Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (Diakonia Polska) prowadzi działalność charytatywną na rzecz osób starszych, z niepełnosprawnością, dzieci, młodzieży i rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Niesie także pomoc ludziom w sytuacji katastrof humanitarnych i klęsk żywiołowych, a także migrantom i uchodźcom.
Osobowość prawną Diakonia Polska uzyskała 10 lutego 1999 r. rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 20, poz. 178). Organizacja działa na terenie całego kraju. Od 2003 r. jest członkiem Eurodiaconii, zaś od 2006 r. posiada status organizacji pożytku publicznego.
Działania Diakonii Polskiej mają na celu wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji socjalnej, wyrównywanie szans i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Diakonia od lat niesie pomoc seniorom, osobom chorym i z niepełnosprawnością, zapewniając im leki i sprzęt rehabilitacyjny, a także dofinansowując programy integracyjne. Przeciwdziała marginalizacji dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, dotując programy edukacyjne i socjoterapeutyczne. Prowadzi też różnorodne projekty wsparcia uchodźców.
Diakonia Polska współpracuje z licznymi partnerami w kraju i za granicą.
Fundusze pozyskane z 1,5% (wcześniej 1%) podatku pozwalają nam co roku pomagać wielu osobom potrzebującym i wspierać instytucje diakonijne (pomocowe). Nasze działania nie byłyby możliwe bez Państwa wsparcia. Każdy dar serca zmienia życie wielu osób, przynosi nadzieję i miłość. Dobro jest darem, które zmienia świat na lepsze i niesie pokój. W chorobie i nieszczęściu najważniejsza jest pomoc, solidarność i bliskość drugiego człowieka. Dzięki pozyskanym funduszom z 1,5% podatku Diakonia Polska udzieli pomocy potrzebującym dzieciom, młodzieży, seniorom, osobom chorym, z niepełnosprawnością oraz znajdującym się w kryzysie. Podanie pomocnej dłoni drugiemu człowiekowi jest darem miłości bliźniego, Twoim darem.
W 2024 r. nadal chcemy wspierać osoby w trudnej sytuacji socjalnej m.in. poprzez:
- wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, w tym wsparcie psychoterapeutyczne;
- dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych;
- programy na rzecz osób starszych i z niepełnosprawnością;
- zakup leków i rehabilitację osób chorych;
- dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego;
- działalność świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych;
- spotkania integracyjne i międzypokoleniowe;
- programy pomocy w sytuacjach kryzysowych.
Diakonia Polska prowadzi szeroką działalność na rzecz pomocy osobom w potrzebie. Realizuje szereg projektów pomocowych, wspierając dzieci, młodzież, rodziny w trudnej sytuacji życiowej, seniorów, osoby chore i z niepełnosprawnością, ludzi w sytuacji katastrof i klęsk żywiołowych, migrantów i uchodźców i in.
Diakonia Polska wspiera parafialną i diecezjalną działalność charytatywną. Organizuje konsultacje i konferencje w zakresie problematyki pomocy charytatywnej. Koordynuje projekty wolontariatu międzynarodowego, przyjmując zagranicznych wolontariuszy w Polsce i wysyłając polskich za granicę. Bierze udział w ekumenicznych akcjach charytatywnych (Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Skarbonka Diakonijna). Aktywnie współpracuje z instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz wieloma organizacjami diakonijnymi i charytatywnymi w Polsce i za granicą.
Diakonia Polska wspiera też domy pomocy społecznej, stacje diakonijne i socjalne, wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, środowiskowe domy samopomocy, świetlice środowiskowe i inne inicjatywy prowadzone na rzecz wsparcia osób w potrzebie i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Nasze działania nie byłyby możliwe bez Państwa wsparcia. Dzięki funduszom uzyskanym z 1% podatku w minionych latach pomogliśmy wielu osobom w potrzebie. 1% (a obecnie 1,5%) to pozornie niedużo, ale jest to wielki dar serca, który umożliwia pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dziękujemy za Państwa wsparcie!
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi