Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Celem Stowarzyszenia im. Kazimierza Wielkiego jest koordynacja inicjatyw i działań, głównie edukacyjnych i wychowawczych, kształtujących postawy obywatelskie, patriotyczne oraz wzbogacające tożsamość i świadomość społeczeństwa.
Środki z 1% podatku przeznaczamy na realizowane przez nas cele pożytku publicznego, najczęściej jako wkład własny do dotacji na realizację większych inicjatyw. Z regóły jest to ok. 10-20% budżetu akcji. Czym więcej otrzymamy środków z 1% podatków, tym więcej będziemy mogli wnioskować o otrzymanie środków na realizację celów pożytku publicznego. Najczęściej realizowanymi przez nas celami pożytku publicznego są: edukacja, wychowanie, wsparcie dla kombatantów, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, krajoznastwo, sport.
Najważniejsze inicjatywy Stowarzyszenia im. Kazimierza Wielkiego:
Współorganizacja III, IV, V, VI, VII i VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni (ponad 800 uczestników konkursu w III edycji i około 1000 w IV-VIII edycji, ok. 300 zaangażowanych nauczycieli z całego kraju). Organizatorem głównym konkursu jest Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, a współorganizatorami byli/są: Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie, XXIX Liceum Ogólnokształcace im. cc mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego, Fundacja im. Bolesława Chrobrego, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Honorowym Patronatem Konkurs obejmowali: Minister Edukacji Narodowej, Minister Obrony Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prezes Instytutu Pamięci Nardoowej, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Lublin, Przewodniczący Rady Miasta Lublin, Dolnośląski Kurator Oświaty, Lubelski Kurator Oświaty, Łódzki Kurator Oświaty, Opolski Kurator Oświaty, Podlaski Kurator Oświaty, Pomorski Kurator Oświaty, Śląski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Wielkopolski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Urząd Miasta Wrocław, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Stowarzyszenie Społeczno-Kombatanckie Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, NSZZ „Solidarność” Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania.
W ramach zgrupowania laureatów konkursu odbywają się spotkania z historykami, świadkami historii, które przybliżają tradycję i wiedzę o polskim podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej. W ramach zgrupowania laureaci co roku odwiedzają miejsca pamięci w Lublinie i na Lubelszczyźnie związane z pamięcią o Żołnierzach Wyklętych. Laureaci biorą także udział w przeszkoleniu strzeleckim i strzelaniu z kbks-ów, które jest prowadzone przez licencjonowanych instruktorów strzelectwa sportowego.
Film z podsumowania III edycji konkursu: https://www.youtube.com/watch?v=8FqoFgelyXk
Film z podsumowania IV edycji konkursu: https://www.youtube.com/watch?v=vY59mWHrWOo
Film z podsumowania V edycji konkursu: https://www.youtube.com/watch?v=_0iYF7kLkwI
Relacja z podsumowania VI edycji konkursu: http://konkurswykleci.pl/2017/04/19/relacja-ze-zgrupowanie-laureatow-i-uroczystego-zakonczenia-vi-edycji-konkursu/
Relacja z podsumowania VII edycji konkursu: http://konkurswykleci.pl/2018/04/17/relacja-z-uroczystego-podsumowania-i-zgrupowania-lauratow-vii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/
I i II edycja akcji „Pomóżmy Bohaterom – świąteczna paczka dla kombatantów” – 2017 i 2018 rok – dotacja z MON - wkład własny z 1% podatku. Przekazaliśmy kombatantom z AK, NSZ, WiN paczki z produktami najwyższej jakości (głównie polskich producentów) w okolicach świat Bożego Narodzenia. Akcja była dużym przedsięwzięciem logistycznym, w którym wzięło udział 5 ciężarówek, ponad 20 samochodów osobowych i blisko setki wolontariuszy na obszarze 14 województw. W akcję zaangażowali się żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 1 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa oraz dzieci ze szkół podstawowych, które przygotowały świąteczne kartki z życzeniami dla Kombatantów.
Relacja z akcji: https://fkw.edu.pl/akcja-pomozmy-bohaterom-swiateczna-paczka-dla-kombatantow-relacja/
Uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego przez polskich żołnierzy z Brygady Świętokrzyskiej NSZ – 2018 rok – dotacja z MON i UdsKiOR, wkład własny z 1% podatku. Sponsor Strategiczny Projektu: Polska Fundacja Narodowa. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Piotra i Pawła w Holiszowie. Następnie uczestnicy uformowali pochód i wraz z pocztami sztandarowymi przeszli pod bramę byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Holiszowie. Odśpiewano 2 hymny narodowe – polski i czeski, następnie wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Centralnym punktem uroczystości było odsłonięcie pierwszej polskiej tablicy umieszczonej w murze byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego.
Relacja z uroczytości: https://fkw.edu.pl/1280-2/
II Rajd Pieszy im. Wincentego Sowy ps. „Vis” – 2016, 300 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Lublina, Świdnika i Janowa Lubelskiego. Pakiet szkoleń historycznych, paramilitarnych i sportowych dla 300 uczestników Rajdu.
Film z II Rajdu Pieszego im. W. Sowy: http://fkw.edu.pl/relacja-filmowa-z-ii-rajdu-pieszegi-im-w-sowy-ps-vis/
Ogłoszenie o II Rajdzie: http://fkw.edu.pl/ii-rajd-pieszy-im-wincentego-sowy-ps-vis/
III Rajd Pieszy im. Wincentego Sowy ps. „Vis” – 2017, 300 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Lublina, Świdnika i Janowa Lubelskiego. Pakiet szkoleń historycznych, proobronnych i sportowych dla 300 uczestników Rajdu.
Po rajdzie ok. 300 uczestników Rajdu Pieszego im. kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis” zostało podzielonych na 9 grup po ok. 33 osoby, które po kolei wzięły udział w następujących zajęciach/czynnościach:
- szkolenie strzeleckie i strzelanie do tarcz sportowych (instruktor strzelectwa sportowego)
- szkolenie musztry (instruktorzy Sekcji-Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy NSZ)
- szkolnie taktyki poruszania się pododdziałów w terenie (instruktorzy Sekcji-Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy NSZ)
- prelekcja o kpt. W. Sowie ps. „Vis” i polskim podziemiu niepodległościowym (historyk z IPN O. Lublin)
- pokaz mundurów i uzbrojenia partyzanckiego (Grupa Rekonstrukcji Historycznych)
- wystawa zdjęć i dokumentów poświęcona kpt. W. Sowie i jego rodzinie (pracownicy Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskiem, historyk)
- zajęcia z paintballu (instruktorzy Zoom Natury)
- wspinaczka w parku linowym Zoom Natury (instruktorzy wspinaczki)
- zjazd tyrolski nad zalewem w parku linowym Zoom Natury (instruktorzy wspinaczki)
Dodatkowo: posiłek regeneracyjny dla uczestników (gastronomia, kuchnia polowa).
http://fkw.edu.pl/relacja-z-iii-rajdu-pieszego-im-wincentego-sowy-ps-vis/
IV Rajd Pieszy im. Wincentego Sowy ps. „Vis” – 2018 – współorganizacja. Prelekcje historyków (IPN Lublin i Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim) na temat podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej w okolicach Janowa Lubelskiego; wystawa dokumentów i zdjęć z Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim z komentarzem historyków; odwiedzenie miejsc pamięci związanych z polskim podziemiem niepodległościowym w Janowie i okolicy w ramach rajdu o długości ok. 16 km; zajęcia w Parku Zoom Natury pod okiem instruktorów Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy NSZ: zielona taktyka, postawy strzeleckie; ciepły posiłek i ognisko z kiełbaskami.
I Memoriał im. Józefa Franczaka ps. „Laluś” – 2018 – dotacja z UdsKiOR oraz wkład własny z 1% podatku. Dwudniowe zawody strzeleckie i zajęcia edukacyjne. Uczestnicy Memoriału wysłuchali wykładu o historii polskiego podziemia niepodległościowego po zakończeniu II wojny światowej oraz biografii Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Podczas wydarzenia obecna była Grupa Rekonstrukcji Historycznej „WiN” z Warszawy, która zaprezentowała umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie Żołnierzy Wyklętych. Następnie odbyły się zawody ze strzelectwa sportowego uczestnicy zmagali się w 4 konkurencjach strzeleckich.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi