Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom TYGIEL powstało w 2010 roku z inicjatywy osób, które postanowiły połączyć swoje siły i pracować wspólnie na rzecz pomocy rodzinom i ich dzieciom.
Naszym celem jest wpieranie rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Chcemy, aby zdobyte przez nas doświadczenie i wiedza przyczyniły się do poprawy życia lokalnej społeczności.
Organizujemy dla rodzin pomoc socjalną, terapeutyczną, psychologiczną, pedagogiczną i prawną, a dla dzieci zajęcia o charakterze profilaktycznym, wyrównujące ich szanse edukacyjne wśród rówieśników.
Realizując cele Stowarzyszenia chcemy w jak największym stopniu wesprzeć naszych podopiecznych. Niestety nasze roczne fundusze są bardzo ograniczone, dlatego serdecznie prosimy Ciebie o pomoc. Rozliczając roczny podatek możesz podarować nam swój 1% podatku. Dla Ciebie to niewielka część, którą i tak oddajesz. Dla nas to nowe możliwości, podejmowanie dalszych działań wspieranie dzieci, młodzieży oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
W pierwszych latach działalności naszego Stowarzyszenia nawiązaliśmy współpracę z Kuratorami Sądowymi w Sądzie Rejonowym w Płocku. Nasza praca polegała na udzielaniu pomocy terapeutycznej dla rodzin pozostających pod opieką kuratorską.
W latach 2010 – 2013 współorganizowaliśmy cykl konferencji pod wspólnym tytułem „Jak pomagać nie upokarzając” poświęcone standardom etycznym w środowisku zawodowym osób zajmujących się pomocą dla grup wykluczonych społecznie oraz kwestii poszanowania podmiotowości, godności i autonomii osób zmarginalizowanych. Ponadto 2013 roku byliśmy współorganizatorem konferencji pod tytułem „ Z opieki w dorosłość – model usamodzielnienia”. Tematem konferencji była pomoc w przygotowaniu do usamodzielnienia dorastających w opiece zastępczej.
2014 rok był dla nas przełomowy nasze Stowarzyszenie otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego.
Od 2016 roku skierowaliśmy swoje działania na pomoc rodzinom zamieszkującym osiedla Podolszyce, Północ, Podolszyce Południe i Zielony Jar w Płocku. Wśród mieszkańców ww. części miasta środowisko dzieci i młodzieży na tym terenie jest bardzo zróżnicowane, od dzieci pochodzących z dobrze funkcjonujących i zamożnych rodzin, do rodzin z tzw. marginesu społecznego. W związku z tym przy współpracy Urzędu Miasta Płocka w 2016 roku utworzyliśmy Punkt Informacyjno - Konsultacyjny. Zorganizowano dyżury psychologa, pedagoga, prawnika i logopedy. Z pomocy specjalistów oferowanej w Punkcie korzystały osoby, które pochodzą z rodzin, gdzie występuje problem alkoholowy lub narkotykowy, bądź osoby uzależnione. Członkowie rodzin posiadających problemy ww. problemy oraz osoby doświadczające przemocy w rodzinie mogły liczyć na wsparcie psychologów i prawnika. Dzieci korzystały z konsultacji logopedycznych.
W 2017 roku do specjalistów dołączył profilaktyk uzależnień, który udziela porad głównie młodzieży szczególnie zagrożonym uzależnieniem lub wykazującym zachowania ryzykowne. W ciągu 3 lat z pomocy w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym skorzystało ponad 300 osób, którym udzielono 1200 porad i konsultacji.
W latach 2016 – 2017 przeprowadziliśmy dwa projekty z zakresu środowiskowych programów profilaktycznych – programy pedagogów podwórkowych. Projekty zakładały pomoc opiekuńczo – wychowawczą o charakterze środowiskowym dla dzieci i młodzieży, którzy pochodzą ze środowiska zmarginalizowanego, w których występuje przemoc, problemy alkoholowe, przestępczość, a także niewydolność wychowawcza rodziców. Nawiązaliśmy kontakt z dziećmi oraz z całymi rodzinami z osiedla socjalnego. W ramach projektów opieką objęliśmy 10 dzieci i młodzieży. Projekty te zostały współfinansowane z budżetu miasta Płocka.
W latach 2016 - 2018 r. zorganizowaliśmy i prowadziliśmy zajęcia socjoterapetyczne dla dzieci pochodzących z rodzin pozostających w trudnej sytuacji życiowej, gdzie występują problemy socjalne, alkoholowe, problemy narkotykowe, konflikty małżeńskie, przemoc w rodzinie, niepełnosprawność oraz rodzice są niewydolni wychowawczo. Tematyka zajęć grupowych obejmowała przede wszystkim budowanie współdziałania, otwartości, atmosfery bezpieczeństwa i zaufania w grupie. Duży nacisk kładliśmy na integrację grupy i współpracę z rówieśnikami, a także na rozwój zainteresowań dzieci. Proponowaliśmy ciekawe formy rozwijania zainteresowań poprzez zabawę, rozwijanie sprawności fizycznej i manualnej. Podczas spotkań grupowych dzieci miały możliwość brania udziału w treningu społecznym obejmującym rozwijanie umiejętności samoobsługowych takich jak przygotowywanie posiłków, sprzątanie, dbanie o higieną osobistą, nauki dbania o dobro wspólne. Udało nam się również zachęcić dzieci do systematycznego uczenia się, odpowiedzialnego traktowania nauki szkolnej. W ramach wyrównywani szans edukacyjnych dzieci miały możliwość uczestniczenia na zajęcia języka angielskiego w wymiarze 1 godziny w tygodniu, a w ramach wolontariatu uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz liceów pomagali uczestnikom zajęć w nauce, odrabiali z nimi bieżące lekcje, uzupełniali braki dydaktyczne. W zajęciach socjoterapeutycznych wzięło udział 42 dzieci zamieszkujący osiedla Podolszyce i Zielony Jar. Projekt był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Płocka.
W styczniu 2019 r. uruchomiliśmy placówkę wsparcia dziennego prowadzoną w formie specjalistycznej pod nazwą Klub „Tygiel”. Jest to pierwsza placówka tego typu w naszym mieście. Projekt został sfinansowany z budżetu miasta Płocka. Placówka jest ważnym elementem systemu wspierania rodzin z naszego miasta, mających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo - wychowawczych. Placówka, którą utworzyliśmy na osiedlu Podolszyce Północ ma zapewnić wychowankom wszechstronne wsparcie, począwszy od potrzeb podstawowych: jak opieka, bezpieczeństwo, dożywianie, pomoc w nauce, organizację wolnego czasu, wsparcie emocjonalne w sytuacjach trudnych, aż po ciekawe zajęcia rozwojowe i terapeutyczne: takie jak arteterapia, terapia psychologiczna, terapia pedagogiczna i socjoterapia. Praca z dzieckiem jest prowadzona w oparciu o indywidualny program korekcyjny. Zespół placówki na bieżąco obserwuje i ocenia przebieg pracy z dziećmi i ocenia jej rezultaty.
Od stycznia 2021 r. wzięliśmy udział w projekcie „Bardziej świadomi - bardziej samodzielni”. Głównym celem projektu jest udzielenie wsparcia oraz zwiększenie samodzielności członków rodzin z terenu miasta Płocka i powiatu płockiego znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Podczas trwania projektu proponujemy różne formy wsparcia dla poszczególnych osób. Uczestnicy mogą skorzystać z konsultacji psychologa oraz prawnika. Konsultacje psychologiczne dają możliwość uczestnikom skorzystania zarówno z poradnictwa i konsultacji wychowawczych, ale także mediacji, czy interwencji kryzysowej, natomiast konsultacje z prawnikiem pozwolą na uzyskanie informacji na temat możliwości prawnych rozwiązania swoich problemów mieszkaniowych, socjalnych oraz rodzinnych.
Prowadzimy również zajęcia w ramach Klubu CONTAKT dla dzieci z klas IV- VI. Zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci zapewniają wychowankom wszechstronne wsparcie, począwszy od potrzeb podstawowych jak: opieka, bezpieczeństwo, pomoc w nauce, organizację wolnego czasu, wsparcie emocjonalne w sytuacjach trudnych, aż po ciekawe zajęcia rozwojowe i terapeutyczne dopasowane do zainteresowań i preferencji uczestników. Celem organizowanych zajęć jest wspieranie rozwoju uczestników oraz odpowiadanie na ich potrzeby, a także profilaktyka uzależnień.
W 2022r. planujemy podejmować szereg kolejnych działań mających na celu wspieranie lokalnej społeczności. W tym celu utworzyliśmy grupę wsparcia dla młodzieży borykającej się z wieloma problemami zarówno emocjonalnymi, jak i rodzinnymi oraz grupę wsparcia dla rodziców, którzy doświadczają problemów wychowawczych z dziećmi i chcieliby uzyskać wsparcie i pomoc w ich rozwiązaniu. Ponadto będziemy prowadzić szkolenie z zakresu praw obywatelskich, gdzie odbiorcy będą mogli poszerzyć wiedzę na temat podstaw konstytucji oraz swoich praw, jako obywatela.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "TYGIEL"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi