Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Centrum Rozwoju Lokalnego to organizacja pożytku publicznego, która skupia swoje działania wokół edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa oraz zdrowego stylu życia.
Centrum Rozwoju Lokalnego posiada status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu możemy ubiegać się o wsparcie w ramach 1% podatku dochodowego. Korzystając z programu do rozliczania PIT z wpisanym naszym numerem KRS wspierasz rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych. Od lat wspólnie z instytucjami państwowymi, mediami i przedsiębiorcami organizujemy ogólnopolskie akcje skierowane do dzieci i młodzieży. Współpracujemy m.in. z Policją, GOPR-em, WOPR-em, Strażą Pożarną, Szpitalami i wieloma innymi instytucjami.
CRL inspiruje inicjatywy związane z zachowaniem lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego, edukacją dzieci i młodzieży w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zdrowego stylu życia, promowania kultury i sztuki oraz współdziała w pobudzaniu lokalnej przedsiębiorczości.
Jako stowarzyszenie kreujące pozytywne zmiany w lokalnych społecznościach, promujemy ideę udziału ludzi młodych oraz osób starszych w życiu społecznym ich małych ojczyzn. Wydajemy album "Dawne Zawiercie", pokazujący przeszłość miasta i regionu, w którym zlokalizowana jest siedziba firmy. Współpracujemy z gminami i miastami, takimi jak Szczyrk, Zawiercie, Częstochowa, Żarki, Niegowa czy Wisła, realizując projekty które mają na celu promowania lokalnej tradycji i kultury.
CRL dąży do rozwijania takich nastawień poprzez nawiązywanie relacji partnerskich z samorządami, fundacjami, innymi stowarzyszeniami i podmiotami prywatnymi, które wspomagają inicjatywy poszerzające uczestnictwo lokalnych środowisk w aktywnych formach życia społecznego. Poprzez inicjatywy i projekty takie jak „Zdrowo i kolorowo”, „Eko-loklanie”, czy „O smogu – naszym wrogu”, pokazujemy najmłodszym jak dbać o zdrowie oraz uczymy zasad odpowiedniego żywienia i uświadamiamy jak ważna jest aktywność fizyczna.
Pomagamy potrzebującym – ciężko chorym i niepełnosprawnym – zbierając z nimi 1%, aby zapewnić im godne życie i niezbędną pomoc medyczną. Ponadto Centrum Rozwoju Lokalnego realizuje szereg projektów i inicjatyw mających na celu wsparcie osób, które nie radzą sobie na rynku pracy, zapewniając im staże lub szkolenia, dzięki którym mogą podnieść swoje kwalifikacje.
Wiktoria to nastolatka, która pod koniec 2017 roku uległa poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Jest sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku. Aby znów stanęła na nogi potrzebna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja.
Wiktoria rehabilitowana jest w ośrodku Modern Reh w Mysłowicach, gdzie, pod czujnym okiem specjalistów, stawia pierwsze kroki. Choć przed nią jednak jeszcze długa droga do pełnej sprawności i mogą minąć lata, zanim Wiki zacznie chodzić. A że Wiktorii nie brakuje motywacji i woli walki, z dnia na dzień robi coraz większe postępy i nie zamierza się poddać!
Amelia urodziła się z wadą genetyczną polegającą na trisomii chromosomu 18 (Zespół Edwardsa), która jest przyczyną schorzeń wielu narządów wewnętrznych. Tuż po urodzeniu lekarze nie dawali jej szans na przeżycie, ale mimo to jest z nami już 11 lat!
Ta waleczna i pogodna dziewczynka, oprócz Zespołu Edwardsa, zmaga się z wieloma innymi chorobami m.in. współtowarzyszącym Zespołem Dandy-Walkera, wadą serca ASD II, PDA, zaburzeniami neurorozwojowymi, wadą nerek oraz torbielą zamóżdzkową (podpajęczynówkową). Powracające zapalenia płuc i oskrzeli przysparzają jej rodzicom dodatkowych zmartwień, a Amelce jeszcze więcej bólu.
Łukasz choruje na hiperglicynemię nieketotyczną, której towarzyszy epilepsja (padaczka), ograniczenie umysłowe i wiele innych schorzeń takich jak niewydolność układu oddechowego. Aby zapewnić Łukaszowi godne życie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt m. in. nebulizator i pusoksymetr z czujnikiem bezdechu.
Mimo tego, że choroba, na którą cierpi Łukasz Rejewski jest nieuleczalna, jego mama walczy oto, aby żył jak najdłużej w odpowiednich warunkach.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Centrum Rozwoju Lokalnego” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi