne do zajęć tak by były dostosowane do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.
Pragniemy rozwijać zainteresowania i indywidualne uzdolnienia osób potrzebujących poprzez udział w różnorodnych zajęciach terapeutycznych, które przyczyniają się do aktywizacji tych osób i poprawiają ich zaradność życiową, a przez to umiejętności niezbędne do codziennego życia.
Inicjować działania, które pomogą osobom z niepełnosprawnościami kształtować poczucie własnej wartości, godności oraz wiary w siebie oraz integrować je ze środowiskiem lokalnym poprzez ich uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym.
Planujemy program pomocy rodzinom podopiecznych w sprawowaniu stałej opieki, załatwianiu spraw urzędowych oraz prowadzenie poradnictwa socjalnego.
Przeciwdziałamy dyskryminacji, stygmatyzacji i nierównemu traktowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Naszym celem jest działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących poprzez wspieranie inicjatyw społecznych w następujących obszarach: pomoc społeczna, ochrona zdrowia, edukacja, kultura, prawa człowieka, oświata, rozwój regionalny i lokalny.
Stowarzyszenie „Dom” swoją działalność rozpoczęło w 2012 roku. Zajmujemy się głównie pomaganiem osobom niepełnosprawnym fizycznie i umysłowo, na rzecz których prowadzimy systematyczne formy wsparcia. Prowadzimy ośrodek wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, gdzie uczestniczą codziennie przez 5 dni w tygodniu w zajęciach terapeutycznych kształtujących umiejętności potrzebne dla nich w codziennym życiu.
Organizujemy również wiele form wypoczynku dla osób niepełnosprawnych: wyjazdy integracyjne, pikniki, zajęcia wakacyjne, konferencje tematyczne.
W roku 2013 roku realizowało we współpracy z administracją publiczną projekt o tytule: „Organizowanie przedsięwzięć wspierających przeciwdziałaniu izolacji osób niepełnosprawnych”. Zadanie wsparł finansowo Powiat Raciborski. W ramach tego projektu realizowaliśmy piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych i społeczności lokalnej oraz wyjazd integracyjny. Wsparciem objęto ogólnie ok. 100 osób starszych i niepełnosprawnych z terenu powiatu raciborskiego.
W roku 2015 roku oprócz prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenie „Dom” realizowało projekt „Aktywni na wakacjach” w okresie od 1 lipca 2015 do 31 sierpnia 2015. Projekt dofinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i skierowany był głównie do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i w Raciborzu oraz innych niepełnosprawnych dzieci z terenu powiatu raciborskiego. Realizacja projektu była odpowiedzią na realne potrzeby organizacji czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci niepełnosprawnych. W ramach projektu odbywały się zajęcia pedagogiczne, terapii zajęciowej i rehabilitacji ruchowej dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, które były prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Przeprowadzenie tego typu projektu zapełniło lukę w organizacji tego typu zajęć na terenie powiatu raciborskiego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
W 2016 i 2017 roku członkowie stowarzyszenia byli inicjatorami działań związanych z pozyskaniem środków z budżetu obywatelskiego na realizacje projektu pod nazwą : „Park sensoryczny”, który od 2017 roku jest nowym miejscem w Mieście Racibórz dostosowanym do rekreacji osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach.
Stowarzyszenie samodzielnie zarządzało i zarządza w/w zadaniami publicznymi i od ponad 5 lat zwiększa swoje doświadczenie w realizacji zadań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz poszerza lokalne źródła oparcia dla osób potrzebujących.
4 października bieżącego roku Stowarzyszenie „Dom” było organizatorem konferencji pt. „Niepełnosprawni- Pełnoprawni?” na Zamku Piastowskim w Raciborzu na rzecz osób niepełnosprawnych, ich rodzin, pracowników socjalnych, oligofrenopedagogów, terapeutów, przedstawicieli lokalnych Stowarzyszeń, przedstawicieli samorządu lokalnego, kierowników i dyrektorów placówek pomocy społecznej zajmujących się problemami osób niepełnosprawnych. Wygłoszone prelekcje zachęcały słuchaczy do refleksji nad współczesnym realizowaniem w praktyce praw osobistych i społecznych przysługujących osobom niepełnosprawnym oraz możliwości pokonywania przez nich barier jakie w życiu codziennym niesie ze sobą niepełnosprawność. Konferencja spotkała się z niebywałym zainteresowaniem oraz bardzo dobrym odbiorem słuchaczy, którzy będąc pod wrażeniem poziomu organizacyjnego niejednokrotnie po jej zakończeniu pytali o kontynuację wydarzenia w kolejnych latach.
W roku 2017 i 2018 Stowarzyszenie pozyskało dodatkowe środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu, który przekazał środki na koszty kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy. Pozyskane środki pozwoliły na cykl dwuletnich szkoleń pracowników i systematyczne podnoszenie ich kwalifikacji, co aktualnie skutkuje dyspozycją przez Stowarzyszenie wysoko wykwalifikowanego Zespołu terapeutycznego gotowego do kontynuacji pracy z osobami zaburzonymi psychicznie.
Od stycznia 2014 roku Stowarzyszenie na zlecenie Powiatu Raciborskiego nieprzerwanie prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób upośledzonych umysłowo w formie powierzenia zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej. We wszystkich latach działalności Środowiskowego Domu Samopomocy realizacja zadania została rozliczona przez organ zlecający bez zastrzeżeń. Działania podejmowane przez Stowarzyszenie „Dom” w ramach prowadzenia zadania publicznego oceniane są bardzo pozytywnie przez wszystkich uczestników placówki i ich opiekunów co potwierdza przeprowadzenie anonimowej ankiety satysfakcji z usług świadczonych w Środowiskowym Domu Samopomocy w październiku 2018 roku.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych "Dom"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi