Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Powstaliśmy w 1997 roku jako Fundacja “Pomoc Ludziom” przy Banku Zachodnim S.A. Po połączeniu Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym, Fundacja zaistniała pod nową nazwą – Fundacja Banku Zachodniego WBK.
Od 2010 roku Fundacja koordynuje wolontariat pracowniczy w Santander Bank Polska S.A.. Towarzyszymy pracownikom w organizowaniu lokalnych akcji np. Dzień Dziecka dla dzieci z domów dziecka i szpitali, koncerty charytatywne, dni integracji osób niepełnosprawnych.
Od 7 września 2018 r. nasza nowa nazwa brzmi Fundacja Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego.
W ramach działań Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego stwarzamy możliwości dla ludzi ambitnych i odpowiedzialnych, kreujemy lokalnych liderów. Staramy się tworzyć projekty, dzięki którym młodzież może odkrywać nowe drogi w swoim życiu. Promujemy kreatywność i przedsiębiorczość młodych ludzi. Wspieramy działania, które są niestandardowe, wymagają wyobraźni i odwagi w realizacji. Równocześnie chcemy podnosić poziom wiedzy ekonomicznej wśród młodego pokolenia. Postawiliśmy na młodzież z przekonaniem, że to dobra inwestycja.
Fundacja już od ponad 25 lat wspiera dzieci i młodzież szczególnie uzdolnioną. W 2018 r. po raz pierwszy uruchomiliśmy Program Stypendialny – najzdolniejsi uczniowie otrzymywali roczne stypendium w kwocie 5 000 złotych. W piątym naborze do Programu Stypendialnego Fundacji wybrano 25 stypendystów spośród 563 aplikacji w roku szkolnym 2022/23. Jesteśmy dumni śledząc ich osiągnięcia i sukcesy.
Środki zgromadzone w ramach 1,5% Fundacja Santander przeznaczy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Fundacja prowadzi "Program Stypendialnym", w którym wyłania młodych pasjonatów z całej Polski.
Stypendium stanowi nagrodę za trud włożony w naukę i jest motywacją do dalszej pracy i osiągania jeszcze lepszych wyników. Wsparcie Fundacji ma się przyczynić do rozwijania talentów i ułatwiania uczniom kształcenia na najwyższym poziomie. Laureaci pochodzą z terenu całej Polski. Jest to młodzież szczególnie utalentowana, ale przede wszystkim są to pasjonaci, którzy kochają to, co robią.
Do wzięcia udziału w programie zachęcamy wszystkich, którzy wierzą w swoje możliwości i którzy potwierdzą nam to swoimi wyjątkowymi osiągnięciami w działalności szkolnej lub pozaszkolnej.
Dla kogo
Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy posiadają szczególne zdolności i osiągają wyjątkowe sukcesy w jednej z poniższej kategorii:
ARTYSTA
Do tej kategorii zalicza się np. aktorstwo, gra na instrumentach, muzyka, kompozytorstwo, malarstwo, śpiew, poezja, fotografia, twórczość literacka, rzeźbiarstwo, tkactwo artystyczne, ceramika, batik.
SPORTOWIEC
Do tej kategorii zalicza się np. akrobatyka sportowa, biathlon, biegi, gimnastyka artystyczna i sportowa, jeździectwo, judo, kajakarstwo, karate tradycyjne, kolarstwo, lekkoatletyka, łyżwiarstwo, modelarstwo, narciarstwo, pływanie, snowboard, szachy, szermierka, taniec, tenis, wspinaczka sportowa, żeglarstwo.
HUMANISTA
Do tej kategorii zalicza się np. j. polski, j. obce, historia, literatura, prawo, historia sztuki, psychologia, etyka, działania społeczne.
NAUKOWIEC
Do tej kategorii zalicza się np. matematyka, informatyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, astronomia.
INNE
Do tej kategorii zalicza się dyscypliny i talenty, które nie przynależą do żadnej z powyższych kategorii.
W ciągu roku realizujemy między innymi nstępujące programy:
Fundacja już od 25 lat wspiera dzieci i młodzież szczególnie uzdolnioną. W 2018 r. po raz pierwszy uruchomiliśmy Program Stypendialny – najzdolniejsi uczniowie otrzymują roczne stypendium w kwocie 5 000 złotych.
Stypendium stanowi nagrodę za trud włożony w naukę i jest motywacją do dalszej pracy i osiągania jeszcze lepszych wyników. Wsparcie Fundacji ma się przyczynić do rozwijania talentów i ułatwiania uczniom kształcenia na najwyższym poziomie. Laureaci pochodzą z terenu całej Polski. Jest to młodzież szczególnie utalentowana, ale przede wszystkim są to pasjonaci, którzy kochają to, co robią.
Program promuje aktywne spędzanie czasu wolnego. W ramach edycji z 2022 r. udzielono wsparcia przedsięwzięciom sportowym z udziałem osób w wieku od 5 do 26 lat takim jak: drużynowe zawody sportowe, olimpiady, paraolimpiady, treningi oraz inne działania, które promują sport i zasadę fair play.
Celem programu jest wprowadzenie zmian w lokalnych środowiskach, edukacja ekologiczna oraz integracja mieszkańców. Jury konkursu szczególnie docenia oryginalne inicjatywy ekologiczne wynikające z potrzeby społecznej. W ramach projektu powstały m.in. ogrody wertykalne, parki kieszonkowe, ogrody deszczowe, roślinne murale oraz zielone biblioteki i przystanki komunikacji miejskiej.
Projekt edukacyjno-społeczny „TO(działa)MY!” skierowany jest do wszystkich nauczycieli pracujących z uczniami, począwszy od 4. klasy szkoły podstawowej. Jego celem jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do działania wykraczającego poza ramy tradycyjnej edukacji. Projekt umożliwia uczniom rozwijanie umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Tworzy dla młodych ludzi przestrzeń do działania w obszarach, które są dla nich ważne i interesujące. Projekt umożliwiał uzyskanie dofinansowania w kwocie 2 tys., 5 tys., 10 tys., 15 tys. złotych na realizację przygotowanego przez uczniów projektu o charakterze społecznym.
kontynuacja projektu, którego celem jest remontowanie pomieszczeń w placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych i szpitalach oraz ich wyposażanie w niezbędne sprzęty, książki i zabawki. W 2022 r. zrealizowano remont jednego Klubu Płomyka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Powstała tam poczekalnia dla najmłodszych pacjentów oczekujących na przyjęcie do szpitala. Od początku trwania projektu wyremontowano 11 pomieszczeń w 10 lokalizacjach.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Santander Bank Polska S.A.” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi