Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Cele i formy działania:
- udzielanie pomocy osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej
- wspieranie rozwoju szczególnie uzdolnionych dzieci i młodzieży
- działanie na rzecz rozwoju edukacji, nauki, wychowania i aktywności obywatelskiej
- promowanie miasta i gminy
- kultywowanie kultury, tradycji i zwyczajów polskich
- propagowanie kultury europejskiej
1. Obejmiemy mecenatem szczególnie zdolnego ucznia w określonej dziedzinie nauki
2. Ogłosimy konkursy na stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej w różnych dziedzinach, w tym. matematycznie, artystycznie.
3. Zorganizujemy koncerty organowe z udziałem Polonii.
4. Przeprowadzimy warsztaty dla samorządowców z Europy wschodniej.
W 2018 r. Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego podjęło i zorganizowało następujące działania, które są kontynuacją działań podejmowanych wcześniej:
1. W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy cztery
„Letnie Koncerty Organowe przy Świecach” , które odbyły się w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim; dwa w lipcu i dwa w sierpniu – wszystkie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem melomanów zarówno z naszego miasta jak i gości spoza gminy. Podczas koncertów rozdaliśmy mieszkańcom 300 flag państwowych oraz przekazaliśmy informacje na temat kompozytorów wykonywanych przez artystów utworów oraz na temat ołtarza głównego, organów i kościoła, w którym odbywały się koncerty. Artyści wykonywali utwory patriotyczne oraz muzykę klasyczną organową, w tym polskich kompozytorów.
2. Przeprowadziliśmy Konkurs Literacki dla Polonii ze Wschodu pt. "Polonia dla Niepodległej. Z daleka kocha się mocniej". Konkurs rozpropagowaliśmy wśród kilkunastu krajów położonych na wschód od Bugu, w których żyją Polacy wywiezieni w różnych okresach naszej historii lub ich potomkowie. Spośród kilkunastu zgłoszeń Jury przyznało nagrodę specjalną, którą przesłaliśmy do Michaiła Sazanowa w Rosji.
3. Zorganizowaliśmy warsztaty matematyczne we wsi Chrośna w lasach Puszczy Bydgoskiej dla 14 stypendystów – najlepszych matematyków szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bydgoskiego ( we współpracy z UMK w Toruniu i Nadleśnictwem Solec Kujawski). Podczas dwudniowych warsztatów młodzież rozwiązywała zadania przygotowane przez leśników. Celem tych zadań jest pokazanie zastosowania wzorów matematycznych do pracy w lesie. Warsztaty są świetną okazją do integracji młodzieży, pracy w grupie oraz poznawania życia lasu – również podczas rajdu nocnego.
4. Po raz kolejny wsparliśmy finansowo i organizacyjnie Państwową Szkołę Muzyczną w Solcu Kujawskim w organizowaniu Konkursu Fletowego. Konkurs obejmuje północną Polskę i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.
5. 12 uczniom szkół ponadgimnazjalnych udzieliliśmy Stypendiów Rozwojowych, w tym uczennicy Zuzannie Kotrych, która uczy się w prestiżowej szkole w Anglii i odnosi tam spektakularne sukcesy. Stypendia w kwocie 200 - 250,- zł/m-c wypłacane są najczęściej przez okres 10 miesięcy.
6. Udzieliliśmy rocznego Stypendium Rozwojowego studentce UMK w Toruniu Magdalenie Zając, która odnosi sukcesy naukowe oraz zaangażowana jest w pracę wolontariacką na rzecz osób chorych.
7. Objęliśmy mecenatem ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej – Oliwiera Wróblewskiego – akordeonistę, który odnosi sukcesy na terenie Polski oraz Europy. Oliwier wychowywany jest w rodzinie zastępczej.
8. Zrealizowaliśmy projekt w Gruzji, którego celem było podzielenie się doświadczeniami w zakresie współpracy opp z samorządem terytorialnym oraz instytucjami państwowymi.
9. Rozpoczęliśmy kolejny projekt na Ukrainie, którego celem jest opracowanie i napisanie strategii rozwoju miasta Czortkiv w obwodzie tarnopolskim. Powołaliśmy tam Grupę Roboczą składającą się z przedstawicieli różnych środowisk, z którą pracujemy nad dokumentem.
10. Gościliśmy grupy samorządowców z Ukrainy dzieląc się z nimi doświadczeniem w zakresie pracy organizacji pozarządowych oraz pokazując zasady i obszary współpracy z samorządem lokalnym. Goście podróżowali też po województwie kujawsko-pomorskim w celu poznania osiągnięć miast i wsi po okresie transformacji ustrojowej w Polsce.
Poza tym:
Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego powstało pod koniec 2001 r. a członkami założycielami byli przedsiębiorcy oraz przedstawiciele różnych instytucji administracyjnych i edukacyjnych. Od 2005 roku SRSK posiada status OPP ( w 2005 r. byliśmy jedną z pięciu organizacji w powiecie bydgoskim, które posiadały ten status). Posiadamy nagrody i wyróżnienia, w tym:
- 2013 r. - tytuł „Rodzynki z pozarządówki” nadany przez Marszałka Województwa Kujawsko-pomorskiego,
- 2006 r. - Wyróżnienie Kapituły w Konkursie Pro Publico Bono na Najlepsze Dzieło Obywatelskie
- 2005 r. - wyróżnienie Prezesa Rady Ministrów za projekt „Tańcowała igła z nitką”
Posiadamy Certyfikat jakości „Organizacja sprawdzona” nadany przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych w 2012 r. i weryfikowany w 2017 r.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi