Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Celem Stowarzyszenia jest wszechstronna pomoc na rzecz zdrowia i szczęścia dzieci i osób specjalnej troski ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób pozostających pod opieką Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi i jego oddziałów przy ulicy Piotrkowskiej 121 poprzez działanie w zakresie dobroczynności, ochrony zdrowia i opieki społecznej, rehabilitacji tych dzieci i osób.
Stowarzyszenie organizuje wyjazdy, wycieczki krajoznawcze, turystyczne, pikniki, imprezy kulturalno - integarcyjne cykliczne. Na terenie placówki organizuje koncerty w wykonaniu artystów z Filharmonii Łódzkiej , prowadzi cykliczne zajęcia terapeutyczne / terapia kamertonami i dogoterapia / Prowadzi również poradnictwo pedagogiczne psychologiczne . Organizuje warsztaty i spotkania integracyjne z zaprzyjaźnionym placówkami szkolnymi -wychowawczymi , przedszkolami, domem dziecka. Wspólnie z Domem Dziennego Pobytu prowadzi i wspiera rzeczowo i finansowo Teatrzyk "Rojki"
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Osób Specjalnej Troski zostało powołane z inicjatywy rodziców w 1995r. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Osób Specjalnej Troski "Troska" w Łodzi, przy ul. Rojnej 18a prowadzi wszechstronną pomoc na rzecz zdrowia i szczęścia niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo dzieci i osób dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży pozostających pod opieką Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Łodzi, przy ul. Rojnej 18a i jego Filii mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 121 . Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół dzieci i Osób Specjalnej Troski działa w zakresie dobroczynności, ochrony zdrowia i opieki społecznej, rehabilitacji tych dzieci i osób. Podopieczni Organizacji Stowarzyszenia ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego przebywają w Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych, przy ul. Rojnej przebywają od 7oo do 17oo od poniedziałku do piątku. Mają możliwość korzystania z oddziału tygodniowego od poniedziałku do piątku, który zapewnia fachową opiekę w zakresie rehabilitacji i szeroko rozumianej terapii /psycholog, pedagog, instruktorzy terapii zajęciowej, muzykoterapeuta, logopeda/. Stowarzyszenie wyjazdy, wycieczki krajoznawcze, turystyczne, pikniki, imprezy kulturalno - integarcyjne cykliczne. Na terenie placówki organizuje koncerty w wykonaniu artystów z Filharmonii Łódzkiej , prowadzi cykliczne zajęcia terapeutyczne / terapia kamertonami i dogoterapia / Prowadzi również poradnictwo pedagogiczne psychologiczne . Organizuje warsztaty i spotkania integracyjne z zaprzyjaźnionym placówkami szkolnymi -wychowawczymi , przedszkolami, domem dziecka. Wspólnie z Domem Dziennego Pobytu prowadzi i wspiera rzeczowo i finansowo Teatrzyk "Rojki" w którym aktorami są podopieczni i opiekunowie placówki. Swoje przedstawienia prezentuje na wielu spotkania oraz gości w placówkach np. w Zakładach Opieki Leczniczej, Hospicjach. Prowadzi również pomoc rzeczową dla swoich podopiecznych, doposaża w pomoce dydaktyczne i sprzęt do prowadzenia zajęć. Na terenie Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych podopieczni uczestniczą w planowanych działaniach i zajęciach oraz są objęci specjalistyczną opieką. Rewalidacja odbywa się indywidualnie i grupowo, prowadzona jest przez specjalistów i opiekunów grup. Stosowane są następujące metody i formy terapii:
1 Terapia integracji sensorycznej
Ćwiczenia integracji sensorycznej i terapia polisensoryczna prowadzone są przez specjalistę fizjoterapii, instruktora SI. Polega ona aktywizowaniu osób niepełnosprawnych, zachęcaniu i kierowaniu ich aktywnością w celu dostarczania odpowiedniej ilości bodźców. Nakierowana jest przede wszystkim na wielozmysłowe postrzeganie i doświadczanie za pomocą światła, dźwięków, zapachów itp.
2 Rehabilitacja ruchowa
Rehabilitacja ruchowa prowadzona przez doświadczonych specjalistów, najnowszymi metodami na podstawie indywidualnego programu.
3 Terapia psychologiczna i pedagogiczna
Indywidualne, grupowe zajęcia z psychologiem i pedagogiem rozwijają s samodzielność dziecka, umiejętności z zakresu sfery społecznej, doskonalą sprawność manualną oraz wzmacniają funkcjonowanie emocjonalno – motywacyjne i poznawcze.
4 Terapia logopedyczna
W ramach terapii logopedycznej prowadzone są indywidualne ćwiczenia usprawniające mowę ekspresyjną i rozumienie, motorykę i kinestezję narządów mowy. U dzieci z zaburzoną sprawnością realizacyjną wprowadzona jest komunikacja alternatywna (język migowy, PCS ).
5 Muzykoterapia i rytmika
Zajęcia muzykoterapeutyczne i rytmiczne prowadzone są indywidualnie i grupowo. Mają charakter zabawy, w której wykorzystywane są trzy formy aktywności – muzyka, ruch i mowa. Formy te stwarzają warunki do polisensorycznego pobudzania – angażują słuch, wzrok, dotyk, ruch
-dostarczają dziecku kompensującej satysfakcji lub wpływając na nie korygująco. Podopieczni mają również możliwość rozwijać swoją wrażliwość i talent w zespole taneczno - instrumentalnym.
6 Terapia zajęciowa
Terapeuci za pomocą różnych form zajęć manualnych rozwijają u dzieci motorykę małą, koordynację wzrokowo – ruchową , doskonalą koncentrację uwagi, uruchamiają wyobraźnię i wrażliwość, uczą współdziałania.
7 Terapia specjalistycznymi metodami
Zajęcia grupowe prowadzone wspólnie przez specjalistów (psychologa, logopedę, muzykoterapeutę i terapeutę SI) następującymi metodami
Ruchu Rozwijającego W. Sherborne;
Porannego Kręgu wg J. Kielina;
Dobrego Startu wg M. Bogdanowicz,
Programu aktywności według M. Ch. Knillów;
Kinezjologii Edukacyjnej P. Denissona;
ruchów wspomaganych F. Affoltter
logorytmiki.
Wszystkie zajęcia indywidualne i grupowe dostosowane są do aktualnych, indywidualnych potrzeb podopiecznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie "TROSKA"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi