Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Kocie Hospicjum to pierwsze i jedyne takie miejsce w Polsce, w którym niechciane koty bezdomne znajdują swój dom.
Hospicjum funkcjonuje od dobrych kilkunastu lat (najpierw nieformalnie, od 2012 jako fundacja, w 2014 roku uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego) zapewniając dom tym najbardziej niechcianym z niechcianych kotów: starym, chorym, niepełnosprawnym bezdomniakom. Mieszkają u nas - w domowych warunkach - zwierzęta, które zostały skrzywdzone przez ludzi, ofiary wypadków, z wadami genetycznymi. Dajemy im własne miejsce, pełną miskę, opiekę weterynaryjną i obecność człowieka. Na zawsze, choć "zawsze" to często tylko kilka miesięcy, tygodni, a nawet tylko kilka dni. Bardzo często koty przychodzą do nas tylko umrzeć. Ale mogą umierać na swoich własnych warunkach i w spokoju.
Główna działalność statutowa naszej Fundacji to prowadzenie Kociego Hospicjum zapewniającego domowe warunki dla kotów chorych i niesamodzielnych, uprzednio bezdomnych oraz wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności i krzywdy zwierząt, w szczególności: opieka paliatywna nad potrzebującymi kotami, sterylizacje i kastracje kotów środowiskowych i właścicielskich, oraz propagowanie wiedzy o sposobach ograniczenia populacji zwierząt niechcianych.
Przychody otrzymane z odpisów 1,5% podatku przeznaczamy na pomoc bezdomnym kotom od 2014 roku.
Każdego roku 1% (a teraz 1,5%) Twojego podatku daje nam możliwość sfinansowania kosztownego leczenia mieszkańców Kociego Hospicjum, zapewnienia im odpowiedniej diety oraz objęcia opieką weterynaryjną i żywieniową bezdomnych kotów środowiskowych.
Dzięki odpisom 1% za 2022 mogliśmy w roku 2023 opłacić faktury z lecznic weterynaryjnych na kwotę 165 543,89 zł oraz zakupić karmę za 30 509,54 zł.
W 2023 roku w Kocim Hospicjum przebywało stale ok. 80 kotów bezdomnych - niesamodzielnych, niepełnosprawnych, starych, chorych, po wypadkach, z Polski, Ukrainy i Białorusi. Zwierzęta te wymagały naszej niemal ciągłej uwagi, częstych wizyt w klinikach weterynaryjnych i specjalistycznej diety.
Ponadto zorganizowaliśmy pomoc dla łącznie ponad 300 kotów bezdomnych w różnych gminach, głównie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:
- opłacaliśmy kastracje, sterylizacje i inne zabiegów (chirurgiczne o różnym stopniu skomplikowania, okulistyczne, stomatologiczne),
- wsparliśmy profilaktyki (szczepienia, odrobaczenia, odpchlenia),
- finansowaliśmy badania diagnostyczne o różnym stopniu i przebiegu (od zwykłych badań krwi, RTG, USG, przez kardiologiczne, aż po tomografię komputerową i rezonans magnetyczny),
- zapłaciliśmy za kilka wielotygodniowych rehabilitacji,
- pomogliśmy opiekunom i karmicielom przy zakupie karmy.
Twoje 1,5% podatku pomoże nam kontynuować te działania w roku 2024.
Jego przekazanie nic nie kosztuje.
To wyłącznie Ty możesz zadecydować, gdzie ten mały ułamek Twojego podatku trafi.
Jeśli zdecydujesz się przekazać go naszej Fundacji, masz gwarancję, że jak co roku przeznaczymy go w całości i bezpośrednio na pomoc dla kotów: na zakup karmy i opłacenie niezbędnych zabiegów w lecznicach weterynaryjnych.
Dlatego prosimy - pamiętaj o Kocim Hospicjum, gdy będziesz składać swój PIT.
Dziękujemy!
Jesteśmy organizacja pozarządowa, której misją jest niesienie pomocy bezdomnym kotom.
Nasze początki sięgają wolontaryjnej działalności Agnieszki Szubert. W 2005 roku Agn zaczęła prowadzić dom tymczasowy dla kotów we współpracy z różnymi organizacjami prozwierzęcymi i osobami prywatnymi. Z czasem wyspecjalizowała się w opiece paliatywnej nad trudnymi kocimi przypadkami. Wtedy to powstał pomysł stworzenia Kociego Hospicjum – miejsca, w którym bezdomne koty mogłyby w ostatnich miesiącach czy nawet dniach życia zaznać spokoju i stałej troski ze strony człowieka.
W 2012 projekt Agn został zarejestrowany jako organizacja pozarządowa – Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.
Obecnie Hospicjum mieści się w mieszkaniu o powierzchni 170m2. Cała ta przestrzeń jest do dyspozycji kotów. Nie ma w niej żadnych boksów, które widzi się w schroniskach, a klatki kenelowe są używane jedynie w szczególnych przypadkach (np. podczas procesu adaptacji zwierzęcia w nowym otoczeniu, czy rekonwalescencji w trakcie choroby).
W Hospicjum znajduje się wyposażona w przepływową lampę biobójczą izolatka wydzielona z myślą o kotach chorujących na poddające się leczeniu w określonym czasie choroby zakaźne. Dysponujemy również specjalistycznym inkubatorem dla małych zwierząt, który wydajnie wspomaga proces odchowywania niesamodzielnych kociąt, oraz sprawdza się przy leczeniu dorosłych zwierząt w stanach ciężkich.
Ponieważ często trafiają do nas zwierzęta niedożywione, karmimy je wysokiej jakości karmami zbożowymi oraz mięsem. Zwierzęta, które wymagają specjalnych diet dostają zgodnie z potrzebami specjalistyczne karmy weterynaryjne.
Do wypełniania kocich kuwetach używamy pelletu opałowego, a same kuwety sprzątamy, opróżniamy i odkażamy dwa razy dziennie.
Kocie Hospicjum jest codziennie odkażane środkami dezynfekującymi, zaś posłanka i kocyki naszych podopiecznych pierzemy nawet kilka razy dziennie.
W Hospicjum przebywają koty niesamodzielne: przede wszystkim stare i przewlekle (bądź nieuleczalnie) chore, z wadami wrodzonymi, po ciężkich urazach, z założenia nieadopcyjne.
Nasi pensjonariusze mają zapewnioną dożywotnią opiekę – specjalistyczne leczenie weterynaryjne w najlepszych toruńskich (i nie tylko) lecznicach, stosowną dietę, czyste kuwety, własne posłanie i święty spokój. Oraz najważniejsze - stałą obecność człowieka i kontakt z nim, kiedy tylko zapragną.
Wszyscy nasi podopieczni są obligatoryjnie kastrowani. Nigdy nie dopuszczamy do ich rozmnażania.
Oprócz prowadzenia Kociego Hospicjum staramy się objąć pomocą również wolno żyjące koty zdziczałe i porzucone. Wspieramy osoby, które samodzielnie działają na rzecz poprawy losu bezdomnych zwierząt: karmicieli kotów środowiskowych i – w uzasadnionych przypadkach – opiekunów zwierząt właścicielskich. Organizujemy dla nich karmę, finansujemy leczenie, kastracje, sterylizacje. W ten sposób w zasięgu naszej pomocy znalazło się ostatnio już ponad 1000 kotów z różnych gmin.
Propagujemy także wiedzę, za którą stoi nasze wykształcenie i wieloletnie doświadczenie:
- o prawach zwierząt i ich odpowiedzialnym traktowaniu,
- o sposobach walki z bezdomnością zwierząt niechcianych,
- o możliwościach ograniczania ich populacji,
- o skutecznym realizowaniu programu kastracji i sterylizacji,
- o opiece paliatywnej,
- o humanitarnych metodach eutanazji,
- o adopcji bezdomnych psów i kotów.
Poznaj nas bliżej - zapraszamy na naszą stronę internetową - kociehospicjum.pl.
Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi