Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Jesteśmy najstarszym HOSPICJUM "Domowym" na Śląsku.
Od 35 lat profesjonalnie pomagamy naszym podopiecznym zgodnie z aktualnymi standardami medycyny paliatywnej. Odwiedzamy ich w domu, w miejscu gdzie czują się najbezpieczniej.
Nasze HOSPICJUM to troskliwy zespół ludzi przyjmujący każdego chorego z otwartymi ramionami, niosąc nadzieję i ulgę w cierpieniu. Są wśród nas: lekarze, pielęgniarki, wolontariusze niemedyczni, rehabilitant, psycholog, a także ksiądz kapelan.
Oferujemy bezpłatnie opiekę w domu nad osobami w terminalnym okresie choroby, sprzęt medyczny, którym dysponujemy i którego udostępniamy.
Organizujemy różnego rodzaju akcje charytaywne mające na celu wspieranie działalności hospicyjnej oraz promowanie wolontariatu. Prowadzimy warsztatay w szkołach i przedszkolach na temat opieki hospicyjnej, pomagania drugiemu człowiekowi oraz profilaktyki przeciwnowotworowej.
Przekazując ten jakże cenny 1,5% swojego podatku, tworzycie razem z nami zespół ludzi, chcących nieść pomoc tym, którzy tak bardzo jej potrzebują!
Wasz 1,5% stanowi ważną pomoc w każdym aspekcie związanym z działalnością Hospicjum. Każdego dnia podopiecznych Stowarzyszenia odwiedzają pracownicy medyczni, niemedyczni oraz wolontariusze, którzy dbają o jak najwyższą jakoś życia chorych. Troską otaczana jest także rodzina podopiecznego, której wsparcie w tak trudnej sytuacji jest dla nas równie ważne. Dzięki 1,5% Waszego podatku jesteśmy w stanie pomóc podopiecznym znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, zapewniając im leki, materiały opatrunkowe oraz sprzęt medyczny, a także przygotowując dla nich paczki na święta. Prowadzimy zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach na temat opieki hospicyjnej oraz pomagania drugiemu człowiekowi. 1,5% podatku wspiera nas przy realizacji róznego rodzaju akcji charytaywnyhch, mających na celu propagowanie ideii hospicyjnej oraz wolontariatu.
Każda z tych akcji to tak naprawdę nasz wspólny sukces! Tylko dzięki zaangażowaniu i wsparciu od takich osób jak Wy możemy dalej się rozwijać i realizować misję naszej hospicyjnej działalności.
Misja Hospicjum
Domowe hospicjum ściśle współpracuje z rodziną chorego w zakresie sprawowania opieki nad najbliższymi udzielając wskazówek opiekuńczo-pielęgnacyjnych, wspierając w pokonywaniu różnych trudności, pomagając rozwiązywać, w stopniu jakim jest to możliwe, problemów związanych z codziennym życiem. Całościowa opieka paliatywna domowa nad chorym, opanowanie jego bólu somatycznego, psychicznego, społecznego, egzystencjalnego jest ogromnie trudne, dlatego też wymaga zaangażowania się w opiekę zespołu ludzi odpowiednio to tego przygotowanych, by udało się złagodzić dolegliwości skutków rozwijającej się choroby - przynieść ulgę w cierpieniu, by lęki i niepokoje wyciszyć, samotność obecnością drugiej osoby wypełnić. Zaspokojenie, choćby w części potrzeb chorego terminalnie pozwala mu godziwie przeżyć ten bardzo trudnym okresie życia. Sama rodzina nawet najbardziej kochająca nie jest w stanie stawić czoła tym wszystkim wyzwaniom. Opieka nad chorym w domu jest ogromnym wyzwaniem dla najbliższych.
Opieka hospicyjna w domu:
- podkreśla wartość życia, uwalnia chorego od bólu i innych uciążliwych objawów rozwijającej się choroby,
- ofiaruje wsparcie choremu, aby mógł prowadzić jak najbardziej aktywne życie aż do końca,
- ofiaruje wsparcie rodzinie w sprawowaniu opieki nad bliskim w tym szczególnie trudnym okresie.
Zespół hospicyjny
W składzie personelu hospicjum domowego znajduje się lekarz specjalista z dziedziny medycyny paliatywnej, a także pielęgniarka, która ukończyła specjalizację lub kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej (albo jest w trakcie tej specjalizacji), wolontariusz niemedyczny, rehabilitant, psycholog i jeśli jest taka wola chorego również kapelan. Aby poprawić jakość funkcjonowania chorego, hospicjum wypożycza specjalistyczny sprzęt medyczno-rehabilitacyjny, zaopatruje, w miarę możliwości w niektóre środki medyczne.
Leczenie paliatywne w domu polega przede wszystkim na leczeniu objawowym, niesieniem ulgi w bólu i zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych osób ciężko, nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin. Lekarz powinien udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania w sposób zrozumiały dla pacjenta i wspólnie z nim ustalić oczekiwany cel i sposób dalszej opieki paliatywnej w domu. Pielęgniarka uczy rodzinę m.in.: pielęgnacji ciała chorego, profilaktyki przeciwodleżynowej, zapobiegania zaparciom, biegunkom, obsługi pompy infuzyjnej, techniki przygotowywania leków doustnych, podawania leków.
Bardzo ważnym elementem opieki paliatywnej w domu jest wsparcie psychospołeczne. Osoba nieuleczalnie chora często czuje się zagubiona w nowej sytuacji życiowej, przed którą zostawiła nagle postawiona. Rozmowy z psychologiem mogą pomóc pacjentom zmniejszyć stres i niepewność związane z przewlekłą chorobą, przywrócić poczucie bezpieczeństwa, wyjaśnić nurtujące wątpliwości i obawy, a także odnaleźć się w nowej, diametralnie innej sytuacji.
Oprócz opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i psychologicznej ważne jest również wsparcie wolontariuszy w sprawiających problem czynnościach dnia codziennego.
Wspieranie rodzin hospicyjnych
Troską otaczana jest także rodzina podopiecznego, której wsparcie w tak trudnej sytuacji jest dla nas równie ważne. Rodziny o trudnej sytuacji finansowej objete są przez Hospicjum opieką socjalną. Rodziny wspierane są poprzez zakup leków i materiałów opatrunkowych. Organizujemy równiez zbiórki funduszy, żywności oraz środków chemicznych. Prowadzimy równiez grupę wsparcia dla wszystkich osób, które utraciły bliską osobę i pogrążone są w żąłobie. Założyliśmy takze Wspólnotę Rodzin Hospicyjnych.
Propagowanie w społeczeństwie idei opieki hospicyjnej
Hospicjum św. Franciszka stara się w bardzo aktywny spospób porpagowac ideę hospicyjną w społeczeństwie. Organizujemy róznego rodzaju wydarzenia charyatywne, takie jak przedświąteczne zbiórki, pikniki/festyny, przemarsz ulicami miasta. Prowadzimy warsztaty dla uczniów szkół i przedszkoli na temat opieki hospicyjnej i pomagania drugiemu człowaiekowi. Szkolimy obecnych oraz potenacjalnych wolontariuszy.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Hospicjum Świętego Franciszka” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi