Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Od 2009 roku edukujemy na rzecz równości!
Kierujemy swoje działania do wszystkich, które i którzy pracują z dziećmi i młodzieżą lub współpracują ze szkołami, do nauczycieli i nauczycielek, trenerów i trenerek, edukatorów i edukatorek, uczniów i uczennic oraz do rodziców.
Dzięki Twojemu wsparciu możemy działać jeszcze skuteczniej.
Twój 1% przeznaczymy na:
Wzmacnianie i sieciowanie kadry pedagogicznej, aby lepiej przeciwdziałała dyskryminacji w szkole
Szkolenia dla Rad Pedagogicznych, Rad Rodziców, nauczycieli i nauczycielek
Popularyzowanie edukacji antydyskryminacyjnej poprzez tworzenie bezpłatnych materiałów
Prowadzenie Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej
Edukujemy na rzecz równości!
Misją TEA jest rozwijanie i upowszechnianie edukacji antydyskryminacyjnej tak, aby każda osoba współtworzyła świat wolny od dyskryminacji i przemocy.
Edukacja antydyskryminacyjna to świadome działanie podnoszące wiedzę, umiejętności i wpływające na postawy, które ma na celu przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz wspieranie równości i różnorodności.
Misję realizujemy w trzech ścieżkach programowych:
1. Rozwijamy kompetencje osób zajmujących się edukacją antydyskryminacyjną.
Kształcimy trenerów i trenerki zajmujących się edukacją antydyskryminacyjną. Organizujemy seminaria, warsztaty oraz specjalistyczne kursy trenerskie, w których biorą udział osoby profesjonalnie zajmujące się edukacją antydyskryminacyjną. Chcemy, aby regularnie poszerzało się grono osób mających rzetelną wiedzę oraz wysokie kompetencje prowadzenia zajęć edukacyjnych przeciwdziałających dyskryminacji i promujących równość. Przygotowaliśmy system certyfikacji trenerów i trenerek antydyskryminacyjnych.
2. Budujemy standardy edukacji antydyskryminacyjnej.
Rozwijamy model edukacji antydyskryminacyjnej – zestaw treści dotyczących równości i przeciwdziałania dyskryminacji, który służy edukatorom i edukatorkom do przygotowywania i prowadzenia wysokiej jakości działań w tym zakresie. Mogą z niego skorzystać osoby prowadzące zajęcia edukacyjne oraz organizacje działające na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem. Tworzymy katalog dostępnych w Polsce narzędzi edukacyjnych związanych z promowaniem równości i różnorodności.
3. Działamy na rzecz włączenia edukacji antydyskryminacyjnej do systemu edukacyjnego w Polsce.
Prowadzimy badania systemu edukacji formalnej w Polsce, aby zobaczyć, na ile edukacja antydyskryminacyjna jest w tym systemie obecna. Badamy, w jaki stopniu sposób kształcenia nauczycielek i nauczycieli rozwija ich kompetencje w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji i umożliwia zdobywanie wiedzy związanej z równością i różnorodnością. Interesuje nas to, w jaki sposób w polskiej szkole obecne są kwestie związane z prawami człowieka, zwalczaniem stereotypów i uprzedzeń, reagowania i obrony przed dyskryminacją oraz przemocą.
Koordynujemy działania Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej. Zainicjowaliśmy ją we współpracy z kilkudziesięcioma organizacjami pozarządowymi w Polsce, zajmującymi się edukacją oraz przeciwdziałaniem dyskryminacji. Budujemy dialog z decydentkami i decydentami systemu edukacji, wypracowujemy rekomendacje w tym obszarze, dzielimy się doświadczeniami i upowszechniamy dobre praktyki. W ten sposób włączamy kwestie równości i różnorodności do systemu edukacji w Polsce.
Kierujemy swoje działania do osób i instytucji, zajmujących się edukacją formalną i nieformalną w Polsce.
Tworzymy rozwiązania dla:
Nasze najważniejsze publikacje:
Wszystkie nasze publikacje znajdziecie na stronie www.tea.org.pl.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi