Więcej o nas
Fundacja Świętego Barnaby powstała ona jako odpowiedź na wciąż wzrastające potrzeby ludzi ubogich i potrzebujących, szczególnie osób samotnych, rodzin wielodzietnych i osób bezdomnych.
Fundacja została powołana w celu:
1. pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
2. działalności charytatywnej;
3. ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz ratownictwa;
4. działalności wspomagającej rozwój przedsiębiorczości, a w szczególności ludzi młodych;
5. rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania;
6. organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży;
7. upowszechniania kultury i sztuki;
8. przeciwdziałania patologiom społecznym;
9. niesienia pomocy ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą;
10. promocji i organizacji wolontariatu;
11. działalności wspomagającej technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U z 2003r. nr 96, poz. 873 z późn. zm.) w zakresie określonym celami określonymi powyżej w pkt. od 1 do 12.
Prowadzone działania:
1. Program pomocy „zamiast wyrzucić oddaj ubogim”.
Program ten służy pomocy rodzinom i osobom żyjącym w skrajnych warunkach życiowych. Ma na celu przekazanie podstawowych sprzętów domowych jak meble, sprzęt AGD i ubrań biednym. Fundacja zbiera, sortuje i przekazuje te przedmioty przy pomocy wolontariuszy.
2. „Samarytanin” - program pomocy chorym, żyjącym w trudnych warunkach.
Program ten ma na celu wykupywanie potrzebnych leków chorym. Środki na leki pochodzą z darowizn oraz z majątku fundacji. Dla chorych objętych programem wolontariusze wykupują leki ze środków fundacji na podstawie recept.
3. Program pomocy dzieciom szkolnym z ubogich rodzin.
Obejmuje zakup, bądź przekazanie od darczyńców podręczników, zeszytów, plecaków, odzieży szkolnej i obuwia dzieciom z rodzin niepełnych i wielodzietnych. Fundacja kupuje, zbiera, sortuje i przekazuje te przedmioty przy pomocy wolontariuszy.
4. Program pomocy żywnościowej.
Jest to program współpracy z „Caritas” Archidiecezji Częstochowskiej w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej PEAD, a także z „Społem” Powszechną Spółdzielnią Spożywców „Jedność” w Częstochowie służący przekazywaniu żywności biednym. Program ten obejmuje również zakup żywności ze środków Fundacji. Fundacja odbiera żywność i przekazuje ją przy pomocy wolontariuszy.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Formularze PIT 2024/2025 dla
KRS 0000306549
|
Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce
|
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
|
|
|
|
|
Rozlicz dowolne przychody –obsługujemy wszystkie druki PIT
|
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
|
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
|
|
|
|
Odpowiedz na tylko proste pytaniabez cytowania ustaw i językaprawnego
|
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
|
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
|