Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Wspieranie i świadczenie opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie i ich rodzinami; wspieranie w żałobie rodzin dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, którzy zmarli z powodu innych przyczyn niż schorzenia ograniczające życie; rozwijanie i wprowadzanie modelu domowej opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi w Polsce i za granicą; wspieranie i świadczenie działalności rehabilitacyjnej i profilaktycznej na rzecz dzieci, młodzieży i młodych dorosłych niepełnosprawnych; prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie zgodnym z celami Fundacji.
Środki zebrane z 1,5% wykorzystane zostaną na działalność statutową Fundacji.
Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci od 2008 roku obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego w ich własnych domach, gdy rodzice i lekarze podejmują decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Celem opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny. 24 godziny na dobę pełnimy specjalistyczną opiekę medyczną, 7 dni w tygodniu, w dni zwykłe i święta. Wysoko wykwalifikowany zespół hospicjum dysponujący specjalistycznym sprzętem jest w stanie zapewnić choremu dziecku i jego rodzinie bezpieczny pobyt w domu.
Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci istnieje dzięki wsparciu finansowemu, jakie otrzymuje w postaci przekazanych darowizn finansowych i rzeczowych od firm i osób prywatnych, a przede wszystkim dzięki corocznie przekazywanemu 1,5% podatku. Stanowi on prawie połowę naszego corocznego budżetu i bez niego niemożliwym byłoby sprawowanie szerokiej opieki nad naszymi Podopiecznymi.
Opiszę Ci uśmiech dziecka. Jest on różny. Zdarza się od ucha do ucha, zdarza się nieśmiały, z zaledwie nieznaczącym drgnięciem górnych kącików ust. Pojawia się też z różnych powodów. Bo właśnie przyszedł do domu przyjaciel, bo babcia opowiedziała cudowną bajkę, bo kostka czekolady tak bardzo smakuje. Pojawia się też, gdy jest trochę lżej, gdy mniej boli, gdy można być w domu, choć jest się chorym - dzięki odpowiedniemu sprzętowi, odpowiednim warunkom. Gdy można zrealizować jakieś ważne marzenia.
Czasem uśmiechu na twarzyczce nie widać, lecz czuć, jak uśmiecha się serce dziecka. Po prostu czuć.
Czasem dziecko uśmiechnie się, gdy odchodzi - uśmiech na chwilowe pożegnanie i powitanie nowego, uśmiech, bo już nie boli w ogóle...
Czasem chore dzieci mają marzenia, które można spełnić. Może jest to podróż, wyprawa nad morze, do zoo, może spotkanie z kimś znanym, a może zmiana koloru pokoju na niebieski. Wiemy, że nasze dzieci mają mniej czasu niż byśmy chcieli, ale nie tracimy go na opłakiwanie tego, czego zmienić nie można. Spróbujmy pomóc im pięknie przeżyć całe krótkie życie.
Pomorskie Hospicjum dla Dzieci (PHD) zapewnia opiekę paliatywną w warunkach domowych dzieciom, młodzieży oraz młodym dorosłym cierpiącym z powodu postępujących nieuleczalnych chorób oraz schorzeń nowotworowych w fazie terminalnej. Chore dziecko przebywa w swoim domu rodzinnym, a pracownicy PHD przyjeżdżają do niego na wizyty. Celem działania PHD jest umożliwienie powrotu ciężko chorego dziecka do jego domu, zwalczanie bólu i innych objawów w celu poprawy komfortu życia oraz wsparcie dla rodzin również w okresie żałoby po stracie dziecka.
Nasi podopieczni to wspaniałe dzieciaki. Każde z nich jest zupełnie inne, cudowne, pełne życia i nadziei. Wszystkie niestety są również śmiertelnie chore. 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu nasz wykwalifikowany zespół hospicyjny, dysponujący specjalistycznym sprzętem dojeżdża nawet w najbardziej odległe od Gdańska rejony (do 100 km), aby zapewnić naszym podopiecznym i ich rodzinom bezpieczny pobyt w domu.
Dzięki temu dziecko odchodzi w otoczeniu najbliższych, w miejscu, w którym czuje się bezpiecznie i spokojnie, w ramionach kochających rodziców. Żaden najpiękniejszy, najlepiej wyposażony szpital nie jest w stanie zastąpić domu i jego rodzinnego ciepła.
W tym trudnym okresie cała rodzina otrzymuje wsparcie psychologiczne i duchowe. Rodziny poza chorobą dziecka często borykają się z poważnymi trudnościami finansowymi. Brakuje środków na jedzenie, opał, środki czystości, leki. Staramy się, poprzez podejmowane działania oraz wsparcie sponsorów, zapewnić im pomoc socjalną. W dramatycznych sytuacjach nawet pieniężną.
Po odejściu dziecka nasza opieka się nie kończy, nadal pozostajemy z rodzinami w stałym kontakcie. Wspieramy je w różny sposób w trudnych chwilach żałoby.
PHD prowadzi również edukację w przedszkolach, szkołach i uczelniach wyższych. Projekt jest swoistym podziękowaniem dla wrażliwego społeczeństwa, które pomaga naszemu hospicjum w trudnej misji opiekowania się śmiertelnie chorymi dziećmi. Prezentacje są bezpłatne, do placówek edukacyjnych docieramy na terenie całego województwa pomorskiego.
W przedszkolach uczymy dzieci integracji i tolerancji. Razem z maluchami odnajdujemy piękno w twarzach niepełnosprawnych rówieśników. Krótkie, 20 minutowe pogadanki kierujemy do dzieci w wieku 5 i 6 lat.
U starszych dzieci w wieku szkolnym opowiadamy o doświadczeniu choroby i niepełnosprawności, przedstawiamy historie dzieci i udowadniamy, że mimo śmiertelnej choroby można cieszyć się życiem, zachęcamy do wolontariatu.
Na uczelniach rozważamy śmierć w aspekcie uporczywej terapii i poszanowania ludzkich wyborów, przypominamy o prawach dziecka powtarzając je za naszym wielkim mentorem Januszem Korczakiem. Historie naszych podopiecznych stanowią kanwę do przemyśleń i dyskusji na temat radości życia, ale również jego ulotności.
Medycyna wrażliwa kulturowo to projekt edukacyjny Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci skierowany do medyków z różnych dziedzin medycyny. Pragniemy wyposażać w wiedzę, rozmawiać i razem z wielokulturowymi partnerami zastanowić się jak leczyć i wspierać pacjenta, aby budować wzajemne zaufanie w aspekcie leczenia i umierania. Jaka jest medycyna wrażliwa kulturowo? Medycyna wrażliwa kulturowo to medycyna otwarta, tolerancyjna i wychodząca naprzeciw przekonaniom pacjentów różnych wyznań, budująca zaufanie i relacje.
Gdańsk jest miastem wolności i solidarności, głęboko wierzymy, że właśnie tu jest przestrzeń, aby ten projekt dobrze się rozwijał.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi