Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja pod nazwą „Fundacja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. i Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu - Ciepło i Serce" została ustanowiona przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. i Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Rejestracja w Krajowym rejestrze Sądowym nastąpiła w dniu 10 stycznia 2007 r.
Dnia 9 grudnia 2014 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie – XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego postanowił, na wniosek Fundacji „Ciepło i Serce”, w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotne oraz Rejestrze Przedsiębiorców, wykreślić „Fundację Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. i Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu - Ciepło i Serce" i w jej miejsce wpisać podmiot o nazwie „Fundacja Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu - Ciepło i Serce".
Celem Fundacji jest finansowe, merytoryczne i organizacyjne wspieranie form świadczenia pomocy zdrowotnej, w szczególności udzielanej przez osoby prawne, instytucje - niesienie pomocy społecznej osobom w trudnej sytuacji życiowej i ich rodzinom oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób, działalność charytatywna, ochrona i promocja zdrowia, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, nauka, edukacja i oświata, w szczególności w zakresie ochrony zdrowia, działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami, promocja i organizacja wolontariatu.
Od 2015 r. Fundacja koncentruje się na budowie hospicjum paliatywnego w Tarnobrzegu - Miechocinie.
Zarząd Fundacji planuje kontynuowanie prac związanych z budową Hospicjum w Tarnobrzegu – Miechocinie.
Równolegle będą kontynuowane działania zmierzające do pozyskania środków finansowych na dalszą realizację budowy Hospicjum. Skoncentrują się one na pozyskaniu wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, funduszy celowych Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz dotychczas realizowanych działań mających na celu pozyskanie darczyńców, którzy przekazaliby na rzecz Fundacji 1% swojego podatku przy rocznym rozliczeniu podatkowym. Planowane jest również pozyskiwanie wsparcia ze strony sponsorów indywidualnych, prowadzenie systematycznej promocji w lokalnych telewizjach i organizowanie akcji, z których uzyskane dochody mogłyby wesprzeć działalność Fundacji.
Prowadzone działania: prowadzenie działalności na rzecz osób ciężko chorych na choroby nieuleczalne, a także przewlekle chorych i starszych oraz na rzecz rodzin tych osób w czasie sprawowania nad nimi opieki i po ich śmierci poprzez dofinansowanie leczenia w kraju i za granicą, zapewnienie opieki długoterminowej, terminalnej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.
Prowadzone działania: prowadzenie działalności na rzecz osób ciężko chorych na choroby nieuleczalne, a także przewlekle chorych i starszych oraz na rzecz rodzin tych osób w czasie sprawowania nad nimi opieki i po ich śmierci poprzez dofinansowanie leczenia w kraju i za granicą, zapewnienie opieki długoterminowej, terminalnej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.
Fundacja Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu "Ciepło i Serce" w 2018 r. kontynuowała prace związane z budową Hospicjum w Miechocinie. W 2018 r. wchodziliśmy kontynuując roboty wewnętrzne tynkarskie oraz przy instalacji c.o. W ciągu roku wykonano następujące prace: zakończono montaż wewnętrznej instalacji c.o. (bez montażu grzejników), wykonano tynki wewnętrzne, dobudowano wiatrołap z zadaszeniem, dodatkowymi drzwiami zewnętrznymi i doświetleniem, na całej posadzce wykonano wylewki wraz z ociepleniem, zamontowano 100% sufitów z podwójnych płyt kartonowo – gipsowych, zagruntowano wszystkie ściany i sufity, pomalowano wszystkie sufity, rozpoczęto malowanie ścian wewnętrznych, położono płytki gresowe na posadzce w części kuchennej. Na zewnątrz budynku położono przed wejściem głównym i wejściem bocznym kostkę brukową, wykonano wokół budynku niwelację terenu z oskarpowaniem i odprowadzeniem wód opadowych, położono krawężniki pod drogę ppoż. wokół budynku.
Część robót była wykonywana metodą gospodarczą, generującą relatywnie małe koszty, część realizowana była przez firmy specjalistyczne. Koszty, które wydatkowaliśmy w 2018 r. na budowę wyniosły 232 560,74 zł, a od początku budowy na koniec 2018 r. – 1 182 429,22 zł. Praktycznie całość tegorocznych środków pochodziła z darowizn (114 323,78 zł) oraz z przekazanego na rzecz Fundacji 1% podatku dochodowego za 2017 r. (133 524,05 zł). Jest to w zasadzie jedyne źródło finansowania. Tak jak co roku szukaliśmy wsparcia ze strony różnych firm, instytucji i urzędów - w tym z Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego - na tą chwilę nie ma szans na uzyskanie dofinansowania z pieniędzy unijnych czy też np. dofinansowania w ramach współpracy Wojewody z instytucjami pozarządowymi i pożytku publicznego.
W 2019 r. planowany jest do realizacji, w miarę możliwości finansowych, dalszy etap prac wykończeniowych wewnętrznych oraz zagospodarowywanie działki zewnętrznej. Wewnątrz kontynuowane będą prace związane z kładzeniem płytek posadzkowych i ściennych, wykładziny posadzkowej w wersji „szpitalnej” (koszt ok. 70 000 zł), malowaniem ścian, montażem drzwi wewnętrznych (71 szt. – koszt ok. 80 000 zł), wykonaniem części technologicznej kotłowni wraz z montażem grzejników. Na zewnątrz planowane jest wykonanie przyłącza gazowego oraz kontunuowanie prac przy drogach i chodnikach. Zakres jest duży, jego rzeczywista realizacja jest uzależniona od wielkości uzyskanych środków pieniężnych. O ile możliwości finansowe pozwolą zakres ten może być oczywiście poszerzony na prowadzenie dalszych prac wykończeniowych; montaż białej armatury, zakup i montaż wyposażenia specjalistycznego w odniesieniu zarówno do miejsc przebywania stałego chorych, lak i gabinetów lekarskich, zabiegowych oraz wyposażenia kuchni.
Bardzo dziękujemy za pieniądze przekazane w 2018 r. W 2019 r. chcemy w dalszym ciągu kontynuować budowę, która była ostatnim dziełem ks. Józefczyka w Tarnobrzegu, wiemy, że była dla Niego bardzo ważna, bo przecież dotyczy osób dotkniętych chorobą nowotworową. W związku z tym zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli z apelem o wsparcie tej budowy, która będzie najlepszym pomnikiem zbudowanym ks. Prałatowi. Im więcej pieniędzy uda nam się zebrać, tym szybciej zakończymy budowę i placówka będzie mogła służyć potrzebującym.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „FUNDACJA PARAFII PW. MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W TARNOBRZEGU - "CIEPŁO I SERCE"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi