Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób NIepełnosprawnych rozpoczęło swoją działalność w 2003 roku. Naszym głównym zadaniem jest prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ), który umożliwia rehabilitację społeczną i zwodową, niezbędną do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne niezależnego i samodzielnego życia w społeczeństwie.
Środki finansowe pochodzące z 1% są wykorzystywane przez naszych podopiecznych na refundację leków i innych środków medycznych oraz jako dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych.
Misja:
Pomoc osobom niepełnosprawnym w rozwiązywaniu różnych problemów, prowadzenie warsztatu terapii zajęciowej.
Celem działania Stowarzyszenia jest koordynowanie działań stowarzyszeń i instytucji pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych, tworzenie warunków do pełnego i aktywnego udziału w/w w życiu społecznym oraz integrowanie ich ze społeczeństwem, integrację lokalnych środowisk osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń i grup samopomocy, działalność w celu obrony interesów osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji osób niepełnosprawnych, współdziałanie z instytucjami rządowymi i pozarządowymi w wymienionych wyżej działaniach, organizację imprez masowych o charakterze kulturalnym, integracyjnym, sportowym, edukacyjnym, ekologicznym, religijnym
Prowadzone działania:
Prowadzenie warsztatu terapii zajęciowej dla 30 uczestników.
Organizacja różnego rodzaju wyjazdów, wycieczek zagranicznych i krajowych m.in. do Wilna, Berlina, rejs do Szwecji, do Warszawy, Torunia, Malborka, Trójmiasta i wiele innych atrakcyjnych miejsc.
Udział w życiu kulturalnym poprzez wyjazdy do teatrów, kina, filharmonii, koncerty.
Jesteśmy organizatorami Turnieju Bocci, który corocznie cieszy się ogromną popularnością wśród osób niepełnosprawnych. BOCCIA jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, mogą w nią grać nawet osoby z cztero-kończynowym porażeniem. BOCCIA ma proste zasady gry, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych, posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych. W BOCCIĘ może grać niemal każdy. Gra Boccia posiada walory sportowo- rehabilitacyjne szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje niepełnosprawnym możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Możliwość współzawodnictwa jest znaczącym czynnikiem mobilizującym do systematycznego zwiększania umiejętności niepełnosprawnych a w konsekwencji przełamywania barier psychologicznych i zwiększenia motywacji do podjęcia aktywności społecznej lub zawodowej.
Od 12 lat organizujemy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych dla podopiecznych placówek z Powiatu Lidzbarskiego. Celem tych działań integracyjnych jest przygotowanie osób niepełnosprawnych do godnego życia w społeczności lokalnej, aktywnego podejmowania różnorakich ról społecznych, zaktywizowanie osób niepełnosprawnych, spowodowanie wzrostu ich kompetencji społecznych, podejmowanie wyzwań i decydowanie o sobie na miarę swoich możliwości, przełamanie stereotypu, że osoba niepełnosprawna to osoba bierna, wykluczona ze społeczeństwa.
Współpracujemy z różnego rodzaju placówkami takimi jak przedszkola, szkoły, stowarzyszenia, placówka opiekuńczo-wychowawcza, Miejski Dom Kultury w Ornecie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło w Ornecie i inne.
Nasi uczestnicy WTZ odważnie wychodzą ze swoją działalnością "na zewnątrz". Biorą udział w przeróżnych konkursach: plastycznych, teatralnych, sportowych, informatycznych.
Nasze sukcesy:
I i III miejsce na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Sztuka Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez PFRON; wyróżnienie na szczeblu ogónopolskim;
Wyróżnienia i nagrody w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym im. Ireny Kwinto;
Nagroda Starosty Tczewskiego na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie;
Nagrody w konkursach informatycznych;
Nasze motto brzmi:"Rankingi nie są dla Nas ważne - wartościowe jest to, czego zmierzyć się nie da ..."
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi