Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja im. Tadeusza Mateckiego została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 18.03.2011 r. pod numerem KRS: 0000381084. Statutowymi celami Fundacji są:
1. Wspieranie wszelkich działań w zakresie zwalczania i przeciwdziałania bezdomności zwierząt.
2. Charytatywna pomoc porzuconym i krzywdzonym zwierzętom.
3. Ochrona środowiska i ochrona zwierząt.
4. Kształtowanie świadomości społecznej w zakresie ochrony zwierząt.
Na przeprowadzanie sterylizacji i chipowania psów z terenów wiejskich w ramach projektu „Przeciwko bezdomności zwierząt - edukacja, prewencja, współpraca” oraz na ratowanie życia zwierzętom bezdomnym i będącym ofiarami przemocy, które zostaną przyjęte pod opiekę Fundacji.
Od chwili powstania Fundacja prowadziła jedynie nieodpłatną działalność pożytku publicznego, a jej działania koncentrowały się na kształtowaniu postaw proekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zwierząt w połączeniu z monitorowaniem funkcjonowania obecnego prawa w tym zakresie, zwłaszcza działań podejmowanych w sferze podmiotów i finansów publicznych. Ponadto zgodnie ze swoimi celami statutowymi Fundacja od chwili powstania przyjmowała pod opiekę zwierzęta bezdomne i będące ofiarami przemocy zapewniając im opiekę weterynaryjną, dbając o dobry stan fizyczny i psychiczny zwierząt oraz aktywnie poszukując dla nich domów stałych. Wszystkie zwierzęta będące pod opieką Fundacji przebywają w domach tymczasowych, bądź hotelach dla zwierząt a w chwili adopcji są zachipowane i wysterylizowane w celu zapewnienia im bezpieczeństwa, możliwości identyfikacji oraz przeciwdziałania niekontrolowanemu rozmnażaniu zwierząt. Oprócz zapewniania bezpośredniej pomocy bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom Fundacja prowadzi działania mające na celu ograniczenie populacji bezdomnych zwierząt poprzez kastrację psów zamieszkujących gospodarstwa wiejskie w połączeniu z działaniami edukacyjnymi i uświadamiającymi pośród lokalnych mieszkańców w zakresie ochrony i praw zwierząt.
Fundacja koncentrowała swoje działania na trzech celach:
- zdefiniowanie pojęcia opieki nad zwierzętami odłowionymi;
- klarowne przepisy wskazujące podmiot odpowiedzialny za wyłapane zwierzęta bezdomne oraz przepisy zapewniające efektywny nadzór nad ich dalszym losem;
- odwrócenie trendu coraz dalszego scedowania odpowiedzialności za dalszy los wyłapanych zwierząt co skutkuje nieznanym losem odłowionych zwierząt oraz różnego rodzaju patologiami, mającymi często skutek śmiertelny, w sprawowaniu nad nimi “opieki”;
- wprowadzenie przepisów umożliwiających egzekwowanie od lokalnych samorządów zapewniania właściwej opieki odłowionym zwierząt.
- interwencyjne odbieranie ofiar znęcania się nad zwierzętami – na podstawie przepisów ustawy o ochronie zwierząt;
- ratowanie zwierząt bezdomnych.
Fundacja aktywnie poszukiwała domow stałych dla swoich podopiecznych zamieszczając ogłoszenia na naszej stronie https://www.facebook.com – Fundacja im. Tadeusza Mateckiego, na portalach internetowych, rozmieszczając plakaty i ulotki oraz przedstawiając w latach 2012-2016 w kąciku adopcyjnym Pytania na śniadanie.
W przyszłości Fundacja chciałaby przede wszystkim skoncentrować swoją działalność na ograniczeniu populacji bezdomnych zwierząt oraz uświadamianiu lokalnej społeczności i uczulanie jej na problemy wynikające z narastania patologii bezdomności zwierząt w ramach projektu „Przeciwko bezdomności zwierząt - edukacja, prewencja, współpraca”. Projekt realizowany będzie poprzez metodyczną sterylizację oraz chipowanie zwierząt. Sterylizacja zwierząt w dłuższej perspektywie ograniczy ich niekontrolowane rozmnażanie, a tym samym populację bezdomnych zwierząt. Ich chipowanie natomiast w przypadku ewentualnego wyłapania przez hycla umożliwi identyfikację właścicieli i tym samym obciążeniem jego, a nie gminę wygenerowanymi kosztami. Ponadto projekt realizowany będzie również poprzez akcję edukacyjno-informacyjną wśród mieszkańców gmin oraz we współpracy z lokalnymi władzami w zakresie praw zwierząt, opieki nad zwierzętami domowymi oraz konsekwencji wynikających z niedopełnienia tejże opieki, co powinno przyczynić się do poprawy dobrostanu zwierząt. Wierzymy, że jedynie wszechstronne działania podjęte jednocześnie mogą doprowadzić do przestrzegania praw zwierząt oraz ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt w Polsce.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „FOZ” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi