Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Warszawski Klub Kolarski to największy w Polsce klub kolarski szkolący dzieci i młodzież. Specjalizujemy się w kolarstwie górskim w olimpijskiej dyscyplinie cross country. Nasi podopieczni trenują także kolarstwo szosowe, przełajowe oraz torowe.
Do wychowanków WKK należą liczni medaliści Mistrzostw Polski oraz członkowie Kadry Narodowej. WKK jest obecny na wszystkich najważniejszych w Polsce zawodach kolarskich. Nasi podopieczni startują też poza Polską – uczestniczyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy MTB, regularnie ścigają się na edycjach Pucharu Czech, a także są powoływani na Mistrzostwa Europy, Świata oraz międzynarodowe, etapowe wyścigi szosowe.
Do WKK należy dziś ponad 200 osób. Najmłodszy zawodnik ma 4 lata (od 2022 roku w klubie działa sekcja przedszkolaków). W sumie w tygodniu odbywa się około 30 treningów w kilku częściach Warszawy i jej okolicach. Corocznie organizujemy kilkanaście zgrupowań krajowych oraz zagranicznych dla naszych zawodników.
Podopiecznymi WKK opiekuje się sztab doświadczonych trenerów. Współpracujemy również z psychologiem sportowym, fizjoterapeutą i dietetykami.
Jesteśmy stowarzyszeniem kultury fizycznej zarejestrowanym w krajowym rejestrze sądowym (mamy osobowość prawną oraz licencję klubu kolarskiego, a także jesteśmy organizacją pożytku publicznego).
Od lat z sukcesami szkolimy dzieci i młodzież w kilkunastu kolarskich dyscyplinach. Kolarstwo jest drogim sportem, które wymaga nie tylko poświęcenia i odwagi, ale także sporych nakładów finansowych. Aktualnie panująca inflacja znacznie wpłynęła na nasze zasoby, a dzięki uzyskaniu 1,5% podatku możemy stale rozwijać się na wysokim poziomie oraz utrzymywać poziom szkolenia. Liczne sukcesy młodzieży należącej do Warszawskiego Klubu Kolarskiego wynikają z sukcesywnej współpracy zawodników, trenerów, rodziców oraz Was - wspierających nas poprzez odprowadzenie części podatku.
W nadchodzącym sezonie zebraną kwotę przeznaczymy w pierwszej kolejności na dojazdy na zawody, sprzęt, pracę trenerów i wspieranie najbardziej ambitnych zawodników. Do naszych planów należą starty w ogólnopolskich zawodach, Mistrzostwach Europy oraz Świata, a także wyjazdy na liczne zgrupowania oraz obozy. Wasze wsparcie ma więc kluczowe znaczenie w naszej stałej działalności. Obiecujemy, że zgromadzone środki wykorzystamy z należytą odpowiedzialnością!
Klub powstał w 2002 roku z inicjatywy świeżo upieczonych absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego: Błażeja Maresza i Andrzeja Michniaka. Obaj podczas studiów ścigali się w zawodach MTB, reprezentując barwy AZS UW. Chcieli dalej rozwijać swoją pasję i zarażać nią innych. WKK od początku opiekował się uzdolnioną kolarsko młodzieżą. Już w pierwszym roku działalności WKK, jego podopieczny Marcin Kobiałka zajął czwarte miejsce w mistrzostwach kraju. W 2004 roku WKK po raz pierwszy zorganizował Puchar Mazowsza MTB, który odbywa się rokrocznie do dziś. Zawodnicy z całego kraju przyjeżdżają ścigać się na trasach XC na Mazowszu. W 2007 roku prezes WKK, Błażej Maresz zawodowo poświęcił się w stu procentach prowadzeniu klubu. Z grupy znajomych, którzy wspólnie wyjeżdżają na zgrupowania i zawody, WKK przeistoczyło się w instytucję wychowującą młodych kolarzy. Pojawiły się nowe projekty, m.in. Akademia WKK XC, a także regularne zajęcia sekcji kolarskich w różnych częściach Warszawy.
Nie trzeba było długo czekać na pierwsze sukcesy. W 2010 roku Konrad Gorzelak wygrał mistrzostwo kraju w kategorii junior młodszy, a jego starsi koledzy stanowili trzon kadry juniorskiej w Polsce (m.in. Maciej Jeziorski). W 2014 roku po tytuł najlepszej juniorki młodszej sięgnęła Aleksandra Klimczak. Rok później srebrny medal w tej samej kategorii wiekowej wywalczyła Anna Gdańska, która dorzuciła jeszcze brąz w górskich mistrzostwach Polski na szosie, a rok później wywalczyła koszulkę Mistrzyni Polski MTB.
W 2017 roku sukcesy rozkręciły się na dobre. Matylda Szczecińska zdobyła złoty medal OOM w kolarstwie górskim. Rok później wywalczyliśmy dwie koszulki Mistrza Polski juniorów młodszych (Miłosz Ośko, Matylda Szczecińska), a także złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Dominik Górak zwyciężył w Górskich Mistrzostwach Polski na szosie w 2018 oraz 2019 roku. Rok później jego wynik powtórzył Mateusz Gajdulewicz, a brązowy medal dołożył Michał Pomorski. W jeździe indywidualnej na czas Mistrzostw Polski w 2018 zwyciężył Dominik Górak, a w 2020 drugie miejsce zajął Mateusz Gajdulewicz.
W samych Mistrzostwach Polski MTB w 2020 roku zdobyliśmy 7 medali, w tym dwie koszulki mistrzowskie (Klaudia Czabok, Iwo Pacałowski). W latach 2018-2020 zdobyliśmy cztery medale MP w sztafecie drużynowej MTB. Antonina Białek została Mistrzynią Polski w Maratonie MTB. Ponadto nasza młodzież wywalczyła kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. W sezonie 2020 trzech naszych zawodników wzięło udział w zgrupowaniu kadry narodowej połączonym z wyjazdem na Puchar Świata, Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata MTB XC.
Rok 2021 rozpoczęliśmy od zdobycia dwóch medali na przełajowych Mistrzostwach Polski we Włoszakowicach (brąz Antoniny Białek i złoto Hanny Mazurkiewicz). Mateusz Gajdulewicz został Mistrzem Polski w juniorów w jeździe indywidualnej na czas, a Michał Pomorski zdobył srebro w wyścigu ze startu wspólnego. Hania Mazurkiewicz zakończyła Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży na szosie z koszulką Mistrzyni Polski w czasówce. Z rozgrywanych w Boguszowie-Gorcach Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim przywieźliśmy siedem medali, w tym jeden złoty – Matyldy Szczecińskiej. Podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski najlepszym juniorem okazał się Iwo Pacałowski, który wyprzedził drugiego Mateusza Gajdulewicza. Na koniec sezonu Karol Ostaszewski stanął na najniższym stopniu podium w elicie mężczyzn podczas Mistrzostw Polski XCC, a młodzież zdobyła liczne osiągnięcia podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, zarówno w MTB, jak i na szosie oraz na torze. Rywalizowaliśmy także w Mistrzostwach Świata i Europy oraz licznych, zagranicznych wyścigach szosowych.
Miniony sezon 2022 otworzyły przełajowe Mistrzostwa Polski w Gościęcinie, gdzie Alicja Matuła została najlepszą juniorką, a Tosia Białek uzyskała srebro w elicie kobiet. W Boguszowie wygraliśmy Mistrzostwo Polski w sztafecie drużynowej oraz brąz w sztafecie mieszanej młodzików, dodatkowo zdobywając trzy medale indywidualne (Klaudia Czabok, Piotr Kryński, Mateusz Szyszko). Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB Alicja Matuła i Maciej Jarosławski stanęli na najwyższym stopniu podium, a trzecia była Hanna Mazurkiewicz. Alicja wzięła także udział w OOM na szosie, gdzie zajęła trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas. We wrześniu w Bardzie odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, a w kategorii orlików wygrał Paweł Garczyk, który stanął na podium z trzecim Konradem Czabokiem. W międzyczasie rozegrane zostały Gravelowe Mistrzostwa Polski, z których Leonard Granica i Mikołaj Wyszkowski wrócili do domu z brązowymi krążkami. Po drodze odbyły się również Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich MTB, na szosie oraz na torze, które zakończyliśmy z kilkunastoma biało-czerwonymi koszulkami. W październiku startowaliśmy w Drużynowych Mistrzostwach Polski na szosie, a nasza sztafeta (Mikołaj Langer, Maciej Sorbian, Leonard Granica i Stefan Mandes) zajęła trzecią lokatę w gronie juniorów młodszych. Na tym nie zakończyły się szosowe sukcesy, bowiem w Górskich Mistrzostwach Polski wywalczyliśmy dwa trzecie miejsca wśród kobiet (Tosia Białek, Alicja Matuła) oraz pierwsze miejsce wśród mężczyzn (Mikołaj Langer). Ponadto nasi zawodnicy zwyciężyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików MTB, a liczni reprezentanci WKK rywalizowali w biało-czerwonych strojach na Mistrzostwach Europy oraz Świata.
W tegorocznym sezonie 2023 mamy już za sobą Mistrzostwa Polski CX w Zielonej Górze, na których Alicja Matuła zdobyła brązowy medal w stawce juniorek.
Od sześciu lat prowadzimy szkolenia dla trenerów, stale podwyższamy swoje kompetencje. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć sportowych ale przede wszystkim wychowawczych. Nasi podopieczni bardzo często po zakończeniu przygody zawodniczej zostają z nami pełniąc różne funkcje w klubie i zarażając swoją pasją kolejne rzesze młodych adeptów kolarstwa.
Ciąg dalszy nastąpi!
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Warszawski Klub Kolarski” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi