Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja „Nadzieja-Dzieci” działa od 1999 roku Od 2003 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.
Szczególnie zależy nam na rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, których schorzenia związane są przede wszystkim z dziecięcym porażeniem mózgowym. W ciągu roku koszty tej pomocy wynoszą około 100 tysięcy złotych.
Od kilku lat współfinansujemy uczniom szkół specjalnych z naszego regionu wypoczynek letni, zielone kolonie, opiekę stomatologiczną, naukę pływania, obiady w szkołach. Do setek naszych podopiecznych trafiamy z paczkami z okazji Mikołaja, Dnia Dziecka, rozdajemy wyprawki szkolne. Indywidualnie pomagamy w zakupie sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego, pokrywamy koszty specjalistycznych procedur medycznych. Na te cele przeznaczamy wszystkie środki finansowe i rzeczowe, które udaje nam się zebrać, przede wszystkim na imprezach charytatywnych. Każda złotówka w Fundacji jest pod społeczną kontrolą.
Zgromadzone fundusze wydawane są wyłącznie na cele statutowe, i co najważniejsze, dzielone sprawiedliwie i rozsądnie. O wpływach, wydatkach i sposobie wydawania piszemy obszernie w corocznych sprawozdaniach zamieszczanych m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Spraw Socjalnych w dziale organizacji pożytku publicznego.
Byliśmy pierwszym organizatorem Zakładu Aktywności Zawodowej w województwie śląskim. Dzisiaj w zakładzie w Zabrzu zatrudniamy ponad 100 pracowników o znacznym iumiarkowanym stopniu niepełnosprawności. To jedyne miejsce gdzie, takie osoby mogą pracować oraz mozemy je rehabilitować i przysposobiać w miaręmozliwosci do samodzielnego życia.
Wykorzystamy 1% na :
- finansowanie dożywianie dzieci dotkniętych ubóstwem,
- pomoc finansowa i rzeczowa,
- finansowanie leczenia i rehabilitcji,
- dofinansowywanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego,
- wsparcie róznych form wypoczynkui rekreacji dzieci niepełnosprawnych ( kolonie, obozy, zimowiska, "zielone szkoły")
- paczki mikołajowe
- organizowanie Dnia Dziecka,
- finansowanie spartakiad sportowych dla niepełnosprawnych,
- wspólfinansowanie w akcji "Niebieskie Zabrze",
- wspólfinansowanie imprezy Dogtrekking
Celem statutowym Fundacji jest niesienie wszelkiej pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym upośledzonym społecznie, materialnie lub zdrowotnie,
a zwłaszcza zagrożonym ubóstwem oraz aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie Zakładu Aktywności Zawodowej.
Formy działania Fundacji:
Misja:
1. Pomoc dzieciom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej.
2. Pomoc dzieciom niepełnosprawnym.
Prowadzone działania:
1. Pomoc materialna dla dzieci z ubogich rodzin m.in. dożywianie dzieci w szkołach.
2. Wspieranie finansowe dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.
3. Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych.
4. Wspieranie finansowe dzieci niepełnosprawnych.
Historia Zakładu Aktywności Zawodowej Fundacji "Nadzieja-Dzieci" w Zabrzu
Mamy zaledwie 10 lat. Mimo to jesteśmy najstarszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce tego typu instytucją. Zakład powstał w grudniu 2003 roku z myślą przede wszystkim o młodzieży ze znacznym stopniem niepełnosprawności. W dobie rosnącego bezrobocia ich niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, a co sie pośrednio z tym wiąże zdecydowanie odbiegający od rówieśników poziom wykształcenie i umiejętności społecznych i zawodowych, już na samym starcie w dorosłe życie pozbawiała ich jakichkolwiek szans na znalezienie pracy. Krótko mówiąc stanowili i stanowią nadal najliczniejszą grupę wykluczonych społecznie.
Szansa na udane życie
Głównym celem ZAZ-u jest, poprzez wszechstronną rehabilitację społeczną, a przede wszystkim zawodową, znaleźć naszym wychowankom trwałe miejsce na otwartym rynku pracy, usamodzielnić ekonomicznie, a tym samym dać szanse na samodzielne, udane życie. Założyliśmy, że ten niełatwy proces przebiegać ma w warunkach normalnej, rynkowej działalności. W naszym ZAZ-e jest to działalność gospodarcza związana głównie z usługami introligatorskimi, a "sędzią" poziomu osiągniętych umiejętności zawodowych naszych niepełnosprawnych pracowników są zleceniodawcy tych usług - kilkadziesiąt firm poligraficznych, głównie z województwa śląskiego.
Nasi stali klienci
Świat współczesnych technologii
W naszej filozofii działania odeszliśmy od stereotypowego myślenia, że osoby niepełnosprawne są skazane na proste prace fizyczne przy pomocy jeszcze prostszych narzędzi i urządzeń. Wyszliśmy z założenia, że nowoczesne, zautomatyzowane i sterowane numerycznie miejsca pracy są środowiskiem przyjaznym dla niepełnosprawności. Bowiem komputer, elektronika użytkowa, a nie młotek i śrubokręt są naturalnym środowiskiem w jakim wyrośli i żyją współcześnie młodzi ludzie bez względu na to czy biegają na własnych nogach czy poruszają się na wózkach inwalidzkich.
Procedury + nowoczesność
Rzecz sprowadza się do współdziałania osób niepełnosprawnych ruchowo z osobami upośledzonymi intelektualnie pod kierunkiem odpowiedzialnej i dobrze przygotowanej kadry instruktorów i trenerów pracy. Na tak przygotowanych stanowiskach jakość, wydajność i terminowość zależy od wdrożonych procedur, stanowczości w ich przestrzeganiu oraz precyzyjnych, automatycznie nastawianych, bezpiecznych w obsłudze i niezawodnych maszyn.. Wdrożone u nas procedury nie zawężamy do miejsca wykonywania konkretnych czynności usługowych. Standard dotyczy całej firmy: placu manewrowego, biura, zaplecza rehabilitacyjnego, hali warsztatowej, pomieszczeń socjalnych, sanitariatów, oznakowania firmy, czyli wszystkiego, co jest konieczne do prowadzenia działalności.
Nasze motto
Wpajamy naszym pracownikom podstawowe dwie zasady:
1. wasze ułomności manualne i intelektualne nadrobi technologia,
2. brak kultury osobistej, a w pracy kultury technicznej nie zastąpi nikt i nic.
Park maszynowy
Z takiego myślenia powstał konsekwentnie realizowany programu inwestycyjny. W okresie minionych 10 lat stworzyliśmy nowoczesny zakład, niekwestionowany, regionalny lider jeśli chodzi o zakres, ilość i jakość realizowanych usług introligatorskich. Bogate wyposażenie w maszyny i urządzenia pozwala nam dzisiaj na przyjmowania szerokiego wachlarza zleceń.
Zakład świadczy następujące usługi w zakresie prac introligatorskich:
- falcowanie proste lub złożone
- falcowanie okienkowe „w ołtarzyk”
- falcowanie ulotek do wymiarów 20x40 mm
- wykonanie mikroperforacji 17, 25, 52 TPI (zębów na cal)
- zszywanie zszywkami zwykłymi lub oczkowymi
- zbieranie składek (leg) lub kalendarii (pojedyncze kartki)
- klejenie klejem na gorąco
- sztancowanie – wykrawanie
- bigowanie ręczne lub maszynowe na automacie bigującym
- wiercenie otworów w papierze i kartonie
- spiralowanie
- wykrawanie i klejenie kartonów z tektury falistej
- insertowanie
- zaokrąglanie grzbietów w blokach do oprawy twardej
- zawieszanie bloków w okładki do oprawy twardej
- wypalanie rowków w gotowej oprawie twardej
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Nadzieja-Dzieci” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Podatek PIT
O firmie
Wynagrodzenie
Kalkulatory
Popularne ulgi