Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
KLUB PROWADZI DZIAŁALNOSC SPORTOWA, ORGANIZACYJNA I WYCHOWAWCZA W CELU:
A) ZAPEWNIENIA UDZIAŁU W SPORCIE WYCZYNOWYM,
B) KSZTAŁTOWANIA WARTOSCI FIZYCZNYCH I MORALNYCH WSRÓD SPORTOWCÓW,
C) UPRAWIANIA SPORTU, POPRAWY KULTURY I SPRAWNOSCI FIZYCZNEJ PRZEZ OSOBY W KAZDYM
WIEKU,
D) PROPAGOWANIA AKTYWNEJ FORMY SPEDZANIA WOLNEGO CZASU I ZDROWEGO STYLU ZYCIA,
E) ORGANIZOWANIA IMPREZ I WIDOWISK SPORTOWYCH,
F) POPULARYZOWANIA I ROZWOJU PIŁKI NOZNEJ ORAZ INNYCH DZIEDZIN SPORTOWYCH,
G) REALIZOWANIA PROGRAMÓW SZKOLENIA SPORTOWEGO,
H) UPOWSZECHNIANIE SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH INTEGRACJI SPOŁECZNEJ.
Od września 2022 r. w ramach MKS START Nidzica funkcjonuje Akademia Sportu START Nidzica, która zrzesza młodych zawodników i zawodniczki z Powiatu Nidzickiego. W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 następujące zespoły wzięły udział w rozgrywkach WM ZPN (w tych kategoriach wiekowych nie prowadzi się klasyfikacji drużyn)
ORLIK 2013 – grupa niebieska – Działdowo x 2; Wielbark, Świątki x2; Lidzbark Warmiński
ŻAK 2014 niebieska dwa zespoły – Kozłowo; Iłowo; Olsztynek; Pasym
ŻAK 2014 grupa zielona – Iława x 2; Mszanowo x2, Stawiguda; Olsztyn x 2; Kozłowo
ŻAK 2015 niebieska – Nowe Miasto Lubawskie x2 – 280 km; Mszanowo x2– 280 km
W rozgrywkach Akademii w rozgrywkach wystąpiło – 5 zespołów plus 7 zespołów STARTU razem – 12 zespołów!!!
Wszystkie grupy podczas rozgrywek mistrzowskich i w okresach przygotowawczych trenowały 3 razy w tygodniu na obiektach sportowych Gminy Nidzica. Każda z drużyn podczas meczów miała zapewniona odpowiednie z regulaminami warunki organizacyjne. Podczas meczów u siebie klub zapewniał opiekę medyczną, sprzęt sportowy, napoje, opiekę techniczną, obsadę sędziowską oraz opiekę trenerską. Podczas meczów wyjazdowych drużyny miały przygotowane stroje sportowe, napoje, sprzęt sportowy oraz opiekę trenera oraz zapewniony transport na mecze. Mecze organizowane na stadionie w Nidzicy były otwarte dla widzów. Największą widownię przyciągają mecze seniorów klasy Okręgowej Grupa II, gdzie średnio przychodzi od 30 do 80 osób. W ich trakcie, zgodnie z wymogami rozgrywek WMZPN, prowadzona była obsługa medyczna, porządkowa oraz spikerska.
Na potrzeby treningów i meczów klub wyposażył swoje drużyny w potrzebny sprzęt sportowy oraz stroje, dresy, torby sportowe, buty, piłki, rękawice, ochraniacze, akcesoria treningowe itp.
- na potrzeby treningowe i meczowe klub zapewnił wodę mineralną, posiłki. Podczas meczów wyjazdowych zawodnicy w miarę możliwości otrzymywali ciepły posiłek.
- klub zapewnił pranie odzieży sportowej.
- zgodnie z regulaminem rozgrywek mecze sędziowali sędziowie wyznaczani przez WMZPN w Olsztynie.
- kadra szkoleniowa, w celu uzyskania licencji trenerskich, uczestniczyła w konferencjach i szkoleniach organizowanych przez WMZPN, jak i inne placówki dydaktyczne w zakresie szkolenia sportowego, korzystała też z fachowej prasy i literatury.
Klub był również współorganizatorem Turnieju Piłkarskiego O PUCHAR KSIEDZA RYSZARDA GAMAŃSKIEGO.
Pieniądze uzyskane wskutek zbiórki 1% przeznaczane są najczęściej na:
zakup sprzętu sportowego (np. piłki, płotki, stojaki, czopki, itp)
zakup strojów i elementów wyposażenia zawodników (np. koszulki klubowe, spodenki, dresy, ortaliony, kurtki, buty piłkarskie, torby)
opłacenie organizacji wyjazdów oraz turniejów lub zawodów sportowych
wsparcie dla indywidualnego zawodnika (np. opłacenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych)
Jaka jest skala naszych działań i wsparcia?
W ciągu prawie 60 letniej działalności klubu wiele tysięcy młodych osób skorzystało z możliwości rozwoju swoich talentów sportowych
3200 godzin – tyle zajęć sportowych i edukacyjnych prowadzimy rocznie.
250 osób – dzieci i młodzieży, która w ciągu roku korzysta z możliwości udziału w zajęciach treningowych i turniejach piłkarskich, bierze udział w wyjazdach wakacyjnych.
12-15 lat – tak długo są z nami zazwyczaj dzieci i młodzi ludzie korzystający z oferty naszego klubu.
7 trenerów – opiekunów tworzy zespół Klubu.
10 wolontariuszy pomaga na co dzień w prowadzeniu naszego Stowarzyszenia.
Zapewniamy bezpłatne konsultacje i pomoc. Organizujemy otwarte zajęcia sportowe i rekreacyjne dla całych rodzin. Podpowiadamy jak organizować wolny czas. Prowadzimy 12 zespołów piłkarskich, grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorskie. Docieramy do szkół i przedszkoli nawet w najmniejszych miejscowościach w Powiecie Nidzickim.
Klub istnieje od 1964 roku. W strukturach organizacyjnych naszego klubu znajdują się osoby posiadające
doświadczenie w obsłudze finansowej i merytorycznej. Klub posiada doświadczoną kadrę do prowadzenia zajęć sportowych. Trener Dariusz Kosobucki posiada licencję trenera piłki nożnej UEFA B17- letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Trener Bartosz Kaczmarczyk - trener piłki nożnej, absolwent Olsztyńskiej Szkoły Wyższej (kierunek: wychowanie fizyczne), pracuje w klubie i z dziećmi i młodzieżą od 6 lat (trener UEFA B), trener Michalski Kamil trener piłki nożnej z licencją UEFA C oraz Tomasz Szmit - trener piłki nożnej z licencją UEFA A. Dodatkowo posiadamy bezpłatny dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nidzicy (boisko treningowe, główna płyta piłkarska, zaplecze sanitarno - szatniowe, świetlica - do odpraw przedmeczowych, hala sportowa, siłownia) oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy (sala gimnastyczna, zaplecze sanitarno - szatniowe, siłownia, kompleks boisk Orlik 2012). Klub prowadzi systematycznie szkolenie dzieci i młodzieży oraz seniorów w zakresie piłki nożnej.
Klub szkoli zawodników w przedziałach wiekowych: 13-14 lat - zespół trampkarzy i 15-16 lat - zespół juniorów młodszych, 17 - 18 lat - zespół juniorów starszych. powyżej 18 lat zespół seniorów. Szkolenie młodzieży przynosi następujące skutki:
- wyrobienie wśród młodzieży nawyku zdrowej rywalizacji,
- zaszczepienie w młodzieży ducha sportowego, systematycznych ćwiczeń fizycznych, postaw akceptacji rygorów treningowych, oraz współpracy w grupie,
- uzyskanie wyników sportowych w rywalizacji w ramach swoich grup wiekowych,
- wyszkolenie własnych wychowanków rywalizujących o miejsce w drużynie seniorskiej.
Szkolenie młodzieży i promowanie własnych wychowanków w ramach rozgrywek seniorskich jest ideą nadrzędną istnienia Klubu w środowisku. Klub pełni rolę integracyjną. Wszystkie grupy podczas rozgrywek mistrzowskich i w okresach przygotowawczych trenują trzy razy w tygodniu na obiektach sportowych Gminy Nidzica. Każda z drużyn podczas meczów ma zapewnione, odpowiednie z regulaminami, warunki organizacyjne. Podczas meczów u siebie klub zapewnia opiekę medyczną, sprzęt sportowy, napoje, opiekę techniczną, obsadę sędziowską oraz opiekę trenerską. Podczas meczów wyjazdowych drużyny mają przygotowane stroje sportowe, napoje, sprzęt sportowy oraz opiekę trenera oraz zapewniony transport na mecze. Mecze organizowane na stadionie w Nidzicy są otwarte dla widzów. Największą widownię przyciągają mecze seniorów klasy Okręgowej Grupa II, gdzie średnio przychodzi od 70 do 100 osób. W ich trakcie, zgodnie z wymogami rozgrywek WMZPN, prowadzona jest obsługa medyczna, porządkowa oraz spikerska. Na potrzeby treningów i meczów klub wyposaża swoje drużyny w potrzebny sprzęt sportowy oraz stroje, dresy, torby sportowe, buty, piłki, rękawice, ochraniacze, akcesoria treningowe itp.
- na potrzeby treningowe i meczowe klub zapewnia wodę mineralną, posiłki. Podczas meczów wyjazdowych zawodnicy w miarę możliwości otrzymują ciepły posiłek.
- klub zapewnia pranie odzieży sportowej.
- zgodnie z regulaminem rozgrywek mecze sędziują sędziowie wyznaczani przez WMZPN w Olsztynie.
- kadra szkoleniowa, w celu uzyskania licencji trenerskich, uczestniczy w konferencjach i szkoleniach organizowanych przez WMZPN, jak i inne placówki dydaktyczne w zakresie szkolenia sportowego, korzysta też z fachowej prasy i literatury.
Od 2016 roku bierzemy udział w Programie Klub, którego przebieg i rozliczenie zawsze przebiega prawidłowo. Program Klub okazał się bardzo dużym sukcesem i został pozytywnie odebrany przez uczestników, trenerów oraz rodziców. Klub posiada stabilną sytuację finansową,a wszystkie zobowiązania płacone są terminowo.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Miejski Klub Sportowy START w Nidzicy” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi