Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
W sierpniu 2010 roku wśród grupy przyjaciół i znajomych – miłośników rasy golden retriever – skupionych wokół idei pomocy tym pięknym i mądrym psom, zrodził się pomysł założenia zupełnie nowej organizacji ukierunkowanej na niesienie pomocy tym cudownym zwierzętom. Naszym zamierzeniem, ale i płynącym z głębi serca marzeniem było stworzenie fundacji czerpiącej co najlepsze z doświadczeń różnych adopcyjnych organizacji, stowarzyszeń i fundacji.
FUNDACJA naprawdę STAŁA SIĘ WARTA GOLDENA, jego miłości i zapatrzenia w człowieka. Wspólnie z członkami oraz sympatykami naszej fundacji STOIMY NA WARCIE GOLDENA – pilnujemy zdrowia i bezpieczeństwa tych wszystkich „złociaków”, których los ciężko doświadczył. Bowiem niestety coraz częściej – mimo szlachetnego usposobienia i rodowodu – goldeny są porzucane przy drogach, ulicach,
przywiązywane do drzew w lasach, oddawane do przepełnionych a nieraz i zabiedzonych schronisk.
Mieszkając w różnych częściach Polski docieramy do tych goldziaków znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji i potrzebie. Docelowo szukamy dla nich domów stałych. Nim to jednak nastąpi, chcemy im pomóc w dojściu do zdrowia i maksymalnie pełnej, możliwej sprawności i kondycji tworząc sieć domów tymczasowych.
Pierwszym podopiecznym Fundacji Warta Goldena stał się we wrześniu 2010 roku Sunny (widoczny na zdjęciu po prawej stronie) – 7-letni piękny i przyjacielski, ale bardzo ciężko doświadczony przez los złoty golden, zabrany ze schroniska w Łowiczu. Zarówno jemu, jak i kolejnym naszym podopiecznym, zapewniliśmy dobrą, troskliwą i kochającą rodzinę.
Tworząc Wartę Goldena z głębi serca liczyliśmy na to, że nasza organizacja wraz z forum dyskusyjnym stanie się miejscem przyjaznym nie tylko samym goldenom, ale także ich opiekunom, domom adopcyjnym, miłośnikom rasy, ale także tym ludziom, którzy goldeny znają głównie z filmów i reklam telewizyjnych – a chcieliby się dowiedzieć o nich trochę więcej i może nawet przygarnąć pod swój dach.
1% z Państwa podatku przeznaczamy na następujące rzeczy i działania.
Kupujemy:
1. karmę dla psów
2. preparaty przeciw kleszczom i pchłom
3. obroże, smycze, szelki, miski, legowiska
4. chipy
Wszystkie psy pozostające pod opieką fundacji idą do weterynarza, gdzie przeprowadzane są badania krwi (morfologia i biochemia), rtg stawów biodrowych, zabieg kastracji/sterylizacji orz inne badania w miarę potrzeb takie jak: echo serca, USG, rtg stawów łokciowych, badanie moczu, badanie kału, odrobaczenie, szczepienia przeciw wściekliźnie oraz przeciw chorobom wirusowym i wszelkie inne potrzebne badania i zabiegi.
Niektóre psy chodzą na szkolenia, niektóre z nich są konsultowane przez zoopsychologów.
Pomagamy finansowo również psom, które nie są już pod opieką fundacji, natomiast ich opiekunowie nie są w stanie sfinansować niektórych zabiegów, badań lub wręcz karmy dla swoich podopiecznych.
Wspieramy również właścicieli psów, które są ciężko chore i które zalecone mają bardzo kosztowne zabiegi jak np. wszczepienie implantów stawów biodrowych.
Innyymi słowy, pieniądze zebrane z 1% idą w całości dla psów.
Wszystkie sprawozdania finansowe i merytoryczne można znaleźć na naszej stronie internetowej wartagoldena.org.pl
Niech opis naszych działań w 2018 roku będzie najlepszym dowodem na to, czym zajmuje się fundacja i jakie podejmuje działania.
Fundacja pomogła łącznie 98 psom: przeprowadziła proces adopcyjny 64 psów.
Na koszt fundacji zostało wysterylizowanych 20 psów, reszta przeszła ten zabieg u pierwszego właściciela, w schronisku, bądź w domu adopcyjnym.
Fundacja jednocześnie wsparła finansowo 11 psów już adoptowanych w ramach pomocy po adopcyjnej, pomogła również właścicielom 10 psów, którzy potrzebowali wsparcia finansowego, a których psy nigdy nie pozostawały pod opieką fundacji.
W nowy rok wchodzimy z 16 psami, które przebywają w domach tymczasowych.
Fundacja zorganizowała 2 zjazdy miłośników psów rasy Golden retriever.
Pierwszy w czerwcu w Dębkach. Na zjeździe uczestnicy poszerzali swoją wiedzę nt. psów ze szczególnym uwzględnieniem Golden Retrieverów. Zostały również przeprowadzone dla wszystkich zainteresowanych wykłady i ćwiczenia:
Michał Mazurkiewicz „Luźna smycz”
Agnieszka Kobierska „Praca węchowa i zaspokojenie potrzeb retrievera”
Paulina Mikuła „Coś z niczego”
Agnieszka Rudnicka „Pierwsza pomoc weterynaryjna”
Drugi zjazd odbył się w Toporni , gdzie uczestnicy mogli poćwiczyć komunikację z psem na mini torze agility.
Fundacja wzięła udział w Wystawach dla psów rasowych w Łodzi, Sopocie i Wrocławiu.
Wzięliśmy również udział w pikniku Z psem weselej w Krakowie, w trakcie którego wolontariuszki udzieliły wywiadu dla Radia Kraków nt. opieki nad psem przez dom tymczasowy, oraz metodach pracy z psem nadpobudliwym.
Fundacja uczestniczyła również w Motosercu w Warszawie oraz w Psim Pikniku we Wrocławiu.
Nasza wolontariuszka przeprowadziła szkolenie dla dzieci w Przedszkolu Społecznym na ul. Wspólnej w Milanówku.
Wolontariusze fundacji wzięli udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Behawioryzmu Zwierząt pt. „Skuteczne modele diagnostyczne i terapia zachowań agresywnych oraz reaktywnych u psów” w Warszawie, szkoleniu „Praca z psem nadpobudliwym” w Poznaniu, szkoleniu „Agresja u psów” w Warszawie, szkoleniu „Pies lękliwy” we Wrocławiu, w seminarium „Jak opiekować się psem z osteoporozą i dysplazją stawów” w Warszawie, w konferencji Animal Training Methods 2018 w Warszawie, w seminarium „Praca z psem lękliwym i agresywnym na tle lękowym” w Poznaniu oraz webinariach „Jak przygotować psa na przybycie noworodka”, „Pikuś boi się wystrzałów! Pomóc psu w Sylwestra” oraz „Te straszne fajerwerki”.
Podczas WOŚP w sztabie w Gliwicach fundacja przeprowadziła zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz zorganizowała pokaz posłuszeństwa psów.
Fundacja prowadziła szeroką działalność informacyjno-edukacyjną na blogu na stronie fundacji, na forum fundacyjnym oraz na Facebooku i Instagramie. Fundacja poruszyła tematy takie jak: adopcja psów seniorów, ochrona psich łap w zimie, ochrona przeciw kleszczom, odpowiednie przygotowanie i opieka nad psem w trakcie podróży, opieka nad psem nad morzem, jak również domy tymczasowe i ich rola w procesie przygotowania psów do adopcji. W okresie około-sylwestrowym prowadzona była akcja edukacyjna nt zabezpieczenia przed ucieczką, wsparciem w trakcie sylwestra i pracą z psem po sylwestrze.
Fundacja w roku 2018 skontaktowała się z wszystkimi właścicielami psów, w związku jubileuszem związanym z oddaniem przez fundację do adopcji 500 psów.
Fundacja promowała ideę prowadzenia domów tymczasowych oraz wspierała ich opiekę nad psami.
Współpracowała z organizacjami i fundacjami zajmującymi się ratowaniem psów innych ras takich jak labradory, owczarki podhalańskie, hovawarty oraz z organizacjami ogólnopolskimi ratującymi wszystkie zwierzęta.
Bez Waszej pomocy i wsparcia tak szeroka działalność nie byłaby możliwa. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni mając jednocześnie nadzieję, że wspólnie będziemy ratować Goldeny i inne psy w tym roku.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „FUNDACJA WARTA GOLDENA” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi