Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Głównym celem Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier" jest realizacja autorskiego programu „Oswajanie starości” m.in.przez tworzenie "Kącików Babci i Dziadka" w publicznych domach pomocy społecznej na terenie całej Polski.
W 1997 roku, ówczesna Pierwsza Dama Rzeczypospolitej, Pani Jolanta Kwaśniewska założyła Fundację „Porozumienie bez Barier”. W 2004 roku Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego i nieprzerwanie do dnia dzisiejszego doskonali jakość udzielanej pomocy.
Fundacja zrealizowała wiele różnorodnych programów, w ramach których oprócz osób indywidualnych, wspierała szpitale, inne fundacje, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia i placówki opiekuńczo – wychowawcze.
W ramach działalności Fundacji zostały zrealizowane i wyjątkowo udane kampanie prozdrowotne, takie jak : „Być kobietą”, „Słodkiego nowego życia”, „Nie łam się, jest OK”, „Miej serce, dbaj o serce”, „Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien”, „Zawsze zdrowa i aktywna”.
Od 2013 roku z inicjatywy Prezeski Jolanty Kwaśniewskiej Fundacja prowadzi autorski program „Oswajanie starości”, którego celem jest podniesienie problematyki starości. Program uświadamia, że starości nie należy się bać ale trzeba się do niej przygotować.
Jednym z elementów programu jest zainicjowany w grudniu 2015 r. projekt „Kąciki Babci i Dziadka”, w ramach którego Fundacja przeprowadza metamorfozy wnętrz w domach pomocy społecznej. Dzięki projektowi powstają przyjazne dla Seniorów miejsca, tworzące warunki do integracji wśród mieszkańców i integracji międzypokoleniowej. Idea tworzenia "Kącików Babci i Dziadka", zakłada że będą one otwarte dla lokalnej społeczności oraz staną się miejscem ciekawych spotkań, mini wydarzeń kulturalnych. Miejsca te stają się przyjazne dla osób starszych, są kolorowe, przytulne i otwarte na ludzi.
Do tej pory na terenie całej Polski powstało dziewięć "Kącików Babci i Dziadka":
w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie, ul. Solec 36,
w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie, ul. Kontkiewicza 2 ,
w Domu Pomocy Społecznej "Leśna Oaza" w Słupsku, ul. Leśna 8,
w Centrum Kultury Wilanów- Międzypokoleniowe Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11,
w Dom Pomocy Społecznej "Samarytanin" we Wrocławiu, ul. Świątnicka 25/27
w Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie ul. Głowackiego 26,
w Dom Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień" w Łodzi, ul. Dojazdowa 5/7 oraz
w Dom Pomocy Społecznej "Weterana Walki i Pracy" w Radomiu, ul. Wyścigowa 16,
w Dom Pomocy Społecznej w Legnicy, ul. W.Grabskiego 11,
w Domu Pomocy Społecznej w Katowicach, ul. Adamskiego 22.
W ramach programu „Oswajanie starości” powstał także poradnik kierowany przede wszystkim do osób dojrzałych, po 65 roku życia, pod tytułem „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie”. W książce można znaleźć nie tylko proste i niedrogie przepisy potraw na każdą kieszeń, ale również zestaw ćwiczeń dla osób starszych.
Ważnymi elementami kampanii edukacyjnej programu ''Oswajanie Starości" są spoty społeczne. W pierwszym z nich pt. „Czy całe moje życie nie jest godne Twojej uwagi?” główną rolę odegrał Franciszek Pieczka. W drugim spocie „Mamy całe życie do opowiedzenia”, obok wolontariuszy-seniorów, wzięła udział ikona polskiej muzyki – Irena Santor.
W ramach programu "Oswajanie Starości" fundacja zorganizowała wystawy: "Starzejemy się od urodzenia", przedstawiającą portrety mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. F. Salezego w Warszawie; wystawę "tete a tete", na którą składało się osiem portretów osób starszych, umieszczonych na fasadzie kamienicy przy ul. Nowy Świat w Warszawie oraz wystawę "Oblicza Starości w Wielkopolsce", ukazującą seniorów widzianych w obiektywie studentów filii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Kaliszu. W nawiązaniu do spotu i współpracy z Franciszkiem Pieczką powstał mural przy ul. Pięknej 3A pod hasłem: "Czy całe moje życie nie jest godne Twojej uwagi?".
Jednym z elementów programu są debaty publiczne, kongresy, konferencje, kampanie medialne, pikniki i szereg przedsięwzięć kulturalnych w tym spotkania z seniorami w siedzibie naszej Fundacji. Byliśmy również współorganizatorami pierwszej Ogólnopolskiej Parady Seniorów.
Fundacja "Porozumienie bez Barier” promuje także właściwe postawy wśród mężczyzn, związane z równouprawnieniem oraz zwalczaniem przemocy wobec kobiet. Od 10 lat - wraz z Fundacją Centrum Praw Kobiet – organizuje Konkurs Wyróżnienie "Białej Wstążki", w ramach którego nagradza tych mężczyzn, którzy powiedzieli NIE! przemocy wobec kobiet.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi