Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Klub Sportowy „Spójnia-Warszawa” od przeszło 75 lat prowadzi szkolenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych w każdej kategorii wiekowej. W tym czasie w barwach Klubu wystąpili przedstawiciele kilku generacji sportowców, wśród których są już dziadkowie, rodzice i dzieci. 75 historia Klubu to nieustanny ciąg zmian: wzlotów i upadków, radości i rozczarowań. Tę historię tworzyliśmy wszyscy, a ona tworzyła nas. Jesteśmy z niej w taki samym stopniu dumni, jak i za nią odpowiedzialni: my wszyscy – zawodnicy, trenerzy i działacze skupieni w sekcjach i drużynach sportowych. Nasi zawodnicy obecnie startują w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.W swojej historii Klub Sportowy „Spójnia-Warszawa” może poszczycić się aż 26 Olimpijczykami.
Klub prowadzi zajęcia w ramach 5 sekcji sportowych:
Żeglarstwo – https://www.ksspojnia.pl/zeglarstwo/
Kajakarstwo-SUP – https://www.ksspojnia.pl/kajakarstwo/
Tenis stołowy – https://www.ksspojnia.pl/tenis-stolowy/
Snowboard – https://www.ksspojnia.pl/snowboard/
Brydż sportowy – https://www.ksspojnia.pl/brydz/
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na realizację celi statutowych Stowarzyszenia, czyli mające na celu popularyzację sportu dzieci i młodzieży. Naszym głównym celem jest aktywne upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz edukowanie w zakresie profilaktyki prozdrowotnej jako sposobu na wartościowy wypoczynek, ciekawsze i zdrowsze życie.
Poprzez wspieranie młodych talentów sportowych, wspieranie rozwoju i budowę infrastruktury sportowej oraz profilaktykę społeczną chcemy uczestniczyć w promowaniu zdrowego stylu życia. Pomagamy młodym ludziom właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał oraz umożliwiać im rozwijanie swoich zdolności i pasji. Dążymy do tego, aby łączyć ludzi wokół sportu i dla sportu.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
Dokładnie 75 lat temu, na mocy aktu prawnego z 1949 roku, Spółdzielczy Klub Sportowy połączył się z Robotniczym Klubem Sportowym „Marymont”, a w wyniku tej fuzji powstał Klub Sportowy „Spójnia-Marymont”. Siedzibą Klubu stał się obiekt przedwojennego Wojskowego klubu Sportowego „Żoliborz”, położony w malowniczym miejscu nad Wisłą przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie. W tamtych czasach, których znamieniem było łączenie organizacji sportowych, nasz Klub stał się członkiem Zrzeszenia Sportowego „Spójnia”, działającego w oparciu o związek zawodowy pracowników handlu.Za szczególnie owocny okres w życiu naszego Klubu uznać można lata 1954-57. Zrzeszenie Sportowe „Sparta” stało się jednym z największych klubów w skali kraju, aktywnym zarówno w sporcie kwalifikowanym (wyczynowym), jak i w działalności masowej oraz w turystyce niekwalifikowanej. Klub zrzeszał wówczas 850 zawodników i blisko 1500 sportowców początkujących. W 1957 roku Zrzeszenie Sportowe „Sparta” uległo likwidacji. W związku z tym nastąpiły liczne reorganizacje, w których wyniku kilka sekcji przeszło ze „Sparty” do nowych struktur i zmieniło tym samym barwy klubowe. W rok później, w ramach gruntownej reorganizacji sportu polskiego, powołano do życia nowe federacje. Po upływie kilku lat jubileusz Klubu w 1963 roku stanowił dobrą okazję do podsumowania 15-letniej działalności. Nadano mu należytą oprawę propagandowo – informacyjną w stołecznych i ogólnopolskich massmediach. w komentarzach prasowych i telewizyjnych podkreślono, że jest to Klub tak wybitnych sportowców, jak: Sidło, Makomaski, Kusiński, Zieliński czy Kapłaniak.
Znaczącym faktem w dziejach naszej organizacji było połączenie się z Robotniczym Klubem Sportowym „Rywal” w 1950 roku. Przyjęliśmy wówczas nazwę „Spójnia”, zaś praca została zorganizowana w 16 sekcjach. W wyniku reorganizacji sportu polskiego w 1951 roku powstało Terenowe koło Sportowe nr. 1 „Spójnia Warszawa”, a trzy lata później nastąpiła fuzja „Spójni” z „Ogniwem”. Jej rezultatem było powstanie Zrzeszenia Sportowego „Sparta”, które rozwinęło działalność w 23 sekcjach.
W takiej kondycji doczekaliśmy się roku 1965, w którym zostały zlikwidowane federacje sportowe, a w wyniku tej decyzji Klub wrócił do pierwotnej nazwy, niestety ze znacznym uszczuplonym stanem posiadania. Stąd też w dniu jubileuszu 25-lecia w 1974 roku „Spójnia-Marymont” liczyło już tylko 14 sekcji sportowych.
W latach siedemdziesiątych właściwie skończył się najlepszy okres w działalności naszego Klubu. Mimo usilnych starań na rzecz współpracy z młodzieżą i władzami oświatowymi z każdym rokiem obserwujemy pogłębiający się regres. Przyczyny tego zjawiska są niezmiernie złożone, zaś ich źródeł należy upatrywać w burzliwych przemianach naszego życia społeczno – politycznego lat osiemdziesiątych oraz w transformacji ustrojowej. W latach 1983-86 Klub dysponował już tylko pięcioma sekcjami, które mimo wielu trudności, działają do dzisiaj.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Klub Sportowy "Spójnia-Warszawa"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi