Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu została założona, aby rozwijać pomysły i scenariusze zrównoważonego rozwoju społeczeństwa i gospodarki. Powstała w 2011 roku w Orzeszu na śląsku. Przez kolejne lata realizowała projekty związane z pomoca charytatywną biednym rodzinom w Orzeszu za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od 2015 roku fundacja rozpoczęła realizacje projektów w ramach otrzymanych dofinansowań z Programu Erasmus+. Od tego czasu fundacja była liderem kilku szkoleń i wymian młodzieżowych. Dodatkowo realizowaliśmy projekty dofinansnowane z Funduszu Wyszerhadzkiego, Miasta Orzesze, Polsko Litewskiego Funduszu Wymiany.
Zebrane fundusze zostaną przekazane na zorganizowanie spacerów nordic walking na terenie Orzesza z trenerem - przewodnikiem. Taka forma aktywności jest odpowiedzią na inicjatywę, która pojawiła się po pierwszej edycji projektu "A jak Aktywizacja", który polegał na zorganizowaniu regularnych zajęć sportowych dla orzeskich seniorów.
Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu została założona, aby rozwijać pomysły i scenariusze zrównoważonego rozwoju społeczeństwa i gospodarki. Fundacja realizuje swoją misję poprzez szeroki zakres celów, w tym:
- Badania i rozwój w dziedzinie nauk przyrodniczych, prawnych, społecznych, ekonomicznych i technicznych; - Działania wspierające rozwój i współpracę społeczności wielokulturowych - Prowadzenie edukacji na wszystkich poziomach.
- Promowanie zrównoważonych pomysłów na biznes poprzez lobbowanie władz lokalnych i organizowanie szerokiego zakresu działań związanych z tematem. Na początku działalności Fundacja koncentrowała się na udzielaniu pomocy biednej części społeczności lokalnej. Zaaranżowano kilka zrównoważonych działań, (lokalna akcja charytatywna, finalizowana dwa razy w roku w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy). Później organizacja zrealizowała kilka lokalnych projektów, w tym projekt edukacyjny dotyczący pierwszej pomocy w społeczności lokalnej oraz projekt, który wzmocnił integrację społeczną poprzez zaangażowanie w aktywną pracę dla społeczeństwa.
W 2015 fundacja zaangażowała się w program Erasmus+. Od tego czasu była partnerem lub zrealizowała ponad 40 projektów (kilka z nich zostało opracowanych i wdrożonych przez Fundację). Dzięki tym doświadczeniom Fundacja zdobyła wiele doświadczeń w dziedzinie edukacji nieformalnej, zwłaszcza na poziomie międzynarodowym. Dwa lata ciężkiej pracy pozwoliły na przekonanie Komisji Europejskiej do naszych kompetencji i pozyskanie grantu w ramach Budowania Potencjału Młodzieży na Świecie i rozpoczęcie realizacji projektu BRIDGE, koordynowanego przez fundację. Ten projekt z kolei (choć ciągle się nie zakończył) znacznie podniósł prestiż i możliwości organizacji, co udało się już przekuć na kolejne sukcesy - znaczny wzrost potencjału organizacyjnego i finansowego - wzrost doświadczenia Fundacja nie świadczy codziennych usług określonym grupom docelowym, jednakże współpracuje z niewielką grupę wolontariuszy (około 10 osób), którzy pomagają w realizacji wszelkich działań. Lokalnie prowadzimy kilka projektów związanych z różnymi grupami docelowymi (młodzież, dorośli, seniorzy). Jednak największe wysiłki wkładamy w tworzenie i rozwój lokalnej i regionalnej sieci międzysektorowej, która obejmuje różne instytucje, takie jak szkoły, ośrodki młodzieżowe, kulturalne i sportowe ośrodki miejskie, miasta itp. Oraz współpracę z nimi lokalnie i międzynarodowo, szczególnie przez włączanie ich do swoich projektów, co łączy się z polityką fundacji, która skupia się bardziej na działaniach instytucjonalnych i budowaniu partnerstw oraz trwałych rezultatów działań na wszystkich poziomach. W 2017 roku fundacja przystąpiła do regionalnej sieci organizacji pozarządowych, która powstała podczas projektu "NGO-POWER". Celem projektu i sieci jest wzajemne wsparcie organizacji partnerskiej na poziomie regionalnym na różne sposoby. FEIO jest członkiem International Experiential Learning Network. W 2018 roku fundacja uzyskała status organizacji wysyłającej i koordynującej w ramach Ekuropejskiego Korpusu Solidarności.
Potencjał organizacyjny fundacji został udowodniony oraz znacznie poszerzony dzięki realizacji projektu BRIDGE (590082-EPP-1-2017-1-PL-EPPKA2-CBY-ACPALA). Projekt otrzymał 150 tys EUR dofinansowania i wymaga koordynacji działań pomiędzy 8 krajami z dwóch kontynentów. FEIO wraz z partnerami jest obecnie w połowie wdrażania projektu. Celem projektu było zbudowanie wzajemnej współpracy młodych przedsiębiorców z Europy i Azji poprzez zwiększenie potencjału organizacji młodzieżowej w zakresie wspierania młodych ludzi w przedsiębiorczości; danie młodym ludziom szansy na pomysły dotyczące zarówno przedsiębiorstw społecznych, jak i sektorowych, co zaowocuje stworzeniem platformy internetowej - narzędzia komunikacji i współpracy dla młodych przedsiębiorców z Europy i Azji. Projekt zawiera 9 etapów, takich jak kursy szkoleniowe, wymiana młodzieży, lokalne wdrożenia i kilka etapów działań upowszechniających. CROSS - Współpraca zamiast rywalizacji - siła współpracy międzysektorowej - Seminarium realizowane wspólnie z jedną gminą lokalną (Rybnik) w celu wymiany doświadczeń współpracy organizacji pozarządowych z różnymi sektorami (publicznymi i biznesowymi) w zakresie młodzieży. Organizacje zaangażowane w projekt obecnie realizują międzysektorowe inicjatywy na poziomie lokalnym w ramach upowszechniania seminarium. Jeśli chodzi o potencjał merytoryczny, organizacja zrealizowała projekty: SIMeNGO oraz Play to Learn more about Financial Literacy. Oba projekty opierały się o koncepcję wykorzystania gier w edukacji. W pierwszym wypadku były to gry symulacyjne, a w drugim - planszowe.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „FEIO” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi