Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja za cel swego statutowego działania przyjęła szeroko pojętą pomoc służbie zdrowia, mając na względzie braki w wyposażeniu placówek medycznych i ciągłe niedofinansowanie tej kluczowej dla społeczeństwa dziedziny. Aby realizować te szczytne cele Fundacja korzystała z różnych form pozyskiwania środków. W 1994 roku Fundacja rozpoczęła prowadzenie szkoleń dla pracowników medycznych, głównie dla położnych. Były to szkolenia z zakresu szkoły rodzenia oraz przygotowujące kobiety ciężarne do naturalnego porodu. Odpowiadając na oczekiwania osób zainteresowanych Fundacja poszerzyła zakres tematyczny szkoleń i seminariów m.in. o zagadnienia ubezpieczeń społecznych, świadczeń pochodzących z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (były to szkolenia skierowane do pracodawców – płatników składek i zasiłków, biur rachunkowych i innych podmiotów), zasad orzekania o niezdolności do pracy (szkolenie skierowane głównie do personelu medycznego zakładów opieki zdrowotnej, obejmujący część merytoryczną, formalną i administracyjną). Fundacja jako organizacja „non-profit” zgromadzone dzięki szkoleniom środki przeznacza na cele statutowe, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. celem działania Fundacji jest wspomaganie służby zdrowia poprzez między innymi zakup sprzętu medycznego, modernizację placówek medycznych, szkolenie kadry specjalistów oraz inne działania zmierzające do poprawy warunków leczenia i skuteczniejszej pomocy wszystkim potrzebującym.
Fundacja Zdrowia Ziemi Łódzkiej pozyskane z 1,5% podatku środki finansowe przeznacza głównie na wsparcie dla osób z problemami zdrowotnymi, zakup sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami, zakup wyposażenia dla placówek medycznych. Ostatnio Fundacja ukierunkowała również swoje działania na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych z małych miejscowości ponieważ jednostki te coraz częściej biorą udział w akcjach ratowniczych, które mają miejsce głównie na nowowybudowanych drogach szybkiego ruchu takich jak autostrady.Wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych jest istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Działa to nie tylko na rzecz samych strażaków, ale również wpływa na ogólną gotowość społeczności do radzenia sobie z zagrożeniami pożarowymi i sytuacjami kryzysowymi. Lepsze wyposażenie OSP poprawi ich gotowość do skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia pożarem czy innymi katastrofami. Warto również podkreślić, że zaangażowanie społeczności lokalnej i współpraca z różnymi podmiotami są kluczowe dla sukcesu tych działań.
Utworzenie w 1990 roku Fundacji Zdrowia Ziemi Łódzkiej podyktowane było troską o zdrowie społeczeństwa regionu i kraju. Decyzję o powołaniu Fundacji podjęli ludzie, którym nie obca była troska o wspomaganie skromnych zasobów służby zdrowia, a tym samym o losy naszego zdrowia. Dlatego też Fundacja za cel swojego działania statutowego przyjęła szeroko pojętą pomoc służbie zdrowia, mając na względzie braki w wyposażeniu placówek medycznych i ciągłe niedoinwestowanie tej dziedziny. Pozyskane środki finansowe przeznaczane są na zakup aparatury i sprzętu medycznego, modernizację i rozbudowę obiektów służby zdrowia, szkolenie kadry medycznej oraz zaspakajanie innych ważnych potrzeb służących poprawie lecznictwa. Nie jesteśmy także obojętni w niesieniu pomocy osobom borykającym się z ciężkimi problemami zdrowotnymi. Biorąc pod uwagę, iż człowiek i jego zdrowie są wartością największą, pragniemy pozyskać zrozumienie istoty naszych działań, ich akceptację i przychylność ludzi dobrej woli, którym nie obce jest niesienie pomocy innym.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Zdrowia Ziemi Łódzkiej” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi