Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe przede wszystkim pomaga ofiarom mobbingu. Wspiera ich w tych trudnych chwilach i ukierunkowuje w działaniach antymobbingowych. W ramach profilaktyki prowadzi szkolenia antymobbingowe oraz rozpowszechnia wiedzę na ten temat w mediach i na konferencjach. Diagnozuje zjawisko. Przeprowadza audyty aby pomóc pracodawcom w walce z patologią w miejscu pracy. Pomaga przygotowywać procedury antymobbingowe i w razie potrzeby jest bezstronnym mediatorem bądź mężem zaufania.
Pieniądze, które Państwo przkażecie na Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe w całości zostaną wykorzystane na realizowanie zadań statutowych w tym przede wszystkim bezpłatną pomoc poszkodowanym. Nasi członkowie od 2002 roku pracują non profit a pozyskane pieniądze pożytkują wyłącznie na wsparcie ofiar mobbingu. Z naszej pomocy skorzystało już tysiące Polaków poniważ zawsze mogą zadzwonić, napisać lub porozmawiać osobiście o problemach w pracy. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie.
Naszą misją jest niesienie pomocy ofiarom mobbingu i uwrażliwianie społeczeństwa, a zwłaszcza pracodawców, na problem dręczenia ludzi w miejscu pracy
Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe jest organizacją pozarządową. Powstało w 2002 roku we Wrocławiu. Swoją działalnością obejmuje cały kraj. W naszej witrynie można znaleźć informacje o aktualnych patologicznych problemach występujących w stosunkach pracy w naszym kraju, nazywanych mobbingiem, o tym, jak można znaleźć pomoc w sytuacji szykanowania w pracy oraz o działalności naszego Stowarzyszenia. Zapraszamy do obejrzenia!
Nasze cele i działalność
Głównym celem Stowarzyszenia jest pomoc osobom prześladowanym w środowisku pracy oraz przeciwdziałanie zjawisku mobbingu.
Mobbing jest to bezpodstawne, ciągłe i długotrwałe dręczenie, zastraszanie, prześladowanie, szykanowanie człowieka w pracy nie tylko przez przełożonego, ale czasem także przez współpracowników, powodujące poczucie bezsilności, upokorzenia i krzywdy, prowadzące w konsekwencji do ogólnego złego samopoczucia i pogorszenia stanu zdrowia ofiary.
Od 1 stycznia 2004 r. pojęcie mobbingu zostało wprowadzone do kodeksu pracy, zgodnie z którym pracodawca ma obowiązek zwalczania mobbingu w swoim zakładzie pracy, a mobbowany (dręczony) pracownik może dochodzić odszkodowania od pracodawcy [Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw z dnia 14 listopada 2003 roku (Dz. U. 2003 nr 213 poz. 2081)].
Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe:
Organizuje stałe spotkania indywidualne i grupowe, podczas których osoby mobbowane mają możność przedstawienia swojego problemu i uzyskania życzliwej porady psychologicznej lub prawnej, a w razie potrzeby interweniuje u pracodawców na rzecz osób mobbowanych oraz wspiera ich przed sądami pracy. Zapraszamy każdego, kto czuje się prześladowany w pracy, na spotkania, na które trzeba umówić się wcześniej telefonicznie lub e-mailem, korzystając z podanych numerów i adresów. Spotkania odbywają się we Wrocławiu oraz w naszych Oddziałach.
Udziela porad i konsultacji drogą korespondencyjną.
Prowadzi działalność oświatową przez szkolenia dla pracodawców i pracowników na temat stanu prawnego dotyczącego mobbingu, uczy jak pracodawca powinien zwalczać mobbing w miejscu pracy; jak pracownik może się bronić przed prześladowaniem; pracodawcom doradza, jak kierować ludźmi, aby nie doszło do mobbingu pracowników.
Prowadzi badania zjawiska mobbingu ze szczególnym uwzględnieniem mobbingu kobiet.
Nagłaśnia problem mobbingu w środkach masowego przekazu, współpracuje w tym zakresie z innymi organizacjami pozarządowymi.
Do Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu rocznie wpływa około 1000 listów i niewiele mniej zgłasza się osób z prośbą o porady w ich trudnych sprawach zawodowych. Podobnych stowarzyszeń w Polsce jest kilka. Wprawdzie nie wszystkie sprawy, z którymi zgłaszają się ludzie, spełniają definicyjne kryteria mobbingu, ale i tak faktem jest, że w naszym kraju mobbing jest zjawiskiem powszechnym. W Polsce już od początku 2004 roku obowiązuje ustawodawstwo antymobbingowe. Do sądów pracy wpłynęło wiele pozwów o odszkodowanie za stosowanie mobbingu. Tymczasem nie wiadomo dlaczego nie widać wyroków sądowych, orzekających istnienie mobbingu. Według sądów pracy stosunki pracy w Polsce są idealne, nie ma mobbingu!
Każdy opisywany lub opowiedziany nam przypadek mobbingu jest inny, ale w całej liczbie przychodzących do nas listów można wyodrębnić pewne powtarzające się problemy i pytania. W związku z tym opracowaliśmy zestaw typowych listów i porad, które prezentujemy w naszej witrynie. Osoby zainteresowane uzyskaniem porady prosimy o przeczytanie naszych porad znajdujących się pod niżej umieszczonymi linkami. Po uważnej lekturze zapewne wiele osób zrezygnuje z pisania listu, ponieważ znajdzie tam odpowiednią dla siebie poradę. Jeśli jednak nie ma odpowiedniej porady, to prosimy pisać. Staramy się, aby żaden list nie pozostał bez odpowiedzi.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi