Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego zostało zarejestrowane 28.05.1999 roku
w Sądzie Wojewódzkim w Łodzi jako organizacja pozarządowa.Początkowo Stowarzyszenie liczyło 23 członków. Obecnie w skład członków Stowarzyszenia wchodzą 27 osoby.
Celem Stowarzyszenia jest sprawowanie wszechstronnej opieki nad chorymi z zaawansowaną chorobą nowotworową
i ich rodzinami w domu chorego a także wspiera niepełnosprawnych oraz osoby z potrzebami socjalnymi. Stowarzyszenie prowadzi również Ośrodek Walki z Rakiem a także wspiera opiekunów rodzinnych. Stowarzyszenie, jako organizacja pozarządowa utrzymuje się z kwest, imprez charytatywnych, z dobrowolnych dotacji zakładów pracy i darowizn. Od Stycznia 2006 roku Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego, dzięki temu może pozyskiwać fundusze z odpisu 1% od podatku. Pozyskane w ten sposób środki finansowe Stowarzyszenie przeznacza na zakup sprzętu medycznego niosącego ulgę chorym w cierpieniu oraz na wszelką niezbędną pomoc dla chorych i ich rodzin. Będący własnością Stowarzyszenia sprzęt medyczny wypożyczany jest chorym bezpłatnie i są to: materace p/odleżynowe, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, wózki toaletowe, koncentratory tlenu, ssaki medyczne, inhalatory, balkoniki, pompy infuzyjne.
Od 2003 do 2007 roku Stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w dwóch kampaniach ogólnopolskich:
w kampanii „Pola Nadziei” oraz społecznej kampanii „Hospicjum to też życie”, organizując wiele akcji charytatywnych, koncertów, konkursów, kwest, festynu i debaty.
Zakład Opieki Paliatywnej ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i wszelka pomoc udzielana chorym jest bezpłatna. Opieka hospicyjna/paliatywna nie powoduje przyśpieszenia ani opóźnienia zgonu. Respektuje autonomię chorego, gdyż każdy chory jest jedyną niepowtarzalną osobą, godną najwyższego szacunku i troski.
Dzięki Państwa dobremu sercu co roku możemy prowadzić Ośrodek Walki z Rakiem, wspierać socjalnie osoby będące w potrzebie, serwisować oraz wymieniać sprzęt rehabilitacyjnym, który jest do dyspozycji chorych. 1% podatku jest też niezbędny do realizowania szeregu działań, mających na celu kompleksową pomoc naszym pacjentom jak również osobą, które potrzebują wsparcia nie będąc pacjentami Hospicjum domowego.
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego prowadzi działalność na terenie powiatu Pabianickiego oraz Łaskiego. W zakres działań Stowarzyszenia wchodzi:
Będący własnością Stowarzyszenia sprzęt medyczny wypożyczany jest chorym bezpłatnie i są to: materace p/odleżynowe, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, wózki toaletowe, koncentratory tlenu, ssaki medyczne, inhalatory, balkoniki, pompy infuzyjne. Od 2003 roku Stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w dwóch kampaniach ogólnopolskich: w kampanii „Pola Nadziei” oraz społecznej kampanii „Hospicjum to też życie”, organizując wiele akcji charytatywnych, koncertów, konkursów, kwest, festynu i debaty.
Do realizacji swoich celów statutowych Stowarzyszenie:
1. Prowadzi działalność leczniczą w zakresie opieki hospicyjnej, medycyny paliatywnej oraz specjalistycznej opieki długoterminowej nad osobami przewlekle chorymi i udziela świadczeń zdrowotnych, polegających na sprawowaniu wszechstronnej opieki zdrowotnej, psychologicznej i społecznej nad pacjentami terminalnie i przewlekle chorymi, w tym z nabytą niepełnosprawnością oraz opieki nad rodzinami tych chorych, przy czym:
2. Organizuje całodobowe, stacjonarne hospicja dla dorosłych i dzieci,
3. Tworzy i prowadzi podmioty lecznicze i różne formy pomocy grupowej i indywidualnej, w tym
4. Zakłada i prowadzi ośrodki opieki i wsparcia nad rodzinami chorych i rodzinami osieroconymi, w tym ośrodki opieki długoterminowej i geriatrycznej,
5. Organizuje różne formy pomocy społecznej na rzecz rozwiązywania problemów osób przewlekle, nieuleczalnie chorych i z nabytą niepełnosprawnością.
6. Współpracuje z krajowymi i zagranicznymi instytucjami, bądź podmiotami gospodarczymi mogącymi wesprzeć działalność Stowarzyszenia,
7. Pozyskuje środki finansowe i rzeczowe do realizacji celów Stowarzyszenia, nawiązuje współpracę z pokrewnymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi umożliwiając wymianę doświadczeń oraz wspieranie podejmowanych inicjatyw,
8. Tworzy ośrodki formacyjne dla personelu, wolontariuszy i osieroconych,
9. Prowadzi działalność informacyjno-edukacyjną umożliwiającą szerzenie w społeczeństwie wiedzy na temat idei hospicyjnej,
10. Prowadzi działalność promocyjną i profilaktyczną, w szczególności w zakresie zapadalności na choroby przewlekłe o złym rokowaniu.
11. Prowadzi działalność szkoleniową dla: personelu służby zdrowia, przyszłych adeptów zawodów medycznych i społecznych , wolontariuszy, rodzin chorych,
12. Prowadzi działalność integracyjną dla członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalną, rekreacyjną i towarzyską,
13. Podejmuje inne działania sprzyjające rozwojowi statutowych celów Stowarzyszenia.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi