Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
CELE FUNDACJI
1. Działalność wychowawcza:
– Pomoc młodym adeptom piłki nożnej w szczególności poprzez szkolenie, wsparcie finansowe, sprzęt i infrastrukturę sportową, jak również integrację społeczną młodzieży oraz propagowanie zdrowego stylu życia,
– Wszechstronne propagowanie idei sportu wśród młodzieży,
– Aktywizowanie społeczne i zawodowe młodzieży wokół idei sportu
2. Działalność wspierająca i aktywizująca:
– Adresowana do ludzi starszych aktywizacja społeczna zintegrowana wokół sportu i klubu
3. Działalność charytatywna:
– Wszechstronne wsparcie uwzględniające pomoc finansową i rzeczową adresowaną do byłych piłkarzy Górnika Zabrze i ich rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej.
Pod patronatem Akademii Piłkarskiej Górnika jesienią 2013 roku zrodził się projekt Piłkarskiego Przedszkola.
W procesie szkolenia młodzieży Akademia Piłkarska Górnika Zabrze wytycza trzy cele nadrzędne mające znaczący wpływ na ukształtowanie przyszłego piłkarza:
1) wychowawczy,
2) edukacyjny,
3) sportowy,
Pierwsze dwa cele ukierunkowane są na właściwą postawę wychowawczą, dyscyplinę i patriotyzm klubowy, dlatego są stawiane bezwzględnie przed wszystkimi uczestnikami zajęć. Natomiast cele sportowe ze względu na zróżnicowany charakter i poziom wykształcenia są wyznaczane indywidualnie.
Ubiegły rok przyniósł Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze kolejne dobre wyniki na poziomie centralnym. Nasze sukcesy to również organizacja wydarzeń, takich jak Turniej im. Ernesta Pohla, Turniej im. Włodzimierza Lubańskiego, Świąteczna Gala Rozdania Nagród im. Stanisława Oślizło, Mikołaj czy Dzień Dziecka. Wymierny wkład w uzyskane wyniki, a przede wszystkim w rozwój zawodników ma każdy, kto decyduje się wesprzeć bieżące funkcjonowanie Akademii.
Przed nami kolejne wyzwania i związane z nimi nadzieje, dlatego zachęcamy do wsparcia Trójkolorowej młodzieży poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku na rzecz Fundacji Górnika Zabrze. Zagrajmy razem w jednej drużynie!
Wspierając młode talenty:
- Dofinansujesz obozy sportowe
- Zakupisz sprzęt sportowy
- Przewieziesz piłkarzy na zajęcia szkolne oraz zawody sportowe
- Wynajmiesz obiekty sportowe
- Otoczysz zawodników opieką fizjoterapeutyczną oraz medyczną
- Pomożesz potrzebującym zawodników
- Wpłyniesz na rozwój Akademii
Pod skrzydłami Fundacji Górnika Zabrze trenuje na co dzień ponad 1000 zawodników.
Fundacja stara się o:
1) Upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży
2) Zwiększenie aktywności i efektywności działań lokalnych stowarzyszeń i klubów sportowych, szkolnych i międzyszkolnych poprzez ściślejszą współpracę z profesjonalnymi klubami piłkarskimi, w tym międzynarodowymi
3) Wzrost umiejętności motorycznych, który przyniesie korzyści w dalszym sportowym oraz pozasportowym życiu uczestników.
4) Zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz niwelowanie różnic dotyczących poziomu aktywności fizycznej, w tym z różnych grup społecznych i środowiskowych.
5) Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej. Projekt, dzięki swojej formule dociera do dzieci zrzeszonych w klubach sportowych, a także do uczniów szkół, Domów Dziecka, świetlic środowiskowych - także z innych krajów
6) Ograniczenie agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży poprzez przekierowanie na wysiłek fizyczny potrzebny w sporcie,
7) Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez ukazanie zalet wynikających z uprawniania sportu w postaci piłki nożnej oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z uwzględnieniem prozdrowotnych, społecznych i edukacyjnych wartości sportu.
8) Dokonanie zmiany modelu zachowań społecznych wobec aktywności fizycznej poprzez pokazanie zdrowej sportowej rywalizacji.
9) Kształtowanie osobowości poprzez nawiązywanie nowych znajomości, poznawanie potrzeb i możliwości innych, współpracę i współodpowiedzialność podczas gry, konieczność podejmowania samodzielnych decyzji oraz ponoszenia ich konsekwencji, nabieranie pewności siebie.
10) Stworzenie możliwości do udziału w rywalizacji sportowej odbywającej się w oparciu o zasady fair play, promujące zasady współpracy w ramach zespołu z wykorzystaniem indywidualnych umiejętności i predyspozycji 11) Przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym (w tym nadwadze i otyłości), wykluczeniu społecznemu oraz zjawiskom patologii społecznej;
Cele szczegółowe projektu to: promowanie poprzez rywalizację sportową odpowiednich cech charakteru, sposobów radzenia sobie w różnego typu sytuacjach, dokonywania właściwych wyborów, oceny konsekwencji swoich działań, a także wyciągania wniosków zarówno ze zwycięstw jak i porażek; promowanie wartości poprzez przywiązanie do barw klubowych i modeli zachowań wzorowanych na życiu znanych i cenionych mieszkańców regionu; popularyzacja piłki nożnej poprzez udział klubów piłkarskich, popularyzację udziału w treningach prowadzonych przez profesjonalne kluby piłkarskie; możliwość wzięcia udziału w niezwykłych wydarzeniach, których nie doświadcza się w wirtualnej, komputerowej rzeczywistości; obserwacja stanu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez umiejętności piłkarskich klubów; zbadanie na podstawie rozmów z trenerami klubowymi silnych i słabych stron obecnych metod szkoleniowych, sposobów zdobywania wiedzy oferowanych przez struktury zajmujące się rozwojem piłki nożnej w Polsce i na świecie; przeprowadzenie analizy skuteczności trenerskiej w poszczególnych klubach piłkarskich oraz wymianę doświadczeń między Klubami z innych państw; pokazanie jak optymalnie można wykorzystać dostępną infrastrukturę sportową do prowadzenia zajęć sportowych zarówno na poziomie profesjonalnym jak również amatorskim; identyfikacja i rozwijanie talentów sportowych, wskazanie najodpowiedniejszej drogi dalszego rozwoju umiejętności; ukazanie nowych form wypoczynku i spędzania wolnego czasu w celu przeciwdziałaniu agresji, patologiom społecznym.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Górnika Zabrze” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi