Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy narzędzia do jej przeżywania w liturgii. Wierzymy, że dzięki temu odnowi się Kościół.
Prowadzimy działalność pożytku publicznego w zakresie nauki, wychowania, ochrony dóbr kultury i tradycji. Czynimy to poprzez projekty edukacyjne, wydawnicze i duszpasterskie.
W ramach działalności pożytku publicznego zorganizowaliśmy Warsztaty Muzyki Niezwykłej i rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans, szkoliliśmy kolejnych kilkunastu śpiewaków liturgicznych w Szkole Kantorów, przygotowaliśmy kilkadziesiąt osób do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, kontynuowaliśmy tradycję nabożnego śpiewania i odprawiania wigilii gregoriańskich przed świętami i uroczystościami.
Jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy narzędzia do jej przeżywania w liturgii. Wierzymy, że dzięki temu odnowi się Kościół.
We wszystkim, co tworzymy, wyrażamy wartości, którymi się kierujemy. Najważniejsze z nich to:
Wiara: realna, żywa i dynamiczna więź z Chrystusem, a przez Niego z Kościołem. Chcemy ją uczynić motywem naszego działania. Cokolwiek robimy, ma to służyć Jego chwale i przynosić pożytek Kościołowi.
Katolicyzm: przywiązanie do tradycji Kościoła rzymskokatolickiego, działanie w posłuszeństwie papieżowi, współpraca z biskupami. Naszą tożsamością jest katolicyzm. Inspiracje czerpiemy z kultury i tradycji chrześcijańskiej, przez nasze działanie chcemy ją wzbogacać. Udostępniając narzędzia odnowy liturgii, współpracujemy z biskupami. Strategię działania kształtujemy według nauczania papieskiego. Interesuje nas Kościół, a nie przynależność do któregokolwiek z ideologicznych nurtów.
Twórczość: poszukiwanie nowych wyzwań, odpowiedzi, form działania. Korzystając z osiągnięć poprzednich pokoleń i dzięki nim, chcemy odnawiać liturgię Kościoła. Inspirujemy do innowacji, proponujemy alternatywne rozwiązania tam, gdzie dostrzegamy ich potrzebę.
Piękno: cenimy sztukę. Szukamy właściwego wyrazu artystycznego i estetycznego dla rzeczy świętych. Sprzeciwiamy się bylejakości, przez którą rozumiemy niestety często spotykaną dysproporcję pomiędzy doniosłością liturgii a formą jej celebrowania.
Współpraca: zaangażowanie w środowiska i projekty chrześcijan w Polsce i na świecie. Promujemy dzieła i projekty, które łączy troska o rozwój Kościoła, a w szczególności jego liturgii i kultury chrześcijańskiej. Chętnie podejmujemy współpracę zarówno z instytucjami, jak i pojedynczymi osobami, których działanie zbieżne jest z naszą misją.
Dążymy do tego, byśmy wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Przekazujemy informacje, opinie i materiały poszerzające rozumienie sakramentów. Tworzymy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także wysokiej jakości produkty, pozwalające na co dzień z radością i dumą przeżywać wiarę.
Organizujemy środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Propagujemy i kontynuujemy osiągnięcia osób zaangażowanych w celebrowanie, badanie i dbanie o piękno liturgii. Przede wszystkim zbieramy i promujemy dzieła tych, którzy tworzą i działają przy klasztorach dominikańskich. Spotykamy ze sobą duchownych i świeckich, kompozytorów i osoby pielęgnujące dawne tradycje, praktyków i tych, którzy teoretycznie podchodzą do zagadnienia celebracji. Naszym celem jest znajdowanie w tym bogactwie form najwłaściwszych dla liturgii naszych czasów.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi