Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Krąg Harcerski „Drzewo Pokoju” jest Organizacją Pożytku Publicznego (KRS: 0000185445) działającą na terenie Trójmiasta i okolic, skupiającą w swoich szeregach około 150 zuchów, harcerek i harcerzy.
Nasze początki sięgają 1981 roku, choć jako niezależna organizacja istniejemy od 2000 roku.
W ramach Kręgu działają dwie koedukacyjne gromady zuchowe, siedem jednostek harcerskich (cztery żeńskie i trzy męskie) oraz sześć starszoharcerskich – skupiających kadrę.
Nasz Krąg propaguje w wychowaniu harcerskim: wartości chrześcijańskie, puszczaństwo, wychowanie do życia w rodzinie, a także umacnianie polskiej tożsamości narodowej.
Współpracujemy z Niezależnym Hufcem Harcerstwa Polskiego „LS – Kaszuby” ze Szwecji, należymy do międzynarodowej organizacji The Order of World Scouts.
Komendantem Kręgu od 2023r. jest Zuzanna Dawid.
Środki uzyskane z podatku przeznaczamy na:
Ogólne działania statutowe
Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym
Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie
Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego
Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami
Promocja i organizacja wolontariatu
Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej
Promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu
Turystyka i krajoznawstwo
Wypoczynek dzieci i młodzieży
Harcerstwo na ziemiach polskich zaczęło się jeszcze za zaborcy. Było ruchem zrzeszającym młodych ludzi chcących doskonalić siebie i pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Mieli ideały, chcieli służyć Bogu, ludziom i Polsce. Żyć w kontakcie z przyrodą i każdego dnia sprawiać, by świat był lepszym miejscem. Nie jest to misja łatwa, ale podążając za tym dziedzictwem my - “Drzewo Pokoju” - stawiamy sobie te same cele.
Jako samodzielna organizacja zaistnieliśmy w 2000 roku i od tego czasu sukcesywnie rozwijamy się i zwiększamy zakres działania. Prawie 20 lat temu zaczynaliśmy od 1 drużyny, obecnie prowadzimy 9 jednostek młodszoharcerskich i zuchowych. Nasi harcerze spotykają się co tydzień na kilkudziesięciu zbiórkach zastępów by rozwijać się i uczyć. Nie odmawiamy im przy tym oczywiście rozrywki z zajęć, ognisk, rozwijania technik harcerskich oraz małych i dużych gier terenowych.
Co roku na przełomie października i listopada wyjeżdżamy na biwak z Ostępami - grą na orientację. Pokonujemy łatwiejsze i trudniejsze trasy przechodząc po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów, wszystko według mapy i kompasu. Sprawdzić mogą się wszyscy, najstarsi i najmłodsi a instruktorzy najlepiej obserwują postępy swoich podopiecznych, jakie robią z roku na rok. Później, przez cały rok na krótkie - weekendowe biwaki wyjeżdżamy nie rzadziej niż co 3 miesiące.
Od wielu lat 11 listopada pojawiamy się na gdyńskiej Paradzie Niepodległości by uczcić wolność naszej Ojczyzny oraz organizujemy Festiwal Patriotycznej Formy Artystycznej (dawniej Pieśni Patriotycznej) na której zarówno jednostki, jak i wolne grupy mogą zaprezentować się w patriotycznej formie. Przeważają występy z historycznymi pieśniami, ale pojawiały się również autorskie sztuki teatralne i ballady pisane przez harcerki. Za każdym razem wydarzenie to ściąga grono widzów- zarówno rodzin występujących jak i osób z zewnątrz.
Za każdym razem o zajęcia i organizację troszczą się doświadczeni instruktorzy, których szkolimy i pomagamy im się szkolić. Nasze szeregi zasilają więc między innymi ratownicy wodni i medyczni z dyplomami, a kompetencji organizacyjnych i prowadzenia grupy uczymy harcerzy już w wieku gimnazjalnym. Co więcej, zgodnie z założeniami gen. Baden - Powella, na odpowiedzialnych funkcjach sprawdzają się oni od młodych lat doskonale.
Największym przedsięwzięciem Kręgu jest organizowany każdego roku 16-dniowy obóz. Zaczyna się od przyjazdu kadry, która w lesie, nad jeziorem buduje, głównie z drewna, potrzebne urządzenia. Od zera stawiamy kuchnię, stołówkę, pomost na jeziorze i urządzenia do mycia, a nawet latryny. Instruktorzy budują ceglane piece, kopiemy “ziemiankę”, by dobrze przechowywać żywność. Kiedy na miejsce przyjeżdżają harcerze i harcerki, zaczynają również od pracy na rzecz własnego mieszkania. Ich zadaniem jest rozstawić namioty i prycze, na których będą spać. Kiedy prace, łącznie z zeribami (ogrodzeniami) i bramami wejściowymi zostaną zakończone, zaczyna się właściwy obóz.
Przebywanie w lesie jest dla młodego człowieka kształcące samo w sobie, ale my na tym nie poprzestajemy, dbamy o braterską atmosferę i postawę niesienia pomocy. Harcerze sami gotują i sprzątają, dokonują potrzebnych napraw i piorą swoje ubrania. Jednocześnie prowadzimy najróżniejsze zajęcia - poza, można rzecz oczywistymi - przyrodo i terenoznawczymi - plastyczne, sportowe, muzyczne, jak również dbamy o rozwój duchowy, w tym niedzielne msze święte dla harcerzy i codzienne modlitwy.
Częścią naszej działalności jest również bezpośrednie angażowanie harcerzy w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Co jakiś czas bierzemy więc udział w akcjach zbiórek na różne organizacje charytatywne, pomagamy w parafiach, śpiewamy na mszach, sprzątamy, gdzie tego potrzeba.
Gen. Robert Baden - Powell, który rozpoczął ruch skautowy na całym świecie powiedział, że “Celem wychowania skautowego jest podniesienie poziomu przyszłych, obywateli, szczególnie pod względem charakteru i zdrowia; zastąpienie samolubstwa służbą dla bliźnich, usprawnienie chłopców pod względem moralnym i fizycznym, aby mogli pełnić służbę bliźnim”, jest to właśnie to, co staramy się, jako Krąg Harcerski “Drzewo Pokoju”, robić na co dzień.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Krąg Harcerski „DRZEWO POKOJU”” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi