Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie zrzesza zarówno rodziny dotknięte problemem niepełnosprawności jak i tych, którzy chcą aktywnie nieść pomoc. Każdej rodzinie z dzieckiem specjalnej troski potrzebne jest wspracie oraz kontakty z innymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych. To właśnie cel Stowarzyszenia. Musimy umieć pomagać innym i sobie nawzajem, ponieważ największymi ekspertami od niepełnosprawności są rodzice dzieci specjalnej troski.
Aktywni rodzice to większe możliwości. Stowarzyszenia na rzecz rozwoju i szczęścia naszych dzieci. Celami Stowarzyszenia są:
niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym przez ułatwienie im dostępu do opieki zdrowotnej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej,
udostępnianie rodzinom i opiekunom osób niepełnosprawnych fachowej wiedzy z zakresu sprawowania opieki nad osobami niepełnosprawnymi,
udzielanie wsparcia psychologicznego i pomocy prawnej, rodzinom i opiekunom osób niepełnosprawnych,
działanie na rzecz integracji ze społeczeństwem osób niepełnosprawnych oraz likwidowanie uprzedzeń wobec tych osób, jak i ich rodzin i opiekunów,
promocja i organizacja wolontariatu wspierającego osoby niepełnosprawne oraz członków ich rodzin i opiekunów,
pomoc osobom niepełnosprawnym oraz członkom ich rodzin w uzupełnianiu edukacji i zdobywaniu kwalifikacji zawodowych,
pomoc osobom niepełnosprawnym oraz członkom ich rodzin w wejściu i utrzymaniu się na rynku pracy.
Zebranie Danych osób niepełnosprawnych objętych działalnością Stowarzyszenia
Tworzenie i prowadzenie różnego typu placówek edukacyjnych, opiekuńczowychowawczych, diagnostyczno-terapeutycznych, leczniczych zakładów pracy, zakładów aktywności zawodowej, domów dziennego pobytu oraz innych placówek dla osób niepełnosprawnych
Pieniądze pozyskane od darczyńców zostaną przekazane dla podopiecznych stowarzyszenia oraz na działalność statutową stowarzyszenia .
Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:
organizowanie pomocy terapeutyczno – rehabilitacyjnej osobom niepełnosprawnym w środowisku ich zamieszkania,
udostępnienie osobom niepełnosprawnym fachowej pomocy poza środowiskiem zamieszkania przez organizowanie transportu, zwrot kosztów podróży, itp.
organizowanie wyjazdowych obozów terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów,
organizowanie grup wsparcia dla członków rodzin osób niepełnosprawnych,
udostępnianie członkom rodzin osób niepełnosprawnych pomocy prawnej i psychologicznej,
utworzenie banku informacji o: zakładach leczniczych, klinikach i szpitalach, wypożyczalniach, sprzętu rehabilitacyjnego, fundacjach i stowarzyszeniach niosących pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom i opiekunom.
utworzenie biblioteki zawierającej książki i czasopisma oraz pozycje audiowizualne i inne edukacyjne o tematyce niepełnosprawności, przewlekłych chorobach itp,
prowadzenie działalności publikacyjnej w zakresie problematyki środowiska osób niepełnosprawnych,
utworzenie i prowadzenie strony internetowej poświęconej problemom osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów,
organizowanie imprez kulturalno – rozrywkowych i innych integrujących osoby niepełnosprawne ze społeczeństwem,
gromadzenie funduszy przeznaczonych na rehabilitację osób niepełnosprawnych, zwłaszcza na zakup sprzętu i wynagrodzenie dla terapeutów i rehabilitantów,
organizowanie i udostępnianie osobom niepełnosprawnym oraz członkom ich rodzin zajęć edukacyjnych umożliwiających zdobycie lub podniesienie kwalifikacji zawodowych,
występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych władz i urzędów oraz korzystanie z innych możliwości pozyskiwania środków na realizację celów statutowych,
współpracę ze stowarzyszeniami, fundacjami i wszelkimi innymi podmiotami o podobnych celach działania,
prowadzenie rejestrów osób niepełnosprawnych objętych działalnością Stowarzyszenia oraz utworzenie im subkont
prowadzenie innych działań służących celom statutowym
Organizowanie i prowadzenie domów pomocy społecznej, ośrodków opieki dziennej nad osobami niepełnosprawnymi
Stowarzyszenie działa od sierpnia 2012 r. W dniu 13.11.2012 roku uzyskało wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i stało się Stowarzyszeniem rejestrowym. Od 10.02.2015 roku posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego. Celami Stowarzyszenia jest między innymi: niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym przez ułatwienie im dostępu do opieki zdrowotnej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej oraz działanie na rzecz integracji ze społeczeństwem osób niepełnosprawnych , likwidowanie uprzedzeń wobec tych osób, ich rodzin i opiekunów.
Jednym ze sposobów osiągnięcia tych celów jest organizowanie spotkań integracyjnych, turnusów rehabilitacyjnych oraz imprez typu pikniki i koncerty, na których mieszkańcy mogą się poznać i zaprzyjaźnić z naszymi podopiecznymi. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków naszego Stowarzyszenia i osób nas wspierających zorganizowaliśmy już w ciągu siedmiu lat działalności wiele spotkań integracyjnych, koncertów, pikników rodzinnych, siedem Radzyńskich Paraolimpiad. O tych wydarzeniach może się Pani zapoznać na naszej stronie internetowej www.osmykolor.pl. Każdego roku staramy się zorganizować wypoczynek letni dla naszych podopiecznych i ich opiekunów. Co roku w okresie letnim organizujemy zajęcia wakacyjne z przeszkoloną kadrą oraz wolontariuszmi dla naszych podopiecznych. Piszemy projekty z których mamy finanse na kadrę pracowniczą . Wakacje organizujemy w siedzibie i na terenie stowarzyszenia. Staramy się też organizować wyjazdy zorganizowane dla osób niepełnosprawnych i opiekunów. Wyjazdy te w tym roku były cykliczne w cztery miejsca na terenie województwa lubelskiego. Cały czas staramy sę modernizować naszą siedzibe pod kątem dostepności osób niepełnosprawnych. Siedzibę dzierżawimy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego na okres 10 lat. Jednak wszelkie koszty ponosimy sami jako organizacja. Siedziba jest budynkiem starszym i wymaga dostosowań do osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie posiada od trzech lat nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu (wózki, kule, chodziki) oraz wypożyczalnię rowerów trókołowych. Stowarzyszenie nasze sprawuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, wśród nich są kilkulatki, dzieci w wieku szkolnym i osoby dorosłe. Każde z nich ma swoje marzenia, potrzebuje bliskości drugiej osoby, akceptacji, łakną miłości i bezpieczeństwa. Podopieczni nasi są to osoby szczególne i wyjątkowe.
Działalnością pożytku publicznego Stowarzyszenia jest działalność społecznie użyteczna, a w szczególności:
działalność fizjoterapeutyczna 86.90.A,
działalność w zakresie zdrowia psychicznego świadczona przez psychologów i psychoterapeutów 85.60.Z,
pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej gdzie indziej niesklasyfikowana 86.90.E,
opieka dzienna nad dziećmi 88.91.Z,
pozaszkolne formy edukacji artystycznej 85.52.Z,
pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych 85.51.Z,
pozostałe pozaszkolne formy edukacji gdzie indziej niesklasyfikowane 85.59.B,
działalność wspomagająca edukację 85.60.Z,
pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych 88.10.Z,
pozostała pomoc społeczna bez zakwaterowania gdzie indziej niesklasyfikowana 88.99.Z,
pozostała działalność związana ze sportem 93.19.Z,
pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna 93.29.Z,
działalność pozostałych organizacji członkowskich gdzie indziej niesklasyfikowana 94.99.Z,
działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej 96.04.Z,
przetwarzanie danych, zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność 63.11.Z,
działalność portali internetowych 63.12.Z
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi