Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja Go-Now rozpowszechnia szermierkę bez barier. Dzięki używanej bezpiecznej broni Go-Now może być uprawiana przez dzieci, młodzież, starszych, niepełnosprawnych jak i aktywnych fizycznie. Fundacja również wspiera aktywizację seniorów.
Głównie na organizację Mistrzostw Polski i prowadzenie sekcji szermierczych, ale także na prowadzenie projektów dla seniorów.
Fundacja Go-Now Dariusza Wadowskiego powstała w celu wprowadzania i realizowania przedsięwzięć, które mają przynieść radość i korzyść ludziom w szczególności tym słabszym, starszym oraz niepełnosprawnym. Fundacja wzięła sobie również za cel promowanie i upowszechnianie szermierczego systemu Go-Now.
Dzięki tradycji i literaturze, Polacy czują się szczególnie uprawnieni do identyfikowania szabli i konia, jako swoich narodowych atrybutów. Chcemy dać możliwość spełnienia tęsknoty za sprawnym i pięknym władaniem szablą każdemu, kto ma na to ochotę, bez względu na jego narodowość czy stopień niepełnosprawności.
Nieformalne stowarzyszenie szermierki Go-Now istnieje od 2007 roku, nawiązaliśmy wtedy od razu kontakt z najlepszymi szermierzami - wielokrotnymi medalistami mistrzostw świata i olimpijczykami. Takie nazwiska jak Zbigniew Skrudlik, Wojciech Zabłocki czy Piotr Pawłowski (syn słynnego szablisty wszech czasów) znane są i cenione do tej pory na całym świecie. Ci Mistrzowie cały czas są naszymi mentorami, pomagają nam i kibicują.
W grudniu 2008 roku zarejestrowaliśmy Fundację Go-Now, dzięki inicjatywie jej założyciela, to jest Dariusza Wadowskiego.
Na początku roku 2011 fundacja stała się organizacją pożytku publicznego.
Fundacja aktualnie prowadzi swą działalność w trzech głównych kierunkach:
Powołaliśmy do życia nowy sport: Szermierkę Historyczną Bezpieczną Bronią Go-Now. W tym roku odbyły się już XI Mistrzostwa Polski w tej formule! Jesteśmy bardzo dumni, że wzięli w nich udział najlepsi polscy zawodnicy z 24 klubów oraz zawodnicy z zagranicy. Finały tych mistrzostw odbyły się jak co roku w słynnej Łódzkiej Manufakturze, co jest też ewenementem w historii mistrzostw szermierki – pokazanie się przed szerszą, niekoniecznie zaznajomioną z tematem szermierki, publicznością.
Nawiązaliśmy współpracę z innymi klubami szermierki historycznej ogólnie pojętej. Wskazaliśmy, że szermierka Go-Now może być wspólną platformą porozumienia dla szermierzy różnych styli walki i różnych epok historycznych i 15 marca 2014 roku podpisaliśmy deklarację współpracy pomiędzy dziewięcioma największymi takimi klubami.
Prowadzimy treningi szermierki Go-Now, szkolenia i organizujemy zawody.
Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą na świecie fundacją, która wprowadziła szermierkę jako narzędzie do rehabilitacji osób z niepełnosprawnością umysłową. W maju 2009 roku rozpoczęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa w Łodzi i od tej pory prowadzimy tam regularne zajęcia terapeutyczne i organizujemy kilka razy w roku pokazy umiejętności naszych podopiecznych. Każdy, kto był na takim pokazie i widział promieniującą radość ćwiczących, oraz postępy poszczególnych zawodników ten rozumie, że mamy powód do dumy!
Przeprowadziliśmy kilka projektów aktywizacji osób starszych na terenie województwa łódzkiego w domach pobytu dziennego, w bibliotekach i klubach seniorów. Zajęcia te cieszyły się dużą popularnością wśród seniorów, miały na celu poszerzenie wiedzy z zakresu prawa, udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji skóry dojrzałej, diety oraz usprawnienie osób starszych przez trening pamięci.
WYBRANE WYDARZENIA Z NASZEJ DZIAŁALNOŚCI:
Więcej o Fundacji można dowiedzieć się poprzez strony:
www.go-now.pl menu po lewej stronie
www.fundacjagonow.wordpress.com
www.facebook.com/FundacjaGoNow
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Go-Now” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi