Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie „Dla Rodziny”, podejmuje działania na rzecz rozwoju wszelkich form oparcia, służących zdrowiu psychicznemu społeczeństwa. Zapraszamy do kontaktu z nami osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny, które uważają za celowe korzystanie z fachowej pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów, znalezieniu pracy, wspieraniu terapii.
Chcemy by rodzina była najważniejszym środowiskiem życia człowieka, by była środowiskiem jak najzdrowszym, umożliwiającym harmonijny i pełny rozwój każdego z jej członków. Wspierając rodzinę pomagamy sobie nawzajem. Otwarci jesteśmy na różne poglądy ale stronimy od ideologii a najważniejszy jest kontakt indywidualny z każdym człowiekiem, poświęcony czas, zaangażowanie, wspólnie podejmowane działania i zrozumienie.
W ciągu 19 lat funkcjonowania realizowaliśmy następujące formy pomocy: progamy psychoedukacyjne w zakresie zdrowia psychicznego - konsultacje z psychologiem • spotkania grupowe i warsztaty, prowadzone przez psychologa oraz lekarzy psychiatrii • program Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej , obecnie aktywnie włączyliśmy się w działania pomocy dla Ukrainy - szycie apteczek Pierwszej Pomocy, kocy, poduszek, udostępnienie światlicy dla osób chroniących się przed skutkami wojny. Inicjujemy działania na rzecz lokalnego środowiska, w którym funkcjonujemy - dwie edycje Pikniku Podwórkowego "Tu mieszkam, uczę się i dbam o zdrowie". Wcześniej prowadziliśmy i zainicjowalićmy na terenie Łodzi Zespoły Leczenia Środowiskowego, organizowaliśmy wyjazdy integracyjne • prowadziliśmy programy aktywizacji zawodowej - Trener Pracy, wydawaliśmy ogólnopolski kwartalnik POL-FAMILIA, organizowaliśmy kampanie społeczne na rzecz zdrowia psychicznego ( obchody Dnia Zdrowia Psychicznego, "Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi", Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, przemarsz ulicą Piotrkowską i inne.)
Serdecznie zapraszamy do kontaktu:
ul. Piotrkowska 38 lok 9 U, podwórko, parter, prawa oficyna
tel. 42 616 05 16, e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl, www.dla-rodziny.org.pl
Poniedziałek – Piątek: 9.00-17.00
W roku 2023 chcemy wspierać bieżącą działalność Stowarzyszenia. Z ośrodka Stowarzyszenia korzysta wiele osób. Prowadzony jest tu program Asystenta Osoby Niepełnosprawnej, program psychoedukacyjny dla rodzin osób z niepełnosprawnością, m.in. dla osób chorujących psychicznie oraz prowadzone są zajęcia aktywizacyjne ( społeczne i zawodowe) pod wspólną ideą Klubu Aktywności Społecznej i Aktywizacji "KASIA". Od 2022 aktywnie włączyliśmy się dodatkowo w pomoc dla Ukrainy, udostępniliśmy naszą siedzibę dla osób z Ukrainy i wspólnie z wolontariuszami uruchomiliśmy stanowiska warsztatowe z podarowanych maszyn i samodzielnie przygotowaliśmy ponad 400 apteczek, 500 kocy, 300 poduszek, szyjemy także nosze. Chcemy dalej kontynuować to wsparcie, ze środków zakupimy materiały i narzędzia niezbędne do szycia. W roku 2023 będziemy chieli także kontynuować potrzebne prace adaptacyjne i remontowe w siedzibie oraz na podwórku przy Piotrkowskiej 38, tworząc przyjazną, społeczną przestrzeń sprzyjającą integracji, powrotowi do zdrowia i aktywności. W siedzibie kontynuować będziemy zajęcia dzienne, przygotowywany będzie program psychoedukacyjny "Masz w sobie siłę II" oraz programy aktywizacji zawodowej - zatrudniamy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, tworzymy stanowiska pracy dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Chcielibyśmy na stałe zatrudnić psychologa oraz instruktora terapii zajęciowej. Zorganizujemy wspólnie z mieszkańcami kolejną 3. edycję Pikniku ,,Tu mieszkam, uczę się i dbam o zdrowie", który wpisał się w tradycję, jest lubiany i oczekiwany przez dzieci i podopiecznych. Planujemy organizację szkolenia z pierwszej pomocy dla zespołu Stowarzyszenia połączonego z blokiem psychologicznym dot. radzenia sobie w nagłych, kryzysowych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
W dużym stopniu dzięki przekazanym przez Państwa środkom będziemy mogli włączać osoby po kryzysach, osoby z niepełnosprawnością do świata ludzi aktywnych, będziemy mogli tworzyć miejsca pracy dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności przy Stowarzyszeniu, prowadzić Klub Aktywności Społecznej, realizować większe zadania poprzez zapewnienie wkładu własnego do tak potrzebnych projektów jak Asystent Osoby Niepełnosprawnej, gdzie pod opieką Stowarzyszenia pozostaje obecnie ponad 60 podopiecznych.
Liczymy na Waszą pomoc! Dziękujemy!
Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny” skupia i reprezentuje rodziny oraz opiekunów potrzebujących wsparcia w procesie leczenia i opieki nad osobą, która zachorowała psychicznie. Stowarzyszenie jest jednym z wielu ogniw w systemie opieki psychiatrycznej. Jesteśmy organizacją pacjencką, czyli taką, która angażuje do swojej działalności także osoby doświadczone danym problemem, czyli w naszym przypadku są to rodziny osób chorujących, niepełnosprawnych. Do współpracy zachęcamy osoby, które w toku - nieraz trudnych doświadczeń z leczenia i sprawowania opieki nad osobą chorą - zdobyły umiejętności, więdzę, która mogą podzielić się z innymi. Z drugiej strony Stowarzyszenie korzysta z w wiedzy i umiejętności profesjonalistów - terapeutów, lekarzy i innych specjalistów. Dopiero to połączenie tworzy funkcjonalną całość.
Stowarzyszenie popiera wszelkie działania wspierające zdrowie psychiczne społeczeństwa, przyczyniające się do powstawania nowych i rozwoju istniejących form oparcia dla osób chorujących psychicznie i ich rodzin. W miarę możliwości samo podejmuje działania na rzecz wymienionych celów, organizujące formy wsparcia pomocy poza szpitalnej tzw. psychiatrii środowiskowej. Członkowie stowarzyszenia oraz podopieczni korzystają z cyklicznych warsztatów psychoedukacyjnych i grup wsparcia w ramach realizowanych programów np. programu Transfer (2018-2021 r.), ,,Masz w Sobie Siłę" (2022 r.). Zespół Stowarzyszenia opracował i wydał dwie publikacje promujące profilaktykę zdrowia psychicznego zawierające artykuły poradnikowe dla osób w kryzysie i ich bliskich, np. o tematyce stresu, dobrej komunikacji, uzależnień.
Kolejną ważną działalnością Stowarzyszenia jest wspieranie osób z niepełnosprawnością. Od 2015 prowadzimy program Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej (AOON). Program okazał się bardzo potrzebny w województwie łódzkim, osoby niepełnosprawne, które korzystały z usług asystentów poprawiły umiejętności samodzielnego funkcjonowania, komunikowania się z otoczeniem, nabyły i utrwaliły nowe umiejętności, szerzej włączały się w życie społeczne. W samej tylko edycji programu 2022 r. wsparciem objęto 116 osób.
Prowadzimy też działania w ramach Klubu Aktywności Społecznej i Aktywizacji „KASiA” (m.in. warsztaty, zajęcia klubowe, stanowiska pracy dla ON, staże, wolontariat). Zajęcia realizowane pod ideą Klubu Aktywności Społecznej i Aktywizacji w skrócie „KASIA” mają na celu wszechstronną aktywizację społeczną, zawodową, środowiskową i towarzyską, kształtowaniu umiejętności technicznych, np. szycia, tkania. Podejmowane są wielokierunkowe działania, w oparciu o zainteresowania, zasoby i umiejętności zespołu i członków Stowarzyszenia przy wykorzystaniu różnorodnych metody wsparcia środowiskowego. Zajęcia mają na celu pomóc każdemu z uczestników zbudować osobisty potencjał, który umocni poczucie własnej wartości i przynależności społecznej, który rozbudzi potrzeby kulturalne i towarzyskie oraz pomoże w ich zaspokojeniu. Spotkania klubowe przyczyniają się do lepszego funkcjonowania osób chorujących w najbliższym otoczeniu, integracji społeczności lokalnej, poprawy relacji rodzinnych i skuteczniejszego rozwiązywania problemów dnia codziennego. Członkami klubu mogą zostać podopieczni, ich rodziny i opiekunowie, osoby starsze, wolontariusze np. studenci kierunków społecznych i inne osoby, którym bliska jest działalność społeczna i idea aktywności społecznej.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie "Dla Rodziny"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi