Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach jest powołane do udzielania opieki ludziom ciężko chorym, głównie na nowotwory i udzielania pomocy ich rodzinom bez względu na światopogląd czy wyznawaną religię. Wspieramy w ciężkiej chorobie, aby pacjent mógł cieszyć się każdą chwilą.
Prowadzimy placówkę hospicyjną, w której bezpłatnie świadczona jest stacjonarna i domowa opieka paliatywno-hospicyjna. Celem naszego działania jest udzielanie pomocy poprzez sprawowanie opieki medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej przystosowanej do potrzeb chorych.
Prowadzimy również wypożyczalnię sprzętu medycznego. Nieodpłatnie udostępniamy specjalistyczne łóżka, koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie i wiele potrzebnych urządzeń.
W hospicjum nie skupiamy się na śmierci, ale na wartości życia niezależnie od jego kondycji. To nie szpital – hospicjum jest domem. Często jest ono kojarzone z miejscem, gdzie się umiera. Dla nas jest dokładnie odwrotnie – to miejsce, w którym się żyje – do samego końca.
Bez wsparcia ludzi dobrej woli Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. Jana Pawła " w Żorach nie mogłoby sprawować bezpłatnej opieki nad pacjentami, bowiem Narodowy Fundusz Zdrowia tylko w części pokrywa koszty naszej działalności. Jesteśmy również wspierani przez Darczyńców, w tym poprzez 1,5% podatku. Doceniamy, że robicie to bez rozgłosu, po cichutku. Dzięki Wam możemy spełniać swoją mijsję.
Hospicjum stacjonarne przeznaczone jest dla tych, którzy z różnych powodów chorują w samotności lub też stan chorego nie pozwala rodzinie na opiekę nad nim – wymaga on ciągłej specjalistycznej pomocy. Hospicjum stacjonarne dysponuje 13-stoma salami (1, 2 i 3-osobowymi) z pełnym wyposażeniem, salą rehabilitacyjną, świetlicą i pokojami dla rodzin.
Ideą hospicjum domowego jest połączenie sił rodziny i najbliższych z interdyscyplinarnym zespołem hospicyjnym (lekarzem, pielęgniarką, fizjoterapeutą, psychologiem, kapelanem przy wsparciu przeszkolonych wolontariuszy. Razem pracują oni nad stworzeniem najlepszych możliwych warunków dla chorego.
Za przekazane przez Ciebie 1,5% podatku będziemy mogli kupić leki, sprzęt medyczny, środki opatrunkowe i pielęgnacyjne oraz wiele innych materiałów i urządzeń, które nasi pacjenci otrzymują od nas bezpłatnie.
Dynamicznie rozwijająca się przez ostatnie lata, jedna z najmłodszych dyscyplin medycznych – medycyna paliatywna jest fundamentem opieki paliatywno-hospicyjnej naszego hospicjum. Skuteczna walka z bólem z wykorzystaniem nowoczesnych leków przeciwbólowych, a w ostatnim czasie również procedur zabiegowych, kontrola innych objawów somatycznych, psychicznych to najważniejsze wyzwania jakie stoją przed naszymi lekarzami, pielęgniarkami i całym personelem medycznym.
Leczenie naszych pacjentów prowadzimy w oparciu o standardy i wytyczne polskich oraz międzynarodowych towarzystw naukowych i badawczych, takich jak Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej, Polskie Towarzystwo Badania Bólu czy EAPC (EuropeanAssociation of PalliativeCare i in.), starając się zapewnić chorym leczenie w oparciu o europejskie i światowe standardy postępowania w medycynie paliatywnej.
Naszym nadrzędnym celem jest uzyskanie optymalnej kontroli wszystkich objawów choroby, uśmierzenie cierpienia i bólu, a także utrzymanie jak najlepszej jakości życia chorego aż do jego kresu.
Członkowie Stowarzyszenia, Zarząd, Pracownicy medyczni, administracyjni oraz techniczni, a także Wolontariusze.
Zespół hospicjum to ludzie otwarci na drugiego człowieka. To oni podejmują na co dzień trud działań związanych z organizacją i sprawowaniem opieki nad chorymi terminalnie.
Choroba nie jest trudnością tylko dla pacjenta, ale również zmienia życie jego rodziny. Hospicjum wspiera ją w trudnym okresie życia, w trakcie opieki nad pacjentem – rodzina może skorzystać z rozmów z psychologiem i kapelanem. Po odejściu bliskiej osoby, rodziny mają możliwość uczestniczenia we wspólnej Eucharystii, w każdy II wtorek miesiąca, sprawowanej w intencji zmarłych pacjentów.
Szczególną troską otaczamy dzieci z tych rodzin. Wolontariusze organizują dla nich wyjścia kulturalno-rekreacyjne, wycieczki (wyjazdy w góry, kuligi). Naszym sukcesem jest cykliczna akcja „Listy do M.”, w ramach której darczyńcy z całego świata kupują prezenty dla osieroconych, a placówki oświatowe zbierają słodycze.
W miarę możliwości udzielamy wsparcia finansowego dla dzieci osieroconych będących w trudnej sytuacji materialnej (stypendia, pomoc w nauce, dofinansowanie dodatkowych zajęć pozaszkolnych itp.).
Nasze Stowarzyszenie realizuje dwa duże programy, jeden międzynarodowy – „Pola Nadziei”, a drugi ogólnopolski – „Hospicjum to też Życie”.
W „Polach Nadziei” uczestniczymy od początku istnienia Stowarzyszenia, czyli od 2003 roku. To program polegający na szerzeniu idei hospicyjnej oraz promocji wolontariatu. Symbolem programu jest żonkil, który przypomina o pięknie i kruchości naszego życia. Jesienią sadząc cebulki żonkili zakładamy „Pola Nadziei”, wiosną – gdy żonkile zakwitną – organizujemy wydarzenia na rzecz hospicjum. W realizację programu zaangażowanych jest wiele placówek oświatowych z całego regionu. To wraz z nimi, co roku w wielu miejscach, sadzimy kilkanaście tysięcy cebulek. Regularnie nasi pracownicy i wolontariusze odwiedzają także przedszkola i szkoły. Dla przedszkolaków przeprowadzamy zajęcia edukacyjne w ramach Dnia Żonkila, a dla uczniów szkół warsztaty na temat opieki hospicyjnej i wolontariatu. Przedszkolaki, dzieci i młodzież często przychodzą również do hospicjum – nie tylko na zajęcia, ale i z występami artystycznymi.
Z kolei kampania „Hospicjum to też Życie”, koordynowana jest przez gdańską Fundację Hospicyjną, której celem jest nagłośnienie medialne problemów związanych z tematyką hospicyjną. W ramach akcji odbywają się koncerty „Głosy dla hospicjum” oraz debaty, konferencje, dni profilaktyki zdrowotnej. Co roku poruszana jest inna tematyka związana z działalnością hospicjów.
Programy te uwrażliwiają lokalną społeczność na potrzeby ludzi chorych oraz przełamują stereotypy myślenia i postrzegania placówek hospicyjnych. Bardzo często nauczyciele oraz uczniowie zasilają szeregi naszych wolontariuszy.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Hospicjum im. Jana Pawła II” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi