Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Koło Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta istnieje od 1991 roku. Koło rozpoczęło starania o utworzenie Domu Samotnej Matki, które udało się szybko zrealizować, bo już w styczniu 1992 roku. Kolejnymi działaniami było utworzenie Apteki Charytatywnej oraz Stołówki Charytatywnej. W 1993 roku powstała grupa samopomocowa rodziców dzieci specjalnej troski. Po utworzeniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Radość Życia w 2001 roku grupa samopomocowa zaprzestała swojej działalności. W 1998 roku powstał w ramach Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Ośrodek Interwencji Kryzysowej, przejęty w 2002 roku przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny Żar. Koło Żarskie podejmuje różne inicjatywy i niesie pomoc dla wielu potrzebujących. Ostatnim przedsięwzięciem Koła Żarskiego jest utworzenie w Żarach Hospicjum św. Brata Alberta, które rozpoczęło działalność 13 lipca 2015 roku. Głównymi działami koła jest prowadzenie Domu Samotnej Matki oraz Hospicjum
Szanowni Państwo, 1,5% podatku wykorzystujemy bieżące potrzeby podopiecznych prowadzonych przez nas placówek. Hospicjum św. Brata Alberta oraz Domu Samotnej Matki. By ukoić ból pacjentom Hospicjum oraz zapewnić godne życie mieszkankom Domu Samotnej i ich dzieciom.
Celem Towarzystwa jest niesienie pomocy osobom bezdomnym oraz ubogim, starszym, chorym, niepełnosprawnym, ofiarom przemocy i innym osobom potrzebującym pomocy - w duchu patrona, św. Brata Alberta.
Prowadzone działania
Twórcami idei powołania w Żarach koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta byli: Józef Tarniowy, Jadwiga Szkopińska, ks. Zygmunt Czepirski, Stefan Łyskawa oraz Edward Lipiec. Zebranie założycielskie Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta odbyło się w dniu 2 lutego 1991 roku. Na kilka dni przed tym terminem rozwiązał się w Żarach Komitet Obywatelski, który następnie w całości zasilił nasze Koło. W zebraniu założycielskim uczestniczyły 33 osoby. Pierwszym prezesem został wybrany ks. Zygmunt Czepirski. Koło rozpoczęło starania o utworzenie Domu Samotnej Matki, które udało się szybko zrealizować, bo już w styczniu 1992 roku. Na wniosek dr. Zdzisława Karmolińskiego do Towarzystwa włączono Aptekę Charytatywną oraz Stołówkę Charytatywną. W 1993 roku powstała grupa samopomocowa rodziców dzieci specjalnej troski, której prowadzeniem zajęła się Pani Teresa Prokopczyk. Po utworzeniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Radość Życia w 2001 roku grupa samopomocowa zaprzestała swojej działalności. W 1998 roku powstał w ramach Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Ośrodek Interwencji Kryzysowej, przejęty w 2002 roku przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny Żar. Koło Żarskie podejmuje różne inicjatywy i niesie pomoc dla wielu potrzebujących. Ostatnim przedsięwzięciem Koła Żarskiego jest utworzenie w Żarach Hospicjum św. Brata Alberta, które rozpoczęło działalność 13 lipca 2015 roku.
Prowadzenie Hospicjum
W ramach nieodpłatnej działalności od 13 lipca 2015 r. prowadzimy stacjonarne Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Celem działania placówki jest udzielanie pomocy lekarskiej, pielęgniarskiej, psychologicznej, rehabilitacyjnej, socjalnej i duchowej mających na celu w szczególności zwalczanie trudnego do opanowania bólu i innych objawów somatycznych, łagodzenie cierpień psychicznych i rozwiązywanie innych problemów, jak umożliwienie godnego przeżycia terminalnego okresu choroby i godnej śmierci, a także otaczanie opieką rodziny chorych i wspieranie ich tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia oraz obejmowanie opieką dzienną paliatywną i hospicyjną osób chorych na choroby nowotworowe oraz cierpiący na inne schorzenia w ich okresie terminalnym.
Prowadzenie Domu Samotnej Matki
Od roku 1992 roku prowadzimy Dom Samotnej Matki w Żarach wsparcia przeznaczony dla kobiet w ciąży, matek i ojców z małoletnimi dziećmi i innych osób sprawujących opiekę nad małoletnimi dziećmi. Głównym celem Domu jest pomoc w usamodzielnieniu sie osób, które zostały pozbawione schronienia i poczucia bezpieczeństwa, stały się ofiarami przemocy, nie potrafią zapewnić sobie i dzieciom należytych warunków egzystencji. Cel ten realizujemy poprzez zapewnienie całodobowego bezpiecznego schronienia, wsparcia w zaspokajaniu bytowych i społecznych, zapewnienie dostępu do opieki medycznej, pomocy socjalnej i poradnictwa specjalistycznego, wspieranie w przezwyciężeniu sytuacji kryzysowych, rozwinięciu umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia w środowisku lokalnym i pełnienia ról społecznych, w tym pełnienia roli rodzica. Tu odkrywają radość macierzyństwa, odbudowują więzi rodzinne oraz podejmują walkę o własne godne życie. Wiele kobiet w ciąży uniknęło tragedii poddania się aborcji i zdecydowało sie urodzić i wychowywać dziecko. Mieszkańcy odzyskują poczucie własnej wartości i nabierają umiejętności potrzebnych do zmiany dotychczasowego życia oraz egzekwowania swoich praw, usamodzielniają się i wracają do środowiska społecznego.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi