Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie "Podaj Łapę" powstało w 2012 roku, by realizując cele statutowe zapobiegać bezdomności zwierząt.
W skład zarządu wchodzą lekarze weterynarii Marta i Wojciech Aksman, którzy od 6 lat prowadzą Przytulisko dla bezdomnych psów i kotów w mieście Oława.
www.schronisko.olawa.pl
Dysponując zaledwie 7 boksami, znajdujemy dom 160 psom rocznie!
W ciągu 6 lat pracy wyłapaliśmy ponad 1000 psów! Wszystkie zostały zaczipowane, a większość poddana sterylizacji, znalazła nowe domy.
Z terenu Miasta Oława sterylizujemy 250 bezpańskich kotów rocznie!
Chcemy, by każdy wałęsający się pies lub kot miał miejsce do schronienia. Aby bezdomne ofiary potrąceń znalazły bezpieczny azyl, w którym wrócą do zdrowia.
Wspomóż nas! Liczy się każda przekazana złotówka, każdy grosz!
73 1090 2428 0000 0001 2971 0143
Stowarzyszenie ma status Organizacji Pożytku Publicznego – można nam przekazywać 1% podatku.
KRS 0000419220
Dzięki Twojemu 1% możemy pomagać nie tylko psiakom porzuconym na terenie naszego miasta, bezdomnym itd., ale również psiakom/kotom/jeżom/ptakom/gryzoniom i innym zwierzętom, które potrzebują wsparcia, a ich właścicieli na to nie stać. Dokarmiamy psy i koty osób niezamożnych, sponsorujemy budy, sterylizujemy i leczymy zwierzęta, gdy ktoś ma kłopoty finansowe, a zwierzę nie może czekać. Jeśli podoba Ci się nasza działalność chcesz pomóc, ale nie wiesz jak - wesprzyj nas przekazując nam 1 procent swojego podatku. Dla Ciebie to żaden koszt, wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać nasz numer KRS (0000419220), a dla nas i naszych podopiecznmych to ogromna pomoc.
Jeśli stać Cię na więcej, zawsze będziemy wdzięczni za dowolny na nasze cele statutowe. Pamiętaj też, że taką darowiznę możesz odliczyć od dochodu, zmniejszając przez to wysokość swojego podatku dochodowego.
Nasz CEL
Naszym celem jest ograniczenie populacji psów i kotów na tyle aby te zwierzaki stały się dobrem luksusowym o które trzeba się postarać.. Z psami wychodzi nam lepiej (dzięki ustawie o ochronie zwierząt zakazującej handel psami bez zarejestrowanej hodowli), coraz rzadziej spotyka się szczeniaki kundelki urodzone w budzie przez suczkę na łańcuchu choć naszym marzeniem jest aby zniknęły psy na łańcuchach w ogóle a każdy pies stając się bezdomnym miał realne szanse na dom. Suczki rodzące w budzie to już na szczęście rzadki choć wciąż istniejący problem w Polsce.
Z kotami mamy pod górke. Pomimo wielu akcji sterylizacji od kilku lat prowadzonych w całej Polsce (w każdej chwili można się do nas zgłosić z prośbą o pomoc w sterylizacji) i sporo setek kotów rocznie wysterylizowanych tylko przez naszą przychodnie w naszej okolicy wciąż powszechne jest wyrzucanie kociąt i kotek do lasu,miasta, w pola,do rowu itd:( Koty są traktowane jak zbędne śmieci, bez szacunku, bez wartości..
W przytulisku nie ma miejsca na taką ilość kotów jaka rocznie jest wyrzucana przez włascicieli posesji którzy zamiast wysterylizować koty pozbywa się potomstwa nierzadko z jedną z matek..Nie ma tylu chętnych ile w miesiącach od czerwca do września a nawet pażdziernika trafia do nas.. Dlatego stłoczone koty w kilku klatkach zarażają się nawzajem od siebie wszystkimi możliwymi chorobami i pomimo stałej opieki lekarsko weterynaryjne pod wpływem stresu ulegają brutalnej selekcji naturalnej. Przeżywa może połowa?
Chcielibyśmy aby wszystkie zwierzaki były czyjeś, ważne, pańskie kochane, leczone,wysterylizowane, zaczipowane,lub chociaż z adresówką..
A jeżeli są wolnożyjące,wszystkich albo niczyje jak koty na działkach czy w wioskach niech oprócz karmy znajdzie się jedna odpowiedzialna osoba która zafunduje zwierzęciu transport do przychodni w celu zabiegu który zapobiegnie licznemu nieszczęściu który kotka może wydać na swiat w ciągu swojego życia..Zapobiegnie to dalszym pokoleniom skazanym na tułaczkę, kopanie, trucie, przeganianie, głodzenie-"żeby tylko nie zostało na gospodarstwie nie wolno dać jesc" i tak trafiają chore,głodne,odwodnione,zarobaczone,ze świerzbowcem usznym nieszczęścia nierzadko aby skonać. . A jak przeżyją? Mieszkają w więzieniu,schronisku- bo kto weźmie dorosłego kota?
Czasami się udaje. Wspólnymi siłami niektóre zwierzaki znajdują dobry dom. Ale ile kociat umiera? Po co?
Jeżeli chcecie nam pomóc zmieniać świat dołączcie. Zapraszamy do rozmowy. Zapraszamy do działania
Zostań Wolontariuszem!
Wciąż przybywają nam nowi podopieczni.
Zrobisz im zdjęcia?
Zostań WOLONTARIUSZEM!
Niebawem rusza budowa nowego schroniska. Masz pomysł na projekt? Znajdziesz czas na wykonanie? Znasz się na pracach budowlanych? Ofiaruj nam swój czas!
Posiadasz materiały budowlane? Dla nas liczy się każda pomoc, każda ilość. Podaruj je nam.
Zostań WOLONTARIUSZEM!
Masz firmę?
Zrób darowiznę.
Pomoc finansowa jest nam teraz bardzo potrzebna.
nr. konta:
73 1090 2428 0000 0001 2971 0143
KRS 0000419220
Zostań WOLONTARIUSZEM
Prowadzisz biuro rachunkowe? Twój klient chce przekazać pieniądze na szlachetny cel? Budujemy schronisko!
Sterylizujemy zwierzęta z terenów wiejskich i ubogich gmin! Powiedz mu o nas!
nr konta:
73 1090 2428 0000 0001 2971 0143
KRS 0000419220
Zostań WOLONTARIUSZEM!
Nasze psy kochają długie spacery i kontakt z człowiekiem. Koty chcą być głaskane i drapane za uszkiem. Spędzaj z nimi czas.
KAŻDY dom tymczasowy jest na wagę złota. Pomóż naszym podopiecznym!
Jedzenie dla psów i kotów. Żwirek... potrzebne w każdych ilościach.
Zostań WOLONTARIUSZEM
Poprowadź gazetkę szkolną. Zamieszczaj w niej zdjęcia i opisy psów i kotów do adopcji. Pisz artykuły.
Niech Twoi koledzy i koleżanki dowiedzą się jak opiekować się zwierzętami. Pisz o sterylizacji, o zapobieganiu chorobom, o potrzebie szkolenia psów... o tym, że buda MUSI!!! być ocieplona na zimę.
Zostań WOLONTARIUSZEM!
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie "Podaj Łapę"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi