Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Jesteśmy organizacją pozarządową działającą w kraju i na świecie od 2001 roku. Nasza siedziba mieści się w Sosnowcu, ale działania prowadzimy nie tylko lokalnie ale i międzynarodowo. Zajmujemy się wzmacnianiem udziału obywateli w życiu publicznym, poradnictwem obywatelskim, poza formalną edukacją dorosłych i młodzieży, rzecznictwem interesów kobiet i seniorów, rozwojem osobistym, empowermentem w środowisku naturalnym. Rozwijamy karierę ludzi młodych, prowadzimy Wolontariat Europejski i edukację międzykulturową. Organizujemy kampanie informacyjne i społeczne, szkolimy, doradzamy, pomagamy w kryzysowych sytuacjach / np przemoc, rozwód/, wprowadzamy innowacje społeczne, wydajemy publikacje, lobbujemy na rzecz sprawiedliwych i progresywnych rozwiązań, prezentujemy stanowisko w mediach, umożliwiamy wymianę doświadczeń i budujemy zespoły specjalistów w kraju i za granicą. Mamy na swoim koncie organizację wypraw międzykulturowych do Afryki, Azji i Skandynawii. Od 18 lat udzielamy pomocy osobom potrzebującym różnych form wsparcia. Nasze inicjatywy oparte są na wieloletnim doświadczeniu i reagowaniu na potrzeby ludzi. Działamy z pasji i wielkiego serca. Zrealizowałyśmy ok. 150 projektów edukacyjnych, społecznych i zawodowych skierowanych do młodzieży, seniorów, kobiet.
By lepiej i skuteczniej działać, stale się uczymy i podnosimy swoje kompetencje, także w gronie międzynarodowym.
- Jesteśmy absolwentkami Szkoły Partycypacji Społecznej i Szkoły Współpracy Gminy z NGO
- Studiów Genderowych Na Uniwersytecie Jagiellońskim
- Kursów i szkoleń podnoszących nasze kompetencje w zakresie zarządzania organizacją
- W ramach Programu Uczenie się przez całe życie Grundtvig, wiceprezeska organizacji spędziła 3 miesiące pracując i ucząc się w organizacjach goszczących na Maderze/ Portugalia, gdzie brała udział w projektach realizowanych na rzecz społeczności lokalnej oraz prowadziła kursy dla kadry edukacji dorosłych organizacji: Casa de Povo de Camara de Lobos i Assocciacao Presenca Feminina ucząc metodami aktywnymi jak tworzyć i realizować ciekawe projekty edukacyjne i społeczne w ramach współpracy międzynarodowej oraz jak pozyskiwać środki finansowe na ich realizację.
- Aktualnie w ramach Partnerstwa Edukacyjnego kadra organizacji wymienia wiedzę w systemie edukacji nieformalnej z kadrą organizacji z krajów: Włochy, Hiszpania, Rumunia, Węgry, Litwa, w obszarach: przeciwdziałanie nadużyciom władzy, przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, oraz w dziedzinie upowszechniania metody planowania projektów Dragon Dreaming (projekty: "Przeciwdziałanie nadużyciom władzy", "Przełamując milczenie" - przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet”, "Designing, planning and celebrating Erasmus+ projects", 2017-2020).
Nasze działania na rzecz kobiet:
Wspieramy samotne rodzicielstwo i pracujące mamy
- Matki samodzielnie wychowujące dzieci wsparłyśmy wiedzą, pomocą psychologiczną, kompetencjami psychospołecznymi i wychowawczymi ( projekt „ Nie jesteś sama’’). Matki powracające na rynek pracy po urodzeniu lub wychowywaniu dzieci, wsparłyśmy szkoleniami z zakresu zarządzania czasem, kreatywnego rozwiązywania problemów, negocjacji, godzenia ról społecznych i zawodowych, rozwoju osobistego, a także warsztatami motywacyjnymi i konsultacjami z doradcą zawodowym i psychologiem, (projekt „Mama pracująca nie mniej kochająca”).
Wspieramy rozwój zawodowy, osobisty oraz integrację i reintegrację zawodową kobiet z woj. śląskiego.
- Dla kobiet poszukujących pracy zorganizowałyśmy szkolenia z aktywnego poszukiwania pracy, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz doradztwo zawodowe (projekt “Głowa do góry. Integracja i reintegracja zawodowa kobiet na rynku pracy” 2005). W ramach coachingu “Kobiece rewolucje”, wspierałyśmy realizację celów życiowych, karierę marzeń, samostanowienie i samorealizację uczestniczek.
·Organizujemy kampanie społeczne
- Na rzecz docenienia nieodpłatnej pracy domowej kobiet
“Zrobione -Docenione -Wiele Warte” – uświadamiamy wartość pracy domowej kobiet. Uważamy, że praca domowa jest tak samo wartościowa jak praca zawodowa i kobiety powinny być za nią nie tylko doceniane ale i wynagradzane.
- Na rzecz profilaktyki raka piersi
Dbamy o zdrowie kobiet i podnosimy świadomość organizując lokalne Kampanie na rzecz profilaktyki i walki z rakiem piersi. Dzięki naszemu zaangażowaniu w organizację bezpłatnych badań mammograficznym i konsultacji lekarskich udało się uratować życie wielu kobiet ( projekt „Piersi w mieście”)
Przygotowujemy kobiety do aktywności publicznej, pełnienia funkcji przywódczych i liderskich
- W celu zwiększenia partycypacji kobiet w procesach podejmowania decyzji oraz ich skuteczności w życiu publicznym, w województwie śląskim organizujemy działania wzmacniające potencjał społeczno - polityczny liderek (treningi, networking, coaching, konsultacje, polityczne obozy integracyjne); lobbujemy na rzecz wprowadzania instrumentów wyrównywania szans kobiet i mężczyzn w życiu publicznym (projekty „Kobieca twarz polityki”, „Wybory kobiet”).
- Zorganizowałyśmy warsztaty i treningi z zakresu umiejętności liderskich, społecznych i publicznych dla kobiet zainteresowanych działalnością w trzecim sektorze i w życiu publicznym Zagłębia i Śląska (projekt- Akademia Liderek i Animatorek Społecznych, 3 edycje).
Wzmacniamy kobiety ubiegające się o mandaty w wyborach do organów międzynarodowych - “Tak dla Polek w Parlamencie Europejskim!”.
- Podczas pierwszych wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2004 r. wspierałyśmy kampanie wyborcze kobiet ubiegających się o mandaty w województwie śląskim i zachęcałyśmy do głosowania na kobiety.
Wspieramy odkrywanie swojego potencjału i wszechstronny rozwój kobiet.
Zorganizowałyśmy 5 śląskich edycji ROZWOJOWO–ROZRYWKOWEGO FESTIWALU DLA KOBIET – PROGRESSTERON”. W ramach Festiwalu kobiety miały możliwość odkrywania i rozwijania swojej kobiecości, poszukiwania inspiracji i możliwości rozwoju, poznawania i wyrażania siebie, spotykania się z podobnymi kobietami i doświadczania ich wsparcia (2005-2008).
- W oparciu o europejską ideę zrównoważonego rozwoju, afrykańską ideę ubuntu, oznaczającą czerpanie korzyści z bycia częścią większej wspólnoty rozwijamy u kobiet twórcze zainteresowania. Sprzyjają temu treningi rozwoju kreatywności i ekspresji, warsztaty tworzenia recyclingowej biżuterii, śpiewu spontanicznego, beatboxu, rzeźby w glinie ( „Krąg kreatywności – obudź swoją osobowość twórczą”).
Wspieramy lokalne pełnomocniczki i działaczki wiejskie.
- Wspólnie z Domem Współpracy Polsko - Niemieckiej i Pełnomocniczką Wojewody Śląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, zorganizowałyśmy szkolenia, warsztaty i treningi dla Pełnomocniczek ds. Równego Statusu powołanych przez różne gremia publiczne / gminy, urzędy/. Edukacja obejmowała tematy: liderstwo, przeciwdziałanie przemocy, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, prawo antydyskryminacyjne, rozwiązania prawne i instytucjonalne na rzecz równych szans kobiet i mężczyzn (“Sieć pełnomocniczek ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, w gminach i powiatach województw śląskiego i opolskiego”).
- Lokalne działaczki na wsiach uczymy aktywizowania mieszkańców, zachęcania do działania, skutecznej współpracy, wprowadzania zmian społecznych, reagowania na problemy społeczności lokalnej, a także zdobywania funduszy na działalność społeczną oraz planowania projektów („Dla wspólnej integracji – wsparcie lokalnych działaczek w gminie Brenna i Irządze’’).
Promujemy działalność wyjątkowych kobiet
- Kobiety wyróżniające się w działalności na rzecz rozwoju wspólnot lokalnych wyróżniłyśmy posadzeniem drzewa – akacji, w centralnym punkcie miasta (projekt „Akcja Akacja” w województwie śląskim).
- Tworząc Zagłębiowski Szlak Kobiet. Stacja Sosnowiec przywracamy pamięć o kobietach, które w XIX i XX W. na terenie Zagłębia tworzyły, działały, organizowały pomoc dla ubogich, zakładały pierwsze szkoły i szpitale. Szlak składa się z czterech Tras spacerowych : Trasa „A” - aktorki, artystki, Trasa "D" - organizatorki działań dobroczynnych, działaczki społeczne, Trasa „O"- działaczki ruchu oporu, Trasa ”P”- przedsiębiorczynie. Biegnie miejscami życia i działalności znaczących sosnowiczanek. Docelowo na Trasach Szlaku spotkamy ok.35 znaczących sosnowiczanek
Działamy międzynarodowo. Wspieramy kobiety na świecie.
Wzmacniamy Europejki po 50 roku życia by były skutecznymi liderkami społecznymi w swoich krajach - „Decyduję, więc jestem, empowerment kobiet po 50 roku życia w życiu publicznym’’.
- Dla 18 kobiet w wieku 50+z krajów członkowskich Unii Europejskiej / m.in Francja, Turcja, Rumunia, Litwa, Anglia/ przeprowadziłyśmy szkolenia przygotowujące je do udziału w życiu publicznym, zakładania organizacji społecznych, aktywności politycznej. Szkolenia prowadzone były w języku angielskim, francuskim, rosyjskim.
Organizujemy wolontariat zagraniczny kobiet po 50 roku życia
- Aby poznać specyfikę pracy organizacji, zaktywizować się społecznie i spełniać w pracy dla innych przez 5 tygodni, 12 wolontariuszek z Polski i Włoch w wieku 50+ pracowało wolontariacko w organizacjach pozarządowych w Rzymie ( Anafi Association) i Sosnowcu ( Stowarzyszenie Aktywne Kobiety), Przed wyjazdem na wolontariat uczestniczki otrzymały wsparcie językowe, kulturowe oraz coachingowe (projekt “Empowered women change the world”).
Zorganizowałyśmy ponadnarodową współpracę między organizacjami z USA, Afganistanu i Polski w dziedzinie skutecznych metod kształcenia liderek w kontekście międzykulturowym
- W Afganistanie przeprowadziłyśmy szkolenia dla młodych liderek afgańskich, uzupełnione spotkaniami ze znanymi afgańskimi działaczami na rzecz praw kobiet, m.in. dr simo Samar - Komisarz ds. Praw Kobiet. Odbyła się także wizyta afgańskich działaczek/działaczy w Polsce, powstał film dokumentalny” Siostry” (w ramach zbiórki społecznej), podręcznik dla edukatorów, narzędzie do mapowania projektów empowermentu kobiet w Afganistanie. Projekt prowadzony był w języku angielskim oraz językach lokalnych: Darii i Farsi ( projekt „Capacity Building in the field of youth – young women for social change”).
W gronie międzynarodowym wzmacniamy przywództwo kobiet i wymieniamy doświadczenia .
- Z trenerkami i kobiecymi organizacjami pozarządowymi z USA, Irlandii, Finlandii, Czech i Polski (projekt “Empowerment through education - gender equality & political leadership”) oraz Finlandii, Czech i Grecji (projekt “Let’s make politics female – educational activities supporting women participation in public life”) wymieniamy dobre praktyki i wiedzę na temat skutecznej edukacji kobiet do życia publicznego. W tym celu stworzyłyśmy platformę edukacyjną z innowacyjnymi metodami edukacyjnymi, badaniami na temat skuteczności programów edukacji liderek w Europie oraz USA i międzynarodowy program trenerski kształcenia liderek (www.gepleproject.eu).
Zorganizowałyśmy przeglądy filmów o tematyce kobiecej – Festiwal „Feminostrada” - /Katowice/.
- W ramach trzech edycji Festiwalu zaprezentowałyśmy 34 filmy wyśmienitych twórczyń i twórców o tematyce kobiecej, wykraczające poza granice konwencjonalnego kina oraz bloki filmów krótkometrażowych z festiwalu Davis Feminist Film Festiwal, ukazujące kobiecość z perspektywy czasu, historii, wieku, idei, stereotypów i psychologii. Prezentowane filmy oddawały klimat kobiecego świata, problemy kobiet na całym świecie, przeżycia i punkt widzenia kobiet w różnych kulturach. Prezentacjom filmowym towarzyszyły wykłady i debaty o sytuacji kobiet na świecie.
Szkolimy liderki mniejszości niemieckiej na opolszczyźnie.
- Wspólnie z Domem współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wspieramy kompetencje liderek mniejszości niemieckiej.
Walczymy z przemocą wobec kobiet organizując:
Kampanie społeczne przeciw przemocy wobec kobiet i dziewcząt
- Kampanie uliczne, w środkach transportu , medialne miały uświadomić społeczności, że przemoc to przestępstwo, nie można się na nią zgadzać i milczeć, jeżeli wiemy, że się dzieje.
ONE BILLION RISING- „Nazywam się Miliard”.
- Tańczymy przeciw przemocy wobec kobiet, okazując solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. W Sosnowcu akcję uliczną “One Billion Rising” organizujemy wraz z młodzieżą sosnowieckich szkół średnich.
Akcję „Bezpieczna taksówka”
- W akcji współpracowałyśmy z taksówkarzami, którzy odprowadzali do domu kobiety korzystające z taksówki po godzinie 22, aby zapewnić im bezpieczeństwo.
Promujemy komunikację bez przemocy
- Organizując happening uliczny „Darmowe przytulanie” pokazujemy jak ważna jest komunikacja bez przemocy, a nawet bez słów, po prostu gesty życzliwości, spontaniczne przytulanie się mieszkańców i szerzenie idei życzliwości i porozumienia bez przemocy.
Środki z 1% wykorzystamy na działania statutowe w tym:
- wkład własny w realizowanych projektach. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, a w wielu składanych projektach występuje konieczność wniesienia wkładu własnego - finansowego.
- koszty bieżącej działalności ( zakup materiałów biurowych, naprawa sprzętu, koszty obsługi księgowej)
- pomalowanie pomieszczeń biurowych Stowarzyszenia.
Działamy na rzecz młodzieży i seniorów
Prowadzimy Europejski Wolontariat/ Europejski Korpus Solidarności - ” Zostań Wolontariuszem Europejskim i przeżyj przygodę życia!”
- Od wielu lat bierzemy czynny udział w programie „Młodzież w działaniu”(obecnie Europejski Korpus Solidarności), realizując projekty pomagające rozwinąć karierę lidera społecznego za granicą. W ten sposób dajemy młodym ludziom do 30 roku życia możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej w organizacjach społecznych za granicą i zdobycia doświadczenia w pracy społecznej. Od 2012 roku Stowarzyszenie wysłało na wolontariat 44 wolontariuszy / Serbia, Gruzja, Bośnia i Hercegowina, Francja, Rumunia, Portugalia, Albania, Armenia, Bułgaria, Hiszpania/, a w Stowarzyszeniu gościło 16 osób realizujących własne projekty na tzw. wolontariacie długoterminowym. Aktualnie gościmy 9 wolontariuszy, którzy pracują wolontariacko w szkołach specjalnych na terenie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. oraz w szkołach alternatywnych / demokratycznych, "dzikich", Montessori/ (2018-2020
Prowadzimy edukację genderową młodzieży sosnowieckich szkół średnich
„Świat z pierwiastkiem Fem” – to tytuł projektu w ramach którego wolontariuszki z Turcji, Gruzji, Francji organizowały performance, akcje uliczne, prowadziły warsztaty Genderowe, prezentowały sytuację kobiet w ich krajach.
Rozwijamy kompetencje komunikacyjne młodzieży
Młode osoby w wieku 18-30 lat z terenu Sosnowca i okolic wspieramy w rozwijaniu własnych kompetencji komunikacyjnych poprzez udział w bezpłatnych warsztatach NVC (non-violence communication) metodą Marshalla Rosenberga oraz spotkaniach Grupy Empatii (projekt „Język żyrafy – język serca”).
Wśród ludzi młodych promujemy pracę w trzecim sektorze
- Zachęcamy młodych ludzi – głównie studentów i absolwentów śląskich uczelni do pracy zawodowej w stowarzyszeniach i fundacjach oraz pokazujemy im, że praca zawodowa w organizacjach pozarządowych może być twórcza, rozwojowa i ważna (projekt „Wybierz III sektor i pracuj z pasją!”).
Wychowanków ośrodków opiekuńczo- wychowawczych przygotowujemy do wejścia na rynek pracy
W ramach projektu „Pierwsza praca, pierwszy sukces” - 60 wychowanków wchodzących na rynek pracy, przebywających w ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych na terenie woj. Śląskiego, wyposażyłyśmy w praktyczne umiejętności społeczne, wiedzę na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych, aktywnych metod szukania pracy. Uczestnicy otrzymali także wsparcie z zakresu doradztwa zawodowego, wykorzystania Internetu w szukaniu pracy, indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym.
Wzmacniamy uczestnictwo sosnowieckich seniorów (60+) w życiu publicznym miasta
- Realizując projekty na rzecz sosnowieckich seniorów przyczyniamy się do wzrostu ich świadomości na temat korzyści wynikających z współdecydowania, uświadamiamy im, że ich głos jest ważny, a współdecydowanie jest ich prawem; wyposażamy ich w umiejętności liderskie, wzmacniamy ich osobisty potencjał, wspieramy w budowaniu otwartość na relacje wewnątrzpokoleniowe, rozwijamy kompetencje partycypacyjne. Wzmacniając seniorów przeciwdziałamy ich marginalizacji i wykluczeniu z życia. Jesteśmy inicjatorkami utworzenia w Sosnowcu I Rady Seniorek i Seniorów. Dla seniorów zorganizowałyśmy maraton rowerowy, akcję grafitową, bale seniorów (projekt „ Seniorzy decydują”, 3 edycje).
Wspieramy prawa osób o odmiennej orientacji seksualnej - ” Śląskie Dni Tolerancji. Homo znaczy człowiek”.
- Zorganizowałyśmy interdyscyplinarny Festiwal Homo znaczy człowiek”, celem którego było przeciwdziałanie homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. W ramach festiwalu odbyły się wystawy “Niech Nas Zobaczą”, “Tiszert Dla Wolności”, seminarium “Dyskurs homofobiczny w przestrzeni publicznej”, projekcje filmowe o tematyce LGBT oraz imprezy Drag Queen Show w klubach festiwalowych (2004)
Wspieramy rozwój sieci instytucji pomocowych
- Wspieramy rozwój systemu informowania i wzmacnianiania sieci instytucji pomocowych dla ofiar przemocy w rodzinie – „Niebieska Sieć Informacyjna w województwie śląskim”.
Zachęcamy do podróżowania po świecie i wędrowania po górach.
- Zorganizowałyśmy 8 edycji kobiecych wypraw do Afryki Północnej - Arte Maroko. Wyprawy łączyły trekking i turystyczną włóczęgę wraz z aktywnościami międzykulturowo-rozwojowymi. Pokazywałyśmy kobietom, że świat jest niezwykle inspirujący i dla kobiet bardzo przyjazny. Ważnym elementem wypraw było zdobycie najwyższego szczytu Afryki Północnej Jabal Toubkal /4126 m npm/, spotkanie z marokańską kulturą, a także organizacja charytatywnych akcji na rzecz wsparcia miejscowej ludności, m.in akcja “Rower dla Soukainy” ( 2010-2016).
- Arte-trekking rowerowy po duńskich wyspach ”Arte Bornholm”/ 5 edycji/. Wyprawy promowały zdrowy i twórczy styl życia. Łączyły trekking z zabawą i spontaniczną twórczością własną oraz z zaplanowanym czasem na kontakt z kulturą, ludźmi, sztuką, kuchnią i obyczajowością odwiedzanych miejsc. W trakcie wypraw odbywały się również arteterapeutyczne Twórcze Spotkania Malarskie w naturze oraz zajęcia ruchowo-integracyjne w plenerze.
- Wyprawa na Bali i Gili. Uważne podróże. „Roztańczone Bali – wyprawa na wyspę. Wracam do Raju’’/ 5 edycji. To międzykulturowe wyprawy rozwojowa do Indonezji, łączące uważną turystykę, rozwój osobisty, doświadczanie balijskiej filozofii życia, empowerment w naturze, wakacyjny chill. Uczestnicy zdobyli wulkany Batur or Agung - góry Bogów.
- Wyprawa trekkingowa na Maderę, “ Żywioły Madery - wyprawa na wyspę wiecznej wiosny”, podczas której uczestnicy uprawiali turystykę górską wraz z aktywnościami pogłębiającymi ich połączenie z naturą / zewnętrzną oraz własną/ z dziedziny eco-coachingu, nature awareness, pracy z jakościami żywiołów. Wyprawa pogłębiła ich wrażliwość międzykulturową oraz otwartość na lokalną kulturę.
- Organizując zajęcia sportowe i turystyczne mobilizowałyśmy kobiety w wieku 20-60+ do aktywności fizycznej, popularyzowałyśmy nowe, aktywne form spędzania czasu wolnego, a także zachęcałyśmy do poznawania walorów sportowych Sosnowca, oraz górskich okolic Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Zajęcia sportowe uzupełnione były elementami nature coachingu i zajęć psychologicznych w naturze (projekt „ Wewnętrzne drogowskazy - kobiety wędrujące po górach”).
Organizujemy konferencje, seminaria, kongresy
- Od początku swojej działalności Stowarzyszenie zorganizowało ok.30 konferencji w różnych tematach: „Kobieca twarz polityki”, „Status kobiet w UE i Państwach kandydujących”, „Portret sprawcy i ofiary” i in. Jesteśmy także współorganizatorkami Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Aktywne Kobiety” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi