Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych „ Keja“ . Zostało wpisane do KRS w dniu 06.03.2008 r. Status Organizacji Pożytku Publicznego uzyskaliśmy w 2012 r.
Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych prowadzimy nieprzerwanie od 2008 r
W 2018 r obchodziliśmy 10 – lecia działalności Z okazji Jubileuszu odbyło się uroczyste spotkanie członkowów W czasie 14 letniej działalności Stowarzyszenia Keja członkowie, dzięki środkom finansowym pozyskanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uczestniczyli w wielu imprezach żeglarskich ,turystycznych i rehabilitacyjnych.
Rokrocznie żeglujemy po Zalewie Sulejowskim i Wielkich Jeziorach Mazurskich
żeglowaliśmy po Zalewie Solińskim ,
Uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Zeglarzy niepełnosprawnych i Festiwalu sportów wodnych w Giżycku
uczestniczymy w rehabilitacji leczniczej na turnusach w Ciechocinku, Mrzeżynie, Mielnie, Ustroniu Morskim
zwiedzamy Polskę –wycieczki Kraków, Podlasie, Trójmiasto, Wrocław, Sandomierz, , Podhale,
żeglujemy po Morzu Bałtyckim, Zatoce Puckiej, Zatoce Gdańskiej,
dzieki współpracy od 2013 r z Fundacja „My Tacy Sami“ uczestniczylmy w warsztatach rękodzieła , które są organizowane cyklicznie w Stowarzyszeniu Akademii Łucznica
nasza wspólna rodzina cyklicznie spotyka się na różnych okazjonalnych zabawach Andrzejkowych, karnawałowych , Wigiliach żeglarskich, Jajeczku.
Poprzez te lata grupa członków Stowarzyszenia Keja powiększyła się , nawiązujemy przyjacielskie kontakty, służyliśmy sobie radą, pomocą i wsparciem. Pozyskaliśmy do współpracy stałą grupę Wolontariuszy. Stowarzyszenie zrzesza obecnie 95 członków z całej Polski .
Środki pozyskane z 1,5% Stowarzyszenie przeznacza w całości na prowadzenie działalności pożytku publicznego.
Głównie finansujemy rehabilitację leczniczą członków Stowarzyszenia tj. turnusy rehabilitacyjne oraz rehabilitację w miejscu zamieszkania członków Stowarzyszenia.
Misja:
Umożliwienie osobom niepełnosprawnym praktycznej realizacji żeglarstwa, rozwijanie zainteresowań, szkolenie umiejętności żeglarskich , rehabilitacja lecznicza, społeczna, aktywny wypoczynek i integracja.
Prowadzone działania:
Bierzemy udział jako członkowie Stowarzyszenia w Mistrzostwach Żeglarzy Niepełnosprawnych w Giżycku, które organizuje Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.
Od 2009 r uczestniczymy w konkursach PFRON. Otrzymujemy dofinansowanie na imprezy szkolenia i warsztaty żeglarskie oraz imprezy turystyczno-integracyjne wyjazdowe.
Nasi członkowie rok rocznie spotykają się na imprezach integracyjnych - tradycyjnej Wigilii Żeglarskiej oraz Jajeczku Wielkanocnym.
Nasze plany to - organizacja aktywnego wypoczynku i rekreacji dla osób niepełnosprawnych oraz organizacja i uczestnictwo w regatach integracyjnych dla żeglarzy niepełnosprawnych. Nasza działalność trwa nieprzerwanie od 2008 r.
Celem Stowarzyszenia jest zrzeszanie i popularyzowanie żeglarstwa wśród osób niepełnosprawnych. Organizowanie bazy technicznej do uprawiania żeglarstwa przez osoby niepełnosprawne ruchowo. Wyrównywanie szans, ochrona interesów i propagowanie żeglarstwa we wszystkich jego formach wśród żeglarzy niepełnosprawnych. Ułatwianie żeglarzom niepełnosprawnym aktywnego uprawiania żeglarstwa, poprzez prowadzenie wszelkich form nauki, szkoleń oraz wypoczynku. Dążenie do pełnej integracji żeglarzy niepełnosprawnych w społeczeństwie ludzi sprawnych, rehabilitacja społeczna i lecznicza poprzez aktywny wysiłek fizyczny.
Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
1.organizowanie szkoleń i bazy technicznej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych,
2.organizowanie rejsów śródlądowych i morskich,
3.organizowanie treningu regatowego i bazy technicznej do uprawiania żeglarstwa regatowego,
4.uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych imprezach żeglarskich,
5.opracowywanie i wydawanie materiałów szkoleniowych i informacyjnych
6. organizowanie szkoleń, kursów i innych form doszkalajacych majacych na celu podjęcie zatrudnienia i obowiązków społecznie użytecznych przez osoby niepełnosprawne
7.podejmowanie działań informacyjno-uświadamiających zmierzających do pełnej integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem ludzi pełnosprawnych poprzez kształtowanie właściwych wzajemnych postaw, wykorzystując do tego celu środki masowego przekazu oraz publikacje ogólnodostepne jak i własne.
8.prowadzenie poradnictwa pychologicznego, społeczno-prawnego oraz udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych.
9.podejmowanie wszelkich działan w tym wszechstronnych szkoleń mających na celu aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.
10.podejmowanie działań na rzecz prac warsztatowo-badawczych dotyczących niekonwencjonalnych form rehabilitacji wspomagających kinezyterapię .
Na przestrzeni ostatnich lat Stowarzyszenie zrealizowało następujące projekty:
Rok 2015
Aktywizacja poprzesz sztukę ł uczestniczyło w nich 25 ON. :
Szkolenia żeglarskie uczestniczyło w nich 30 ON :
Wycieczka integracyjno-turystyczna dla osób niepełnosprawnych
Wigilia żeglarska”, dla członków Stowarzyszenia, w której wzięło udział 50 osób
Rok 2016
Warsztaty żeglarskie
Wycieczka integracyjno-turystyczna dla osób niepełnosprawnych -
Impreza integracyjną nad Zalewem Sulejowskim. Inauguracja sezonu żeglarskiego.
„Wigilia żeglarska” dla członków Stowarzyszenia, w której wzięło udział 50 osób
Rok 2017
Szkolenia żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
„Wigilia żeglarska” dla członków Stowarzyszenia, w której wzięło udział 50 osób
Rok 2018 - 2022
Szkolenia żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
„Wigilia żeglarska” dla członków Stowarzyszenia, w której wzięło udział 50 osób
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „SŻN " Keja"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi