Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Działamy na rzecz osób niepełnosprawnych, m.in.:
- prowadzimy warsztat terapii zajęciowej (WTZ) dla osób dorosłych (tj. rehabilitacja w ramach dziennego pobytu),
- organizujemy szkolenia zawodowe dla młodzieży,
- prowadzimy zajęcia specjalistyczne dla dzieci,
Jesteśmy laureatem Wojewódzkiego Konkursu "Organizacja przyjazna wolontariuszom", otrzymaliśmy także znak Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej (2017) oraz wyróżnienie dla aktywnego partnera wspierającego podmiot ekonomii społecznej (2018).
W 2017r nasz WTZ trzymał statuetkę Wolontariusz Powiatu Węgrowskiego, a poszczególni wolontariusze każdego roku również są nagradzani taką statuetką.
Więcej na naszej stronie internetowej www.stowarzyszeniejawor.home oraz na portalu społecznościowym Facebook. W ramach terapii zajęciowej nasi podopieczni wytwarzają upminki okolicznościowe, personalizowane kubki, magnesy, zaproszenia. Dochód ze spzredaży tych produktów przeznaczamy na rehabilitację społeczną osób z niepełnosprawnościami, na ich wyjazdy terapeutyczne, aktywność sportową i turystyczna. Prowadzimy swoje działania tak, aby osoby z niepełnosprawnościami czuły się pełnoprawnymi jej członkami.
Każda Osoba, która przekaże nam swoje 1,5% podatku przyczynia się do rozwoju naszej organizacji i rozwoju każdego z naszych podopiecznych. Każda złotówka to uśmiech na twarzy naszego podopiecznego i wielkie Dziękuję. Każda złotówka to więcej działań! Każda złotówka to krok do naszego sukcesu. Środki z 1,5% podatku przenaczymy na cele statutowe pożytku publicznego, tj. na rehabilitację społeczną oraz zawodową naszych podpiecznych, na integrację środowiskową osób wykluczonych, na wyrównywanie szans życiowych osób z niepełnosprawnościami, oraz jako wkład własny wniosiony do realizowanych projektów. W tym osotatnim przypadku środki pochodzą oczywiście ze żródeł zewnętrznych. Reasumując: pieniążki uzyskane w ramach 1,5% Państwa podatku stanowią dla nas nie przysłowiową "rybę", ale "wędkę", ponieważ zostaną pomnożone. Środki uzyskane w ramach 1,5% podatku posłuża też na zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i akcesoriów do zajęć, celem których jest uatrakyjnienie pobytu podpiecznych i zwiększenie oferty Stowarzyszenia.
Działamy na rzecz osób niepełnosprawnych, m.in.:-
- prowadzimy warsztat terapii zajęciowej (WTZ) dla osób dorosłych (tj. rehabilitacja w ramach dziennego pobytu). Warsztat jest wyodrębnioną finansowo i organizacyjnie placówką działającą w ramach Stowarzyszenia. Środki na tę działalność pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a otrzymujemy je za pośrednictwem Powiatu Węgrowskiego Obecnie przebywa u nas 25 osób z terenu powiatu węgrowskiego oraz mińskiego. Terapia zajęciowa w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej odbywa się w 5 osobowych grupach, w następujących pracowniach terapeutycznych: gospodarstwo-domowe, multimedialna, ceramiczno-plastyczna, techniczna, rękodzieło artystyczne. Zajęcia prowadzone są zgodnie z Rocznym Planem Pracy WTZ i programami poszczególnych pracownio raz Indywidualnym Planem Rehabilitacyjnym napisanym dla każdego uczestnika. Wszystkie prace wykonane podczas aktywności w WTZ możemy sprzedawać. Mamy nabywców w Polsce i poza jej granicami. Środki finansowe uzyskane w ten sposób przeznaczamy na wycieczki. W 2018r reprezentowaliśmy Polskę w Medjugorie na europejskim spotkaniu osób z niepełnosprawnością.
Prowadzimy także szkolenia zawodowe dla nastolatków. Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku szkolili się w zakresie. m.in. takich zawodów jak: brukarz, cykliniarz, ogrodnik itp.
W ramach pozyskanych środków finansowych z różnych grantów organizujemy spływy kajakowe, rejsy żeglarskie, rajdy rowerowe, wycieczki, warsztaty, spotkania i wiele innych ciekawych aktywności, które uczą młodzież kreatywnego spędzania czasu wolnego. To przyczynia się do pomocy rodzinie i szkole w zakresie zapewnienia opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Dzięki udziałowi w zadaniu publicznym MEN „ Wolontariat szkolny”, mogliśmy wydać własny „Program Koła Wolontariatu”. Publikacja została wysłana do szkół powszechnych. Udało nam się także zorganizować konferencję powiatową na temat działalności społecznej w naszym regionie.
Nasi wolontariusze i podopieczni są autorami kilku publikacji .np „Europa od kuchni”(zawiera przepisy na potrawy pochodzące z różnych krajów), „Ziołowa kraina” (wspomnienia o miejscowym proboszczu-zielarzu), „ W tyglu mazowieckich kultur”(o mniejszościach etnicznych i religijnych z naszego terenu), „Tego jeszcze nie wiemy”(wywiady z cudzoziemcami mieszkającymi w naszej okolicy), „Kuchnia regionalna”(potrawy wigilijne z różnych regionów Polski).
Jesteśmy autorami dwóch gier terenowych, przeznaczonych dla turystów odwiedzających naszą małą ojczyznę. Spisaliśmy także historię Jaworka. Stosowna tablica znajduje się przed naszym budynkiem i często odwiedzana jest przez turystów.
Zaproponowaliśmy władzom samorządowym, by organizować „Powiatowy Dzień Wolontariusza”. Od 2 lat odpowiadamy za to wydarzenie.
Jesteśmy dumni z tego, że z naszej inicjatywy w wielu szkołach i instytucjach w 2016r po raz pierwszy zorganizowano „ Dzień życzliwości” i akcja ta trwa nadal.
Nasze działania cieszą się ogromną popularnością w społeczeństwie. Mamy już własną markę.Stowarzyszenie jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu Wolontariusz Powiatu Węgrowskiego. Statuetki tworzone są w naszym stowarzyszeniu prze podopiecznych.
Jesteśmy laureatem Wojewódzkiego Konkursu "Organizacja przyjazna wolontariuszom", otrzymaliśmy także znak Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej (2017) oraz wyróżnienie dla aktywnego partnera wspierającego podmiot ekonomii społecznej (2018). W 2017r nasz WTZ trzymał statuetkę Wolontariusz Powiatu Węgrowskiego, a poszczególni wolontariusze każdego roku również są nagradzani taką statuetką
Każde realizowane przez nas zadanie kończy się ewaluacją, dzięki temu wyciągamy wnioski na przyszłość.
Więcej na naszej stronie internetowej www.stowarzyszeniejawor.home
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym JAWOR” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi