Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
WTG "Gniazdo" powstało, aby zintegrować osoby zainteresowane poszukiwaniem przodków na terenie Wielkopolski oraz aby popularyzować wiedzę dotyczącą różnorodnych aspektów poszukowań genealogicznych.
Na digitalizację zasobów archiwalnych w celu tworzenia baz on-line i nieodpłatnego ich udostępniania.
Upowszechnianie i popularyzacja wiedzy genealogicznej.
WTG "Gniazdo" prowadzi nieodpłatne forum internetowe pod adresem http://www.wtg-gniazdo.org/, gdzie osoby zainteresowne mogą prowadzić dyskusje oraz pogłębiać swoją wiedzę historyczną, etnograficzną, genealogiczną, geograficzną. Na stronie tej udostępnionych jest siedem odnośników do baz internetowych ze zindeksowanymi danymi. Ponadto WTG "Gniazdo" prowadzi działalność wydawniczą oraz organizuje co miesięczne spotkania dla swoich członków i sympatyków.
Zrzeszanie genealogów.
WTG "Gniazdo" jest stowarzyszeniem liczącym koło 100 członków.
Inicjowanie badań genealogicznych.
Sztandarowym projektem WTG "Gniazdo" jest listę 23 tysięcy osób odznaczonych Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym sporządzona w oparciu o Uchwały Rady Państwa i Postanowienia Prezydenta PRL (1989-1990) i Prezydentów RP (1990-1999). Lista ta została uzupełniona o dane uzyskane przy digitalizacji i indeksacji wniosków o odznaczenia, czyli dokładne dane osobiste odznaczonych (imiona rodziców, miejsce i data urodzenia) wraz z uzasadnieniem - przytoczonym in extenso opisem udziału w Powstaniu Wielkopolskim a następnie upubliczniona na stronie http://powstancy-wielkopolscy.pl/. W chwili obecnej w związku z setną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego na ukończeniu są prace związane z pełnej listy uczestników Powstania Wielkopolskiego oraz udostępnie opracowanego spisu on-line w formie bepłatnego serwisu. Dane o uczestnikach Powstania zostały zebrane na podstawie około 700 różnych źródeł zgromadzonych w archiwach pańśtwowych, kościelnych, towarzystw regionalnych, pamiętników, cmentarzy, pomników.
Współpraca z polskimi i zagranicznymi organizacjami genealogicznymi.
WTG "Gniazdo" współpracuje ze wszystkimi organizacjami genealogicznymi działającymi na terenie Polski. Co roku organizuje "Dzień Genealoga" oraz tzw, Spotkanie Rocznicowe, na które zaprasza gości z innych stowarzyszeń. Ponadto co roku członkowie WTG biorą udział w dwóch ogólnopolskich konferencjach genealogicznych. Pierwsza odbywająca się w marcu w Warszawie a druga we wrześniu w Brzegu.
Dokumentowanie i otaczanie opieką materiałów i archiwaliów genealogicznych jako świadectw kultury narodowej.
WTG "Gniazdo" wspólpracuje z Archiwum Państwowym w Poznaniu przy projekcie "szukaj w archiwach" oraz z Archiwami Archidecezjalnymi w Poznaniu i Gnieźnie.
Ponado udostępniła on-line następujące bazy danych:
Organizowanie spotkań, prelekcji i wykładów na tematy genealogiczne.
WTG "Gniazdo" organizuje co miesiąc spotkania dla swoich członków oraz sympatyków, których celem jest poznanie różnych zakątków w Wielkopolsce. Na spotkania te zaprasza regionalistów. Co rok organizowany jest Dzień Genealoga z wykładami historyków, archiwistów, konserwatorów.
Wydawanie biuletynów i publikacji, oraz publikacje w środkach masowego przekazu.
WTG "Gniazdo" prowadzi działalność wydawniczą. Co roku ukazuje się Rocznik z artykułami napisanymi przez członków WTG poruszającymi całe spectrum zagadnień związanych z metodologią badań genealogicznych oraz społeczno - gospdarczymi aspektami życia przodków. WTG wydało 20 pozycji książkowych, z których najpopularniejsze to: Niezbędnik Genealoga, Dawne zawody i statusy. Glosariusz niemiecko-polski opatrzony przykładami odręcznego zapisu z akt pruskich urzędów stanu cywilnego z terenu Wielkopolski (1874-1918), Moi Przodkowie" Notatnik
Wspomagania instytucji zajmujących się archiwaliami pracą członków.
WTG "Gniazdo" wspólpracuje z dyrekcją Archiwum Państwowego w Poznaniu oraz Archiwami Archidiecezjalnymi w Poznaniu i Gnieźnie.
Pogłębianie wiedzy genealogicznej wśród młodzieży poprzez szkolenia i wykłady.
Członkowie WTG prowadzą zajęcia o tematyce genealogicznej zarówno w szkołach z młodzieżą jak i dla dorosłych w ramach uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „WTG "Gniazdo"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi