Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Polski Związek Krótkofalowców jest największą krajową organizacją, skupiającą osoby zainteresowane różnymi formami amatorskiej radiokomunikacji i reprezentuje je w kraju i za granicą.
Rozwijamy sieć kryzysowej łączności rezerwowej. Szkolimy młodzież. Kupujemy sprzęt użyteczny w łączności kryzysowej i pozostałej amatorskiej. Organizujemy imprezy otwarte dla społeczeństwa.
Polski Związek Krótkofalowców (PZK) jako największa krajowa organizacja zrzeszająca radioamatorów prowadzi m.in. niżej wymienione działania.
· Współpracuje z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW i UM w zakresie tworzenia rezerwowej sieci łączności.
· Pomaga uruchamiać przemienniki analogowe, cyfrowe i radiolatarnie do testowania propagacji fal radiowych oraz węzły APRS czyli urządzenia pozwalające na przesyłanie informacji współpracujące z systemem GPS.
· Szkoli przyszłych krótkofalowców.
· Organizuje obozy i zawody krótkofalarskie.
· Organizuje wymianę informacji technicznych, organizacyjnych i sportowych.
· Redaguje "Krótkofalowca Polskiego" oraz przekazuje informacje o działanosci krótkofalarskiej do innych czasopism.
· Organizuje wymianę kart QSL czyli kart potwierdzenia łączności oraz dyplomów.
· Wydaje licencje nasłuchowe czyli SWL.
· Wydaje dyplomy krótkofalarskie.
· Uczestniczy aktywnie w konsultacjach aktów prawnych dotyczących radiokomunikacji.
· Pomaga swoim członkom w egzekwowaniu prawa do uprawiania. krótkofalarstwa w tym do stawiania anten.
· Walczy o czystość eteru uświadamiając władzom zagrożenia płynące z użytkowania niezgodnych z normami urządzeń w tym użytku domowego..
· Jako jedyne stowarzyszenie reprezentuje krótkofalowców polskich za granicą.
· Jest jedynym reprezentantem polskich krótkofalowców w IARU czyli Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej.
· Organizuje zjazdy i spotkania organizacyjne koleżeńskie oraz ogólnodostęne dla społeczeństwa w celu popularyzacji naszego pożytecznego hobby.
· Wspiera działalność klubów krótkofalarskich środowiskowych i specjalistycznych
· Współpracuje z innymi organizacjami o wspólnych lub zbliżonych celach.
Ponadto PZK zachęcając dzieci i młodzież do uprawiania krótkofalarstwa stwarza przeciwwagę dla niepożądanych zainteresowań i zachowań młodych ludzi. Uprawianie krótkofalarstwa wiąże się z poszanowaniem różnorodności narodowej, językowej i obyczajowej oraz wzajemnym szacunkiem ludzi znających się nieraz tylko z eteru.
Krótkofalarstwo, które rozwijamy jest szczególną dziedziną aktywności człowieka. Jest istotnym elementem zbliżającym ludzi różnych ras, narodowości, wyznań i profesji. Począwszy od ludzi sławnych z dziedziny polityki, nauki czy kultury aż do szeregowych urzędników, robotników czy rolników. W ramach tego wspaniałego i wyjątkowego hobby, łączności często nawiązują ludzie bardzo różniący się między sobą np. wiekiem nierzadko o kilkadziesiąt lat. Mimo tych różnic kilkumilionowa rzesza krótkofalowców całego świata jest jak wielka rodzina.
W wielu dziedzinach życia, nie tylko związanych z radiokomunikacją, krótkofalowcy odgrywali i odgrywają wiodącą rolę. Jako przykłady wspomnieć tu można postacie takich wielkich krótkofalowców jak prekursorzy polskiego krótkofalarstwa: święty Maksymilian Kolbe; profesor Janusz Groszkowski - wybitny naukowiec mający na swoim koncie znane na całym świecie skomplikowane badania i eksperymenty z dziedziny elektryczności i pierwszy prezes założonego w 1930 r. Polskiego Związku Krótkofalowców oraz inni wybitni ludzie tacy jak kapitan żeglugi wielkiej Krzysztof Baranowski i Antoni Zębik konstruktor powstańczej radiostacji "Błyskawica". Do grona znanych krótkofalowców należą m.in. były król Hiszpanii Juan Carlos znany aktor francuski Jean Paul Belmondo oraz wielu innych przedstawicieli świata polityki, nauki i biznesu jak senatorowie, gubernatorzy, ministrowie, generałowie, naukowcy, astronauci, bankierzy. Do niedawna byli wśród nas zmarły w 2000 r., ceniony polityk król Jordanii Husain oraz członkowie znanej w Indiach rodziny Ghandi.
To co powyżej sprawia, że pomimo pewnej niszowości krótkofalarstwo, a więc i Polski Związek Krótkofalowców zasługuje na Państwa wsparcie także w postaci przekazanego nam 1% od podatku.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Polski Związek Krótkofalowców w Warszawie” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi