Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Pomoc rodzicom w wychowaniu ich dzieci w duchu nauki Kościoła, aby wyrosły one na dobrych chrześcijan i obywateli. Największe osiągnięcie: I miejsce ex aequo w Konkursie Pro Publico Bono na najlepszą inicjatywę obywatelską dziesięciolecia 1989-1999. Patronem Przymierza Rodzin jest błogosławiony Edmund Bojanowski .
Działalność Stowarzyszenia skierowana jest głównie do rodzin katolickich, ale w szeregach jego członków znajdują się też ludzie innych wyznań oraz niewierzący.
Praca Przymierza Rodzin odbywa się przede wszystkim w grupach rówieśniczych dziecięcych i młodzieżowych, grupach rodziców i grupach rodzin, zorganizowanych w Terenowych Ośrodkach Przymierza Rodzin przy parafiach. Obecnie funkcjonuje 10 ośrodków, skupiających ok. 500 osób, w Warszawie, Rawie Mazowieckiej, Garwolinie, Kutnie i Pruszczu Gdańskim.
Grupy dziecięce i młodzieżowe (ok. 200 osób w 9 grupach) prowadzone są w dużej mierze według metody harcerskiej. Program wychowawczy ma na celu rozwój dzieci pod względem duchowym, intelektualnym i fizycznym. Wychowawcami są młodzi ludzie, przeważnie studenci, a pomocnicy wychowawców rekrutują się spośród młodzieży szkół średnich. Cała kadra wychowawcza (ok. 60 osób w skali Stowarzyszenia) pracuje ochotniczo. W celu podniesienia poziomu umiejętności wychowawczych kadry organizuje się kursy, szkolenia i seminaria. Rocznie przez kursy dla wychowawców i pomocników przechodzi ok. 50 młodych ludzi.
Przymierze Rodzin stawia sobie także za cel działalność oświatową i kulturalną. Obecnie Stowarzyszenie prowadzi 3 szkoły podstawowe, 2 licea ogólnokształcące, 1 Szkołę Wyższą, 3 świetlice środowiskowe. Dzięki inicjatywie środowiska miejscowego w 1996 roku zostało założone Katolickie Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin w Garwolinie , a w 2006 roku Gimnazjum.
W roku 1997 rozpoczęła działalność Szkoła Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) na Ursynowie, w budynku wzniesionym od podstaw przez Stowarzyszenie. W 2001 roku dołączyła do niej Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, kształcąca przyszłych nauczycieli na trzyletnich studiach licencjackich (dziennych i zaocznych) oraz prowadząca studia podyplomowe. Wiosną roku 2003, na życzenie nauczycieli i rodziców, do szkół Przymierza Rodzin dołączyła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 2 na Mokotowie, tzw. "Biedronki". Również w roku 2003 rozpoczęła działalność Szkoła Przymierza Rodzin nr 3 im. Ks. Jerzego Popiełuszki (szkoła podstawowa i gimnazjum) na Bielanach. Świetlice środowiskowe prowadzone są obecnie w Rawie Mazowieckiej, Kutnie i w Ursusie. Szkoła Wyższa organizuje kursy dla kierowników świetlic.
Przymierze Rodzin jest także członkiem Europejskiej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych (FAFCE) oraz Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich.
Pieniądze uzyskane z 1 % przeznaczamy na dofinansowanie działalności naszych świetlic środowiskowych (akcje "Lato w Mieście" i "Zima w Mieście"), doszkalanie nauczycieli oraz stypendia socjalne w szkołach Przymierza Rodzin, a także na dofinansowanie obozów letnich i zimowych dla dzieci z Terenowych Ośrodków Przymierza Rodzin oraz szkolenie kadry wychowawców.
Misją Przymierza Rodzin jest wspieranie edukacji i wszechstronnego wychowania dzieci, młodzieży i całych rodzin. Ma ono służyc kształtowaniu postaw otwartych na potrzeby innych ludzi, środowiska i całego społeczeństwa. Wypływają one z inspiracji moralnej i religijnej aktywnych obywateli wobec współczesnego świata oraz wyzwań, które z sobą przynosi. (Statut Stowarzyszenia PR)
Zgodnie z tą misją Przymierze Rodzin utworzyło szkoły i przedszkole. Obecnie Przymierze Rodzin prowadzi przedszkole, 3 szkoły podstawowe, 2 licea i Szkołę Wyższą.
Szkoły Przymierza Rodzin są szkołami katolickimi, posiadającymi własny program wychowawczy. Są dostępne dla wszystkich uczniów, którzy pragną podjąć w nich edukację oraz akceptują ich statut, regulamin, program wychowawczy oraz inne akty wewnętrzne, a także ich cele i wyznawane wartości. (Statuty Szkół)
Nauczanie i wychowanie w Szkołach Przymierza Rodzin ma na celu pełny rozwój osoby w sferze moralnej, duchowej, intelektualnej i fizycznej, zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i prawdą ewangeliczną. Przygotowują do podejmowania wyborów dotyczących dalszej edukacji oraz do wyborów życiowych w oparciu o rozpoznanie godności własnej osoby i zadań wobec innych. Do Szkół Przymierza Rodzin mogą uczęszczać również uczniowie innych wyznań, a także niewierzący, o ile są świadomi i akceptują niepodważalne zasady, jakimi szkoły kierują się w wychowaniu.
Szkoły Przymierza Rodzin są szkołami autorskimi, za pracę których odpowiada dyrektor powołany przez organ prowadzący. Istotnym wyróżnikiem Szkół Przymierza Rodzin jest współpracujący ze sobą zespół nauczycieli.
Szkoły Przmierza Rodzin są szkołami tradycyjnymi, stawiającymi uczniom wymagania i oczekującymi od nich rzetelnej pracy na miarę możliwości i posiadanych talentów. Przygotowując uczniów do następnego etapu edukacyjnego, szkoły dążą do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów podczas państwowych sprawdzianów i egzaminów, które kończą każdy etap edukacji. W Szkołach PR wspieramy także uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce. Istotnym założeniem programu wychowawczego jest ścisłą współpraca szkoły i rodziców. Tradycją szkół Przymierza Rodzin jest organizowanie wspólnych spotkań dla rodziców, nauczycieli i uczniów, takich jak obchody święta szkoły, bożonarodzeniowe kolędowanie, spotkania muzyczne czy też festiwale talentów.
Nasi uczniowie mają możliwość korzystania z socjalnego funduszu stypendialnego, który pozyskujemy z wpłat 1% odpisu od podatku, z imprez dobroczynnych oraz od darczyńców indywidualnych.
Pierwszą szkołą założoną przez Stowarzyszenie jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Garwolinie, które rozpoczęło swoją działalność 1 września 1996 r. jako szkoła niepubliczna. Siedzibą szkoły jest budynek należący do Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. W 1999 r. liceum zostało przekształcone w szkołę publiczną, a w 2006 r. powstało także Gimnazjum.
Od 1 września 1997 r. działają Szkoła Podstawowa i Liceum im. Jana Pawła II, a od 1 września 1999 r. także Gimnazjum im. Jana Pawła II w budynku powstałym ze środków społecznych i dzięki pomocy darczyńców. Szkoły te są szkołami niepublicznymi o uprawnieniach szkoły publicznej.
W 2001 roku powstała Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin im. bł. Edmunda Bojanowskiego, która jest niepubliczną uczelnią wyższą, kształcącą studentów na poziomie studiów I stopnia na kierunkach: pedagogiki, geografii, historii, filologii polskiej, socjologii, zdrowia publicznego i informatyki. Szkoła posiada także bogatą ofertę studiów podyplomowych. Studia te w ogromnej większości skierowane są do obecnych i przyszłych nauczycieli, doskonaląc ich metody pracy z uczniami i dając uprawnienia do nauczania określonych przedmiotów. Od 2008 działa także Uniwersytet Trzeciego Wieku SWPR.
W 2003 roku zostały zarejestrowane Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. Ks. Jana Twardowskiego. W latach 1991 - 2002 organem prowadzącym te szkoły było Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców. Siedzibą szkoły podstawowej jest budynek Sióstr Franciszkanek na Mokotowie, a siedzibą gimnazjum jest lokal na Kabatach. Szkoły te są szkołami niepublicznymi o uprawnieniach szkoły publicznej.
W 2003 roku rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin, a rok później Gimnazjum nr 3 Przymierza Rodzin im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szkoła mieści się w wyremontowanym przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin budynku dawnego Liceum eksperymentalnego im. Górskiego. Szkoły te są szkołami niepublicznymi o uprawnieniach szkoły publicznej.
Od 2004 roku Stowarzyszenie Przymierze Rodzin prowadziło także przedszkole, w którym pracuje się z dziećmi metodą Marii Montessori. Od 2017 roku Przedszkole pp. Bocheńskich jest pod patronatem Przymierza Rodzin.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Przymierze Rodzin” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi